T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Ahoj Rudyne. K Tvému dotazu. Je to vystřižený obdélník z kovové mřížky. Bližší informace jsou na straně 15 tohoto vlákna.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Faly »

Ahoj,

Též sem řešil mřížku, ze srandy sem si říkal zkusíme vytisknout, 1mm "drát" z rezinu na photonovi



takže prý to jde :lol:

L.
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Faly, já vím, že to jde (i na FDM), ale ta kovová mřížka byla v tu chvíli vhodnější. Ale díky za inspiraci, avšak nevím, kdo by se s tím modeloval v 3D (do toho by se mi asi fakt nechtělo, ale možná to jednou přijde).

Jinak díky za ohlasy.

Zase jsem opustil zadek korby (mám sice nový nápad, jak ten celý otvor plnění kouřového modulu včetně krytky elegantně vyřešit, ale musím si to v 3D ujasnit), a v návalu neřízené potřeby jsem pustil svůj mini soustruh, abych splnil dříve slíbený úkol (pro Shotka a Maxe) - systém zdvihání předního poklopu. Tušil jsem zádrhel v plastu, tak jsem ten celý segment pojal trochu jinak. Celek bude plastový, ale do něj usadím (snad vlisuji) hliníkové futro, v němž bude "klouzat" mosazná trubička připevněná k poklopu řidiče (otvorem v mosazné trubičce bude poklop připevněn šroubkem M 1,6 mm a ze spodku bude jištěný matičkou vlisovanou do spodní části vytištěného segmentu celého čepu):

Obrázek

Asi to není z výkresu úplně zřejmé, ale snad se výsledek dostaví. Tady, jak jsem avizoval, tak jsem podle výkresu opracoval na soustruhu hlavní čep poklopu:

Obrázek

a k tomu další dílky:

Obrázek

Ty zářezy jsou tam schválně, kvůli sestředění celého mechanismu, aby poklop ve výsledku správně dosedl tam, kam má ;-)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Normální mimozemšťan ...... :D ahoj ahoj ahoj
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Faly »

Divil by ses ale model dratenky je hotovy za 10 minut :D
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Faly věřím, ale já použil ocelovou síťovinu, protože byla k dispozici a hodila se ;-) Aspoň v té bižuterii nebude všechno plastové :D

Já se vrátil z5 k tomu čumáku. Moc se mi nechtělo, ale překonal jsem se. Tak levá část předního horního pancíře je téměř hotová. Už mi tam chybí akorát sklo světlometu a jeho kryt, no a poziční osvětlení:

Obrázek

Ta pravá strana bude o chlup horší, protože na držáku světlometu je ještě připevněn i klakson, který už jsem i s jeho držákem vyrobil:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

A stále pokračuji s předním horním pancířem. Tak poslušně hlásím, že levá strana je skoro hotová:

Obrázek

Dokonce tam mám usazený i klakson:

Obrázek

Ale netroubí, někde jsem ztratil elektrické schéma zapojení (to byl pokus o žert ;-))

Nicméně se blíží finále, protože už mi tam chybí akorát kryty světlometů, poziční osvětlení a průzor řidiče. Část horního pancíře před věží je jiná kapitola. Tam bude taky veselo, i když už mám valnou část připravenou
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Shotek »

takže klakson netroubí..
ty to teda vedeš chlapče.. ;) :D

A co stěrače, stírají?
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Shotku, nestírají, jsou v reálu ruční :lol: :lol: , ale a není k dispozici "hejblátko", které by s nimi posouvalo. Snad jen nějaký "tovarišč" (třeba z Tvé továrny, samozřejmě s kuklou odpovídající soudobým podmínkám) by možná mohl tahat za příslušnou páčku ;)

Ale mě na chvíli přestala bavit bižuterie, tak jsem začal úplně odjinud. Budu-li v budoucnosti převážet ten svůj výtvor "někam", tak jsem se vrhl na tvorbu bedny, neboli "penálu", jak říkají v hantecu brňáci:

Obrázek

Asi ze mě truhlář nebo nábytkář nebude, ale na převoz to asi stačit bude. Ještě zamýšlím druhé dno, které se bude na popruzích podobných těm vnějším úchytovým okům zvedat směrem nahoru, aby nedošlo k poškození té bižuterie na modelu
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj !

Dobře jsi udělal s tou transportní bednou ! Někteří modeláři tvrdí, že bedna je zbytečná ! Já jsem ale jiného názoru. Nejvíc se mi osvědčil venkovní bílý nebo stříbrný nátěr - na přímém slunci se obsah bedny tolik neohřívá a je dobře vidět (těžko o bednu někdo zakopne). "A VO TOM TO JE" !

R.R.R., 4.6.2020, čas: 08.09 hod.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „T-72“