StuG IV asiatam

Odpovědět
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od LK88 »

Tak ja nevim spreje bych asi nekuchal a nerezal, psal jsem zkusenost z plechovkama vhodna tloustka a byvaj pocinovany, co k tomu dodat, zaklus na videu co jsi tady dal odkaz je evidetne zakluzova jednotka taigen, servem je to jine kafe...
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Dobře, kouknu po nějaké plechovce těch máme taky dost c garáži.

Já ten zákluz budu dělat s největší pravděpodobností servem.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Doma jsem si jen tak pročítal časopisy RC Cars, jen tak mimochodem je strašná škoda že už nevychází protože tam bylo úplně vše co se týče RC aut kamionů a tanků, jejich elektronika, moduly atd. A narazil jsem tam právě na popis nebo recenzi a návod zapojení k modulu ibu 2 base i pro a přijde mi že je to nastavování jen na modulu a vysílačce a ne v počítači jako u elmodu, pak se tam píše že IR systém není bez nějakého rozšíření kompatibilní s Heng long IR systémy.

Ale přesto bych si raději koupil to ibu protože je levnější a má srovnatelné (skoro stejné) funkce jako elmod a nabít teď mám návod jak vše zapojit a je to v češtině.

Kdyby někoho zajímalo číslo časopisu tak je to speciál RC Cars 2016/II, na obrázku je Dragon Wagon :D


Edit:

Tak pardon omlouvám se, teď jsem si četl závěr a tam bylo přímo řečeno že se to dá nastavovat v počítači podrobněji.

Ještě je tam psáno že modul má omezený počet ovládaných zvuků a měla by to řešit ibu 3, tak se ještě kouknu jestli to opravdu řeší.
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Faly »

Dnes se už kupuje hlavně IBU2U jako ultimate:), v jejím případě se na desce fyzicky už nic nenastavuje http://www.ibu-electronics.com/doc/IBU2 ... h_V2-3.pdf
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

No když to nebude dražší než verze pro (ta stojí na RC tank de asi 200 éček) tak bych jí bral. A má možnost ovládání více zvuků najednou než normální ibu?
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Faly »

No, nevim kde chces sehnat starou pro, i na rc tank de(kde je taky kupujeme, dodani cca tyden), maji jen ultimate a to bud base a nebo full, s base nemam zkusenost, kupujeme tyto https://www.rctank.de/IBU2-ULTIMATE-FUL ... ne-NEUHEIT

Nevim co si predstavujes hranim zvuku pres sebe, ale ano hraje to normalne zvuky pres sebe😂
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Aha já myslel že to jsou ty staré pro verze, no to nevadí když to stojí stejně tak je mi to celkem jedno.

Takže mám rozhodnuto, bude to ibu, je to podle mě dobré v poměru cena/výkon
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Tak si takhle dělám sváry na stugu a koukám že tam ještě nemám ten levý štít, (pancéřovou desku nebo co to je) tak jsem se kouknul na fotku předlohy no a co jsem nezjistil. Ta deska tam není, respektive je ale pod betonem, tak bych se chtěl zeptat jak to vyrobit, jestli z toho miliputu nebo nebo z něčeho odlít a udělat na to strukturu toho betonu *SCRATCH*
Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Shotek »

Vítek píše: 31 bře 2021, 16:51 Tak si takhle dělám sváry na stugu a koukám že tam ještě nemám ten levý štít, (pancéřovou desku nebo co to je) tak jsem se kouknul na fotku předlohy no a co jsem nezjistil. Ta deska tam není, respektive je ale pod betonem, tak bych se chtěl zeptat jak to vyrobit, jestli z toho miliputu nebo nebo z něčeho odlít a udělat na to strukturu toho betonu *SCRATCH*
Obrázek
zkus udělat pokus...
prosít písek na zrno "v měřítku"
splácat tvar z miliputu a potom na to písek obalit, případně pak ještě fixnout disperzním lepidlem, kdyby to po zatuhnutí blbě drželo...

druhá možnost
vykrájet základní tvar z nějakého matroše, na kterém bude držet ta disperze a pak to s ní namatlat, posypat a až to ztvrdne, tak případně odrolit přebytečný písek a znova pomáznout lepidlem a jakoby zalejt zrno víc pod povrch...

:P
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Spíš zkusím ten druhý pokus, že obalím kus styroduru miliputem a na to udělat stejnou patinu jako na krytu řidiče, ten písek by padal a nevypadalo by to tak dobře, ale třeba kdybych ho nechal opadat schválně tak by to udělalo dobrou texturu.
Odpovědět

Zpět na „Sturmgeschütz IV“