StuG IV asiatam

Odpovědět
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Tak jo, něco jsem si zjistil, kouknul jsem na YouTube na videa jak to zní a jak se to celkově chová.

Elmod se mi celkově líbí víc, přijde mi že má lepší zvuk a takové doplňky jako třeba zákluz atd.
https://htmodel.sk/elmod-think-tank-fusion-pro-rev-f/


Ibu je na druhou stranu o dost levnější, ale přijde mi že nemá tak dobré funkce jako elmod.
https://www.rctank.de/IBU2U-Ultimate-FU ... -8-channel

Elmod je navíc zvuková a řídící jednotka dohromady.
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1343
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od rmichalbarna »

Ahoj Vitku, ibu je to samé jako elmod. Je to kompletní řídící jednotka se zvukem jako elmod. Také má zákluz kanónu. Vše se upravuje na micro sd kartě. Já mám v tanku také ibu2, ale jednu z prvních ve verzi Base. Jsem nadmíru spokojený.
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Faly »

Ahoj,

Teensy je zaseklé z nedostatku času, ale základní funkce na tom poběží:),

IBU2U jak píše Michal, je kompletní řídící jednotka se zvuky, rozdíl je v nastavení, kdy Elmod má program, pro IBU se vše nastavuje v textovém souboru, osobně používám IBU,

L.
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Takže je v podstatě jedno jestli ibu nebo elmod, protože se oba dají nastavit tak aby se chovali co nejvíce realisticky?

Faly a co vlastně tomu tvému modulu/řj. chybí, zvuková jednotka která může řídit více zvuků?

K tomu zákluzu dám příklad: mě se nelíbí když model vystřelí, první uslyším zvuk pak dlouho potom se začne zatahovat dělo, ale docela pomalu, a pak se vytáhne zpátky.
Opravdový tank to má tak že uslyšíme zvuk, a skoro v ten samý okamžik se rychle zatáhne dělo a pomalu se zase vysune zpět.

Nemůžu říct že je to přesně takhle, střílet tank naživo jsem nikdy neviděl, ale z videí, nebo i z citu mi přijde že se to dělo zasune rychle a vysune pomaleji.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od LK88 »

Kdyz budes mit elmod(mluvim za sebe nemam IBu ale asi to bude stejne) a zakluz nebo cokoli jineho na servo, tak tam je to soucasne a navic si drahu serva muzes upravit a rychlost take , dokonce muzes mit jinou rychlost zakluzu a jinou brace kanonu do polohy
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od LK88 »

Co se tyce plechu, uz se to tu taky psalo , me.kdysi Pajak poradil a dodnes to tak delam, plechovka od redidla nebo benzinu, je pocinivana a dobre se opracovava a letuje, obsah si nekam prelij, otvirakem na koncervy odstranis dno a vrch , valec rozstrihnes a mas tabuli plechu...
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Takže je opravdu jedno jestli ibu nebo elmod, je to jen o ceně, v čemž je ibu lepší tedy levnější.

K tomu plechu, šla by použít taky plechovka od barvy ve spreji? Těch mám nejvíc prázdných.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Tady je video kde se mi ta střelba třeba moc nelíbí, je tam nejdřív záblesk a pak to jde jak jsem popisoval předtím.

https://youtu.be/G-_n7gFBCSI
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Faly »

Jednotce nechybi nic, jen se musi doprogramovat🤣, je to plne kompatibilni s temi arduino stity pro motory/serva, jen proste neni cas
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Jo tak :mrgreen:
Odpovědět

Zpět na „Sturmgeschütz IV“