Panzer IV Afrikakorps

Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Vítek »

Ahoj, tak po delším shánění tanku jsem na burze v Hodonicích narazil na pěkný kousek tanku Pz IV od HengLong, stal mě 350 Kč a je v něm vše až na vysílačku. Je na 27mhz a střílí kuličky, ale to se dá předělat, a to ovládání by taky bylo dobré změnit na 2,4 GHz, tak bych měl takovou prosbu, kdyby se někomu doma válelo nevyužitá řídící jednotka na 2,4 GHz tak mi prosím napište. Tank má jen jízdu, střelbu, otáčení věže a náměr kanónu, kdyby někdo měl třeba i zvuk a kouř na tenhle tank tak se mi prosím taky ozvěte, vím že tady není bazar, ale tam to asi dám též.
Jinak moje úpravy by byly asi ohledně barvy, řídící jednotky, kouře a zvuku, jinak mě nic moc nenapadá.
Fotky dám asi na rajče.
Edit:
Naposledy upravil(a) Vítek dne 13 čer 2020, 21:47, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj !

Do sekce bazar to dej určitě !!! Jinak nákup modelu za 350,- Kč jako základ pro další "bastlení" je moc dobrý kauf.

R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Vítek »

Taky si myslím, měl jsem štěstí že jsem se na něj neptal hned když jsme ráno přijeli na burzu, to by byl za 500 cool :D
A ještě mě tak napadá že bych mohl dodělat přídavné pancéřování, ale jako první musím dodělat všechny detaily protože tam toho docela dost chybí.
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Jarin »

Jestli chceš dělat afrika korps tak tam si hlavu lámat s přídavnými pláty nemusíš... neměli je...samozřejmě pokud myslíš ty boční tzv schurzen. Jinak odkaz na rajče není funkční... cool
A jaký máš ten tank? S krátkou nebo dlouhou hlavní?
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Vítek »

Psal jsem že bych rád změnil tu kamufláž, takže Afrikakorps se asi nekoná, kánon je krátký takže budu asi muset vyměnit, jinak viděl jsem na YouTube video kde jeden týpek udělal vážně parádní Panzer IV, na YouTube se jmenuje henschelporche1 a má 1,3 tisíc odběratelů, ten tank udělal vážně parádně, doporučuji zkouknout
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Jarin »

V Africe jezdili i s krátkou hlavní takže ji můžeš klidně udělat. Tyhle videa znám má i svoje stránky a modely co dělá jsou i na prodej ale ceny začínají na 1200 dolarech a končí zhruba někde kolem 4000 dolarů takže po přepočtu... :D
Jinak na pokoukání v galerii je to super i na inspiraci..
https://customtankfigure.com/tank-gallery.html
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Vítek »

Vím že v Africe byly hlavně s krátkou hlavní, ale později už nestačily na ty lepší tanky a začali montovat větší děla. Já budu dělat především úpravy vzhledu, konkrétně kamufláž, nějakou tu patinu :D, ale nevím jak to ošetřit aby se mi z toho třeba neošoupala barva a tak, byl bych rád za nějaké rady ohledně barvení.
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Jarin »

Tak většinou po dokončení barvení patiny obtisku atd se povrch zalakuje v našem případě matným lakem který ochrání všechny postupy patiny a barvení..
Tady máš jedno video afrika kamufláže i s postupem....

Nebo tady novinka od Takom 1/16 je to statika...

Tady jsou zase techniky barvení atd...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Vítek »

Dobře, a ten lak vydrží i nějakou tu jízdu v terénu?
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Panzer IV Afrikakorps

Příspěvek od Jarin »

Samozřejmě vydrží.. To neměj strach já některé své tanky taky nemám zalakované... Nemužeš prostě jezdit křovím ale klasická jízda po tankodromu nebo trávě tomu nevadí... Křoví tě spíš zbaví doplňků na tanku barva tolik netrpí..Prostě jízda s rozumem :D
Kingtiger Sd.kfz. 182
Odpovědět

Zpět na „PzKpfw IV“