StuG IV asiatam

Odpovědět
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od LK88 »

Vana staci lastova a vyztuzit , kola urcite kov ale z rc.tank nebo jinad ale HQ probedeni, neni kovove kolo jako kovove kolo, jinak ja ted zrovna predelava stug na stuh 42, mam volna horni podpurna kolecka kov s gumovymi obrucemi ldyby si chtel, pasy urcite kov a taky HQ, pojezdova kola nejsou az tak upne potrebna, ale do plastovych udelat pouzdra,treba z mosaz.trubicky,vnitrni mechanismus hlavne vykuchej , urizni spodni cast, horni si nech pro ulozeni kolebky a zakluz...prevodovky bacha, radim 1:3 nebo 1:4 a do nich motory krick max power 400, jde jedna o sirku a mezeru mezi motorama a taky o vysku aby ti sli pak spodek a vana na sebe...
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Díky kremaku, fórum si prostuduju. Počkám na sola a nějak se s ním domluvím.
S tím kanónem se kouknu jak to je třeba u jagdpanthera a něco vymyslím.

Kdyžtak sem dejte odkazy na případné produkty (převodovky, motory...), ať nekoupím tu věc špatně, díky.

Ty motory jsou jaká velikost, že bych je mohl dát místo těch co tam mám a pak koupit převodovky?

Lk vanu tedy vyztužím hliníkovými profily, a dolů dám nějakou desku na které bude elektronika.
Ty pomocné vodici kolečka by se mi taky hodily, ale když si koupím kov pojezdy tak tam jsou k tomu, nebo se to dá sehnat i bez nich?
Do SZ napíšu mail ;)
U těch plastových koleček mi vadí že nejsou s gumovou obručí.
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od kremak432 »

Ty moc ty články nečteš!?!?!?! Lk88 Ti přímo napsal typ těch elektromotorů! Musí to být přímo tento typ a žádný jiný! Tyto motory se dají namontovat do všech převodovek určených pro Pz IV s motory nad sebou.
Kolíbka s ložem kanonu musí být na jednom čepu a ten je přidělaný do stropu bojového prostoru. Jinak neuděláš otáčení kanonu do stran. Systém je stejný pro Jagdpanthera, Jagdtigra i pro Stugy.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Čtu, nepíšu jen motory, ale když se tu řekne převodovka 1:4 nebo 1:3 tak prostě nevím kterou, jakou značku typ nebo velikost, motory tedy vím.

Na pohon dělá se kouknu do jagdpanthera.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od LK88 »

https://www.rctank.de/KETTEN-RAeDER-GETRIEBE_14
Tady na strance mas vse na stug co ae tyce pojezdu...
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Díky, sice je to na StuGa iii ale dal jsem na Pz 4 a našel jsem tam to kolo o kterém jsem mluvil https://www.rctank.de/Panzer-IV-Antrieb ... aetversion a jsou tam i ostkeketteny a winteketteny
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Jinak k těm motorům - počítám si vlákno s panterem g (od Drejka) a on tam taky řešil motory l a jsou dva typy: max power a max speed, lk psal max power, toho jsem si nevšiml a než jsem se nedozvěděl o tom druhém typu tak jsem myslel že je jich víc, ale oni jsou jen dva, takže se omlouvám.

Teď k tomu eshopu RC tank.de: Jak to je s objednáním zboží, kdy zhruba přijde a jak je to celkově s dopravou? Chtěl bych si tam koupit kovové kola, pásy a případně i převodovky.
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 780
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Vítek »

Tak jsem hledal a našel jsem to v novém tématu od lk 88 (P. S. Přišla ta SZ?), kde je jen elevace kanónu. Tak mě napadlo jestli by pro začátek nebylo lepší taky udělat jen elevaci, co vy na to?
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1166
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Drake »

Vítku, ve starém Pantheru mám Krick max power s převodovkami 1/3, funguje dobře a má i správnou rychlost, ty max speed jsou asi spíš do expediček nebo bugyn . Jinak před koupí motorů raději proměř jestli se Ti se stávajícími převodovkami do tanku vlezou, já je do druhého Pantheru dát nemohl, mám tam převodovky 1/5 které jsou širší a mají jiné umístění motorů takže Kricky se tam vedle sebe nevlezou.

Add. rc-tank.de, už jsem odtamtud objednával několikrát a maximální spokojenost. Platil jsem paypalem a balíček byl v rozmezí tří až pěti dnů doma. Teď by se do toho mohla promítnout situace s covidem a taky umí balíček uvíznout na poště v Praze 120.....ale to je chyba naší pošty nikoliv eshopu.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: StuG IV asiatam

Příspěvek od Radek »

Radek píše: 19 led 2021, 08:10 Já mám Pz IV, takže něco málo vím.

Kola hnací kovová a napínací kovová s napínákem, pojezdová kola kovová a pásy kovové. Vlastní vanu mám plastovou. Kovová vana asi moc nepřinese, jen další váhu-vanu vyztužit. a nechat plastovou. To co jsem viděl je vlastně totéž co máš z plastu, jen je to odlitek ze zinko-slitiny.

Převodovky kovové, jen dát pozor, aby Ti tam vešly. Mám tam 1:5, ale motory jsou moc rychlé, chtělo by to pomaleji.
Pokud Ti tam vejdou, tak 1:4 a redukce, ale prostorově to tam našlapat bude obtížné. Převodovky zásadně s ocelovými ozubenými koly, žádná zinkoslitina nebo mosaz.

Ohledně hlavně Ti neporadím, nemám zkušenost.

Doufám, že třeba můj návrh někdo další zkoriguje.

Radek
Odpružený napínák na PZ IV tu asi nikdo nemá. Já jsem k němu dospěl až po čase ježdění.
Udělal jsem si napínák stejný, jako nabízejí tady:
https://tank-modellbau.de/244/Panzer-IV-Kettenspanner

takto vyrobený napínák jsem provrtal, otvorem prostrčil pružinu a upevnil šroubkem na dně vany.
Možná někdo vymyslel něco lepšího, aby se to dalo dát do vnitřku vany, já jsem to udělal takto.

Nenutím nikoho, aby mě následoval!

Tady je foto:

snad ho nalezneš, je na nástěnce:

https://sdkf.rajce.idnes.cz/Nastenka/

nebo na

https://img37.rajce.idnes.cz/d3703/16/1 ... .jpg?ver=0

rajče nějak předělali, dlouho jsem tam nic nedával, novinky jsem nenastudoval. Nemám moc času.

Radek.
Odpovědět

Zpět na „Sturmgeschütz IV“