StuG IV asiatam

Odpovědět
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Tak to bych nechtěl zažít :( , jinak díky ještě se rozhoduju jakou elektroniku tam dát, Jano (scoutt34) mi radil že je dobré a cenově dostupné toto:
https://www.rctank.de/Taigen-V3-24-GHz- ... le-PIII-IV
a k tomu serva na ovládání děla, časem lepší převodovky a tak dál.

P. S. Zmýlil jsem se, ten plast se nedá lepit revelem, naleptá to jen málo, musí se to lepit vteřiňákem.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Do čeho bych postupem času měl zainvestoval (myslím do jaké věci do tanku)? Vyplatí se třeba kovové kola a tak?

Už jsem si vybral jaký tank budu stavět, hodně mi s tím pomohl můj kamarád Jirka (není tady z fóra), věnuje plastikovým modelům takže o tom ví hodně, kde jaký detail.
Tady je ten tank který jsem si vybral, má vše co jsem chtěl, široké pásy (ostkeketteny), schurzeny a je něčím výjimečný.
Obrázek
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od LK88 »

Stug je krasny stroj , urcite bych ho vybavil ja osobne elmodem (mam ho ve vsem ) jednak kuli zvuku ale i moznosti prave jednoduchemu pouziti serv svetel atd urcite bych volil minimalne napinaci a hnaci kovova kola a kdyz zvuk tak repro visaton , prevodovky uz mam ted postupne ve vsem vymenene za ocelove s motory krickmax power...
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od sakulajda »

LK88 píše: 10 lis 2020, 10:13 Stug je krasny stroj , urcite bych ho vybavil ja osobne elmodem (mam ho ve vsem ) jednak kuli zvuku ale i moznosti prave jednoduchemu pouziti serv svetel atd urcite bych volil minimalne napinaci a hnaci kovova kola a kdyz zvuk tak repro visaton , prevodovky uz mam ted postupne ve vsem vymenene za ocelove s motory krickmax power...
Visaton určitějo, zvukáč bych popřemýšlel Beier.
Mám stroj na komplet plastovém podvozku PZIII, jen s napínákama a za ty léta to bude chtít upgrade - fšecko se už slušně vykle a padají pásy. A co tak za ty léta vidím kolem sebe, tak kovové podvozek není od věci a krickmax mají své kouzlo.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Lk88, taky by se mi líbilo takovéhle luxusní vybavení jako je elmod, a nemám zbytečných 10 000 Kč na kompletní upgrade celé elektroniky takže musím od levnějšího a pak do dražšího.
Plánuju kovové všechny kola, napínáky a časem převodovky, ale první elektriku, ta bude na Vánoce, a pak ty ostkeketteny.

Sakulajdo, plánuju korbu vyztužit hliníkovým profilem na bocích a ve spodu dám nějaký plech a na to z plastu držák elektroniky (inspiroval jsem se na odkazu u prvního příspěvku), a časem, když to už nebude stačit tak koupím kovovou vanu.
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 468
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od kremak432 »

Samozřejmě postup nejdříve levnější věci a potom časem kvalitnější/dražší lze aplikovat, problém je ale v tom, že ve finále utratíš daleko víc peněz než by jsi opravdu chtěl. Z finančního pohledu je Tvůj postup pochopitelný a snad každý takto postupoval, ale z celkového pohledu je to plýtvání financemi. Je lepší si přišetřit a rovnou koupit "dospělou" elektroniku i z praktických důvodů, které popisuje Láďa. Z toho co je dostupné na trhu buď ELMOD nebo IBU. Ostatní produkty jsou dobré do hračky, ale do zmenšené kopie originálu raději nedávat!
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Já vím že to vyjde o hodně víc než bych chtěl, ale tu starou elektroniku můžu pak použít do dalšího tanku proto stejně bude lepší než ta s kterou tank koupím. A kdybych to lepší kupoval hned tak bych se nedoplatil :mrgreen: , vydělávat si můžu až příští léto jestli vůbec seženu brigádu co bude za něco stát, ale do té doby jen tak že něco vyrobím (pytle, palety,...)
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Machip »

po dobu opravy clark tk 60 jsem si za 80 eur koupil od heng longu tk 6.1.s a jsem s nim spokojenej na to mé blbnuti je plně dostačujici.a asi ho už v kingovi nechám .ono jde o to jestly už máš nejakej vysilač a nebo budeš pořizovat vše od nuly.to nejhlavnější máš a to je nadšení do stavby to je základ.pepa
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Vysílačku na tank mám jen 27 MHZ pak mám dvě dospělé vysílačky
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Další pokrok, přilepil jsem zespodu krytu řidiče proužky z plastové destičky protože byl moc nízko a nenavazoval, fotky přidám později
Odpovědět

Zpět na „Sturmgeschütz IV“