Převodovky

tom59herder
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2009, 18:52
14
Lokalita: Březová alej 1305/4, Staré Město, 460 01 Liberec

Re: Převodovky

Příspěvek od tom59herder »

Možná mé otázky se budou zdát někomu jako nemístné, ale přesto je položím. Jaký je rozdíl mezi převodovkou s kovovými zuby a převodovkou 3:1? Co znamená 3:1 - je to převodový poměr nebo něco jiného ? Celkem je pro mne jasný rozdíl mezi plastovou a kovovou převodovku. U prvního příspěvku nejsou fotografie a tak i to mi přináší zmatek v mysli. :D
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Převodovky

Příspěvek od Milan »

Převodovky 3:1 jsou poměr převodu.Mám je již skoro ve všech tancích a je to paráda.Tank se ovládá mnohem realističtěji.http://www.asiatam.de/product_info.php? ... e44ad96349
tady je kupuji.Mají o jedno kolečko víc než standartní převodovky.
pajak7

Re: Převodovky

Příspěvek od pajak7 »

Jelikož se jedná o 3:1 tak to znamená že 3 otáčky motoru jsou rovny 1 otáčce výstupní hřídelky na poháněcí kolo pásu alespoň by to tak mělo být jestli je tomu tak jsem nezjíšťoval.
Takže 3:1 jsou pomalejší než ty orginál ,ty jsou kolem 1,8:1 tedy myslím :roll: :roll: :roll:
tom59herder
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2009, 18:52
14
Lokalita: Březová alej 1305/4, Staré Město, 460 01 Liberec

Re: Převodovky

Příspěvek od tom59herder »

Právě proto jsem se ptal, protože už jen podle fotografií se mi zdá převodový poměr větší než jen 3:1. Budu muset KVéčko rozebrat a spočítat zuby na standardní převodovce a z toho odvodit i převodovku 3:1. Podle fotografií mi to připadá jako převodový poměr mezi jednotlivými stupni. Přece jen ty motory mají kolem 10000 ot/min a to je pak nějakých (při poměru 3:1) 3300 ot/min na výstupní hřídeli. Pak při průměru hnacího kola 40 mm je to rychlost tanku 414 metrů za minutu a to je asi 24 km/hod. :D
pajak7

Re: Převodovky

Příspěvek od pajak7 »

Potom by to mohl být ještě poměr posledního soukolí ale fak nevim a nebo ještě to Číňan píše jen aby ukázal že tyto převodovky jsou pomalejší :roll: :roll: :roll:
tom59herder
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2009, 18:52
14
Lokalita: Březová alej 1305/4, Staré Město, 460 01 Liberec

Re: Převodovky

Příspěvek od tom59herder »

Tak jsem tedy KVéčko rozdělal a rozhodil celou převodovku a vše propočítal. Večer přinesu zprávu s fotkami a nákresem a snad do toho vnesu trochu více světla. Ale přesto děkuji, alespoň mne to postrčilo k nějaké akci. :D
tom59herder
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 29
Registrován: 03 říj 2009, 18:52
14
Lokalita: Březová alej 1305/4, Staré Město, 460 01 Liberec

Re: Převodovky

Příspěvek od tom59herder »

Tak jsem rozhodil převodovku a spočítal celkový převodový poměr, který je 80:1. Na 80 otáček motoru 1 otáčka hnacího kola. Více v samostatném vláknu.
Žďára
Příspěvky: 3
Registrován: 01 dub 2010, 08:59
14
Lokalita: Dobré Pole , Kolín

Re: Převodovky

Příspěvek od Žďára »

Nebude si někdo v dohledné době něco objednávat v německu? Rád bych se přidal, potřebuju převodovky 3:1 na Tiger I od Hen Log a sám si na objednání netroufám. Snad si ještě někdy zajezdím.
Tankánům zdar.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Převodovky

Příspěvek od sakulajda »

Žďára píše:Nebude si někdo v dohledné době něco objednávat v německu? Rád bych se přidal, potřebuju převodovky 3:1 na Tiger I od Hen Log a sám si na objednání netroufám. Snad si ještě někdy zajezdím.
Tankánům zdar.
pisni Milanovi - určitě bude
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
John Ferry
Příspěvky: 4
Registrován: 11 bře 2011, 18:45
13
Lokalita: Sedlec

Re: Převodovky

Příspěvek od John Ferry »

Máte někdo zkušenosti při novostavbě tanku? Našel jsem na netu firmu která prodává zpřevodované motory od 1:2 až po 1:200.A hlavně žádná drahota.Mám MLRS už s převodovkama,ale chci " Leo II " jako novostavbu a k němu potřebuji převodovky.Jestli máte někdo s tímto zkušenosti budu rád za každé info.
Leopard II 1:24 Abrams 1:10 MLRS 1:14
Odpovědět

Zpět na „Převodovky“