T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Moc děkuji, za pochvalu. Těší mě, že jsem o trochu dál, než v uvozovkách "naši reprezentanti", byť jsou z kategorie trochu jiné. Snažím se, aby pravidlo "bordel jako v tanku" neplatilo v minimálně modelovém měřítku, které je mi hóóódně blízké, tzn. 1/16 (tím mimochodem odpovídám na otázku z vlákna 3D tisk, že měřítko 1:10 není pro mě úplně akurátní)

Takto hodlám spáchat všechny modely, které mám, včetně Balcinového Tigra, kterého vlastním od srpna loňského roku (mimochodem ta směna se odehrála v srpnu loňského roku na Milanově zahrádce ve Cvrčovicích).Tak o to víc jsem smuten, že se asi nic podobného v budoucnosti odehrát nemůže.

Ale nevím. Třeba rodina může být nápomocna takovýmto srazům, minimálně kvůli Milanově památce. Toť však otázka, která v současnosti asi není úplně na místě. Snad čas ukáže. Nicméně bychom na jeho památku mohli vytvořit "modelářskou seanci" - třeba "Milanův memoriál", která by jeho památce byla hodna. Pochopitelně záleží na rodině, se kterou již nemám kontakt. Ale třeba by se to mohlo podařit.

Bolí to, ale život jde dál a nadneseného tématu by se mohl někdo blízký ujmout. Záleží na Vás.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem se konečně dokopal ke konečné fázi na podvozku tzn. jeho finální barva a následná kompletace.
No a dnes "na čarodejnice" jsem posekal trávu na zahradě, abych ten svůj zázrak vyzkoušel, jak se bude chovat na trávě:



Je to znatelně lepší než před tím. Teď už se nebojím s ním někam vyrazit. Snad ještě trochu přitáhnu pásy, aby jízdy při zatáčení byla plynulejší.

Tím pádem můžu konstatovat, že do tohoto vlákna už asi nic moc nepřidám. Chtělo by to, aby už konečně byl nějaký sraz.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Nádhera ..... ahoj ahoj cool
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Max »

Super práce. Jezdí nádherně. ahoj
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Miro....jako OPRAVDICKEJ ahoj Bude paráda až se sejdem s velitelem na akci a dáme sbírku co AČR (ČSLA) měla a co by mohla mít ;) Já se teda stydím, zatím jsem jen rozbalil krabici a vytáhnul návod........mám tři měsíce skluz srol
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 499
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od romann »

ahoj
mam otazku ohladom osvetlenia: za prednymi reflektormi su malinke pozicne reflektory, akou farbou svieti ten co je smerom dopredu, akou farbou svieti ten co je sikmo doboku? zadne svetla su koncove alebo brzdove?
dakujem
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Poziční osvětlení je na předním šikmém pancíři, na věži a na konci blatníků. Brzdová světla nejsou a nikdy u této verze nebyla. Jinak poziční osvětlení na předním šikmém pancíři, co směřuje dopředu je zelené. Všechna ostatní poziční světla jsou červená.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „T-72“