SU-100 by FORTE66

Uživatelský avatar
FORTE66
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 46
Registrován: 24 čer 2011, 10:59
12
Lokalita: Brno

SU-100 by FORTE66

Příspěvek od FORTE66 »

Tak po několika avizovaných informcích, že kutím své amatérské SUčko nadešel konečně čas vám jej představit. Děkuji návštěvníkům fóra za cennou inspiraci a mnohým i za rady. Předně chci informovat, že jsem nikdy v minulosti nic podobného nestavěl a tak buďte schovívaví. puffy Jinak několik základních informací: jako materiál jsem použil překližku a mohutným zdrojem dílů mě byly osobní zásoby a různé zbytky z dílny. Nechci dělat reklamu, ale Hornabach se taky postaral o přísun :lol: Prakticky 100% jde o ruční práci. Jinak deatily jsem kutil ze vseho mozného od duralové tyce, kusy postrubí, kulatiny az po kartičku pojištěnce puffy V současnosti ještě dokončuju drobnosti ale z větší části se to začíná podobat originálu. Podvozek jsem "zaěsil" na kovová ramena ale ještě mě čeká shánění ideálních pružin. Asi největší "srandu" jsem si užil s kováním krytů výfuků - to mě ruce brněly ješte násedující den :lol: Dost tedy slov...pokud by někoho něco zajímalo..rád povyprávím ;)
Michal
Uživatelský avatar
FORTE66
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 46
Registrován: 24 čer 2011, 10:59
12
Lokalita: Brno

Re: SU-100 by FORTE66

Příspěvek od FORTE66 »

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Michal
Uživatelský avatar
FORTE66
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 46
Registrován: 24 čer 2011, 10:59
12
Lokalita: Brno

Re: SU-100 by FORTE66

Příspěvek od FORTE66 »

Jinak jsem se zabýval chvíli myšlenkou rozpohybovat tuhle věcičku, ale nakonec jsem dospěl k názoru, že investice která by mě neminula by asi 3x převýšila stavební náklady a to raději investuji do skutečného RC modelu...v hlavě mě to sice moc mrzí a kdybych měl v budoucnu pár nepotřebných dílů, možná se s tím ještě poperu puffy Jinak mám ještě dost deatilů před sebou...nýty kol...nýty korby..imitace svaru..kryt kanonu atd atd..najhorší ale asi pro mě bude nástřik, protože jako "amatér" bych svou snahu nerad nějak "zprasil" :D
Michal
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: SU-100 by FORTE66

Příspěvek od sakulajda »

Není škoda to nechat jako statiku? Jinak paráda.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
FORTE66
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 46
Registrován: 24 čer 2011, 10:59
12
Lokalita: Brno

Re: SU-100 by FORTE66

Příspěvek od FORTE66 »

Tak myslenkove jsem se toho ještě nevzdal..porad to ve mě hloda...až pořídím první Rc tank tak myslím že se na to vrhnu..nebo pokud seženu výhodně součástky ;)
Michal
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: SU-100 by FORTE66

Příspěvek od Milan »

Moc pěkná práce....gratuluji k výkonu a jak říká Kulda,rozhejbej to. :P
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: SU-100 by FORTE66

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Máš to moc pěkný. Před stříkáním barvou to ale bude asi chtít stříknout tmelem. Kdysi jsem tak dělal z překližky OT 64 SKOT v měřítku 1/18,5 a bylo tam hodně, hodně broušení, aby nebyly znát léta dřeva na povrchu. Stejné OT mám z jednostraného Kuprextitu a je to úplně jiná liga.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
FORTE66
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 46
Registrován: 24 čer 2011, 10:59
12
Lokalita: Brno

Re: SU-100 by FORTE66

Příspěvek od FORTE66 »

Mno premyslel jsem, ze by to zakladovka mohla zakryt a finalni nater by pak uz byl beze stop...probnu to na kusu vedle a pak uvidim... slol
Michal
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: SU-100 by FORTE66

Příspěvek od sakulajda »

ja pouzivam sedy plnic ve spreji, co je na auta 1:1, a nemam s krytim problemy

co se tyce elektroniky, tak bud tady na foru muzes sehnat starsi HengLong RX 14/18 atd, nebo koupis dospelou RC soupravu a pak dle penez das jen regl a nebo hodne penez a das el-mod, a nebo postupne.

HengLong elektronika z německa - 1500 bez pošty
http://www.rctank.de/product_info.php?products_id=564

levne a odzkousene vysilace 2,4GHz
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... rnigy.html
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... yKing.html
kdyz das stridaky motory, pak levne funkcni stridave regulatory
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... _ESC_.html
nebudes mit zvuk, ale aspon se to bude hejbat, coz je zaklad, budes z toho mit radost a uvidis ze te to chytne
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
FORTE66
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 46
Registrován: 24 čer 2011, 10:59
12
Lokalita: Brno

Re: SU-100 by FORTE66

Příspěvek od FORTE66 »

Tak ja jsem elektronickej anititalent :lol: Jak rikam..ja nemam rad elektrinu a ona me. Takze relatka a menice jsou pro me spanelska vesnice. Vidim to na koupi prevodovky 3:1 a zakladni set elektroniky od hen Longu (akorat kourak me vazne nebere a prijde mi zbytecnej)a pokusim se o "transplantaci" organu :) Kdyztak se s elektronikou obratim s dotazy...moc diky za tipy a odkazy. cool
Michal
Odpovědět

Zpět na „SU-100“