T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak poslušně hlásím. Tank přežil cestu do Brna, první předváděčku a cestu z5 celkem bez úhony. Moc díky za tu akci brněnským šestinářům. Užil jsem si to. Dostal se mi do ruky hakl, tak jsem sváděl bitvu, ale holt němci prohráli, protože to bylo ve scénáři :lol:

Obrázek

A navíc jsem poznal další hromadu členů tohoto fóra

Ale do té válečné techniky jsem moc nezapadl ;)

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Max »

Proč nezapadl.? Měl jsi jinou vojenskou techniku.?
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1159
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Nejspíš myslí dvaasedumdesátku mezi dvěma válečnýma veteránama. ;) Chlapi, ale tu dvaasedmu má neuvěřitelně krásnou a propracovanou, na vlastní oči je ještě lepší než na fotkách ahoj
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

"Drejku" moc díky za pochvalu, moc si toho vážím. Vede mě to k další práci na tomhle, jak se moderně říká "projektu". Ještě tam toho fůra chybí. Asi se teď budu prát s vyprošťovací kládou. Nesehnal jsem dost tlustou prádelní vařečku, tak to budu muset vysoustružit z násady na koště. Jestli se podaří akce ve Smečnu, tak bych to tam zase předvedl o trochu vylepšenější.

Jinak poznatky z Brna musím taky vyhodnotit. Např. rychlost jízdy je nízká, zatáčení taky není úplně v pořádku a co se týče brždění, tak musím dát za pravdu Kuldovi, který kdysi psal recenzi na Elmod Fusion Pro a Eco, že je třeba nastavit hodnoty tak, aby "kinder komando" nemělo šanci něco udělat s tímhle výtvorem. Lepší rychle zabrzdit a pádit pryč od nenechavých rukou :lol:

Jeden "drobný" problémek tam mám a zatím nevím, co s tím. Při jízdě poměrně dlouhý kanon nepříjemně kmital. Přisuzuji to tomu, že sice základ uložení kanonu je v hliníku, ale celý kanon kvůli hmotnosti jsem udělal z plastu a tím pádem se to při jízdě celé chvěje. Předělávat se mi to v tuto chvíli asi moc nechce, abych tam dával duralovou trubku a na to pak znovu lepil plastové opláštění. Je to dost velká drbačka. Ale asi mi nic jiného nezbude. Tak možná v budoucnu, pokud třeba někoho nenapadne lepší řešení. Před akcí ve Smečně se tomu ale věnovat nebudu, do té doby musím vyladit jízdní vlastnosti
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od sakulajda »

CuMeL píše: 20 zář 2020, 20:57 Jinak poznatky z Brna musím taky vyhodnotit. Např. rychlost jízdy je nízká, zatáčení taky není úplně v pořádku a co se týče brždění, tak musím dát za pravdu Kuldovi, který kdysi psal recenzi na Elmod Fusion Pro a Eco, že je třeba nastavit hodnoty tak, aby "kinder komando" nemělo šanci něco udělat s tímhle výtvorem. Lepší rychle zabrzdit a pádit pryč od nenechavých rukou :lol:
cit mas v ruce a plynule zastraveni ci rozjezd si udelas pakou, ale kdyz potrebujes vyrazit, tak proste jedes a zatim si stojim :))))
jinak sem ten stroj take sgoml na fleku a je to proste parada
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Shotek »

sakulajda píše: 20 zář 2020, 21:23
CuMeL píše: 20 zář 2020, 20:57 Jinak poznatky z Brna musím taky vyhodnotit. Např. rychlost jízdy je nízká, zatáčení taky není úplně v pořádku a co se týče brždění, tak musím dát za pravdu Kuldovi, který kdysi psal recenzi na Elmod Fusion Pro a Eco, že je třeba nastavit hodnoty tak, aby "kinder komando" nemělo šanci něco udělat s tímhle výtvorem. Lepší rychle zabrzdit a pádit pryč od nenechavých rukou :lol:
cit mas v ruce a plynule zastraveni ci rozjezd si udelas pakou, ale kdyz potrebujes vyrazit, tak proste jedes a zatim si stojim :))))
jinak sem ten stroj take sgoml na fleku a je to proste parada
jen technická - možná jsem to jen v textu špatně pochopil, ale pokud se týká rychlého "zaflekování", tak na Elmodu stačí páku dát do "kontra", tedy plnou výchylku proti směru aktuálního pohybu a potom tank intenzivně brzdí a nedojíždí jako při páce v neutrálu...
ale je fakt, že na okamžitý rozjezd, pokud je nastavena simulace řazení a váhy stroje, něco takového asi aplikovat nelze, alespoň já jsem nikde nezjistil takovou možnost, takže buď-anebo..
ahoj
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Pochopil si to správně. Jenže páka do kontra ne úplně správně funguje. Musím to ještě poladit v Elmodu ;)

Jinak jsem opět trochu pokročil v příslušenství. Vyrobil jsem vyprošťovací kládu a pořádně ji přidělal:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

A dnes jsem konečně dokončil držáky sudů, takže zadní dolní pancíř je komplet:

Obrázek

Bohužel ta vyprošťovací kláda dost zakryla příslušenství, které je pod ní :shock:

Ale je tam úmyslně jako případný "nárazník" při nechtěnému nacouvání do jakékoliv překážky.
I proto jsou ty držáky sudů pootočeny, jak jsem to viděl i na reálném tanku
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak po prvních zkušebních jízdách a následném očištění od hlíny a trávy jsem se opět vrhl na dokončení bižuterie. Ještě to trochu chybí. Tak jsem skalpelem vyřezal horní gumové chrániče schránek a nádrží (v mém případě plastová imitace koženky):

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Tak ještě drbačka s imitacemi šroubů a že jich je. Uff
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

A nelíbila se mi soustružená vyprošťovací kláda, tak šla dolů. Místo toho jsem trochu tvořil v Meshmixeru a vyrobil kládu trochu tvarovanou.

Obrázek

Pak jsem to vzal flexou, aby to vypadalo, jako od tesaře a zbývá lehké tmelení a nástřik
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „T-72“