T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Moderátor: sakulajda

T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvekod CuMeL » 12 dub 2018, 15:35

Ahoj vespolek,
jak jsem slíbil ve vláknu "Noví členové", tak zakládám téma ruského tanku T-72 v modernizaci M1, se kterým jsem kdysi dávno jezdil. Tady je nákres toho, co jsem se po letech rozhodl postavit:

Obrázek

Má očekávání?

1. Aby model měl základní funkce (jízda vpřed, vzad, samozřejmě zatáčení, pak otáčení věže o 360° a náměr kanonu) řízené plnohodnotnou RC soupravou
2. Při dnešních možnostech jsem si usmyslel, že by to mohlo i střílet (airsoft), pochopitelně osvětlení, zvuky a kouř z výfuku

Cíle jsem si zadal nemalé a času je žalostně málo, ale nějak se s tím poperu. Postupně zde budu prezentovat výsledky své práce a budu rád, pokud kdokoliv poradí, jak něco udělat lépěji. :D
Naposledy upravil CuMeL dne 12 dub 2018, 15:36, celkově upraveno 1
CuMeL

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvekod David.Z » 12 dub 2018, 15:51

Ahoj těším se na vysledek.Časem mám v planu postavit T90MS.Jelikož moc moderních tanků na akcích nejezdí.
Jinak přeji hodně úspěchů a pevné nervy :wink:
Jagdtiger (331), Tiger I (231)DAK, T34/85 (23) Míša
Člen Ústecké jednotky
David.Z
PzKpfw II
PzKpfw II

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvekod CuMeL » 12 dub 2018, 18:13

Ahoj a díky za přání. Ty nervy člověk potřebuje. Taky Vám všem padají věci na zem a pak je nemůžete najít? Já už se s tím pomalu smiřuji a většinou tu drobotinu tisknu ve více kusech, abych nestrávil volný čas pod stolem.

Teď zrovna se peru s věží. Na ukázku dávám původní foto laminované věže lehce ověnčené bednami, komínem, veliktelskou věžičkou a poklopem střelce. To byl takový hokus pokus.
Obrázek

A teď současný stav. Zrovna jsem dopáchal držáky dýmovnic:
Obrázek

a druhá strana:
Obrázek
CuMeL

Zpět na T-72