T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Míšo, paráda. Už jsem to upravil a myslím, že to je obstojné:

Obrázek

Ten kryt přívodu do světlometu měl vypadat takhle:

Obrázek

Ale asi to nebude moc vidět, jak vidno z předchozího obrázku. Bohužel PETG materiál není tak přesný při tisku, jak bych si představoval. Nicméně kruhový průřez kabel je jasný, tak to snad zanikne nebo budu douzfat, že "důsledný pozorovatel" si toho nevšimne :lol: :lol: :lol:

Ale už si zase můžu hrát a tiskárna tisknout další komponenty světlometu. Příští týden mám docela pracovní hoňku a v pátek pak ten zákrok, tak nevím, jestli budu o víkendu schopen cokoliv dělat. Ale snad to dopadne dobře.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Jinak jsem teď u výrobce E3V6 trysek objednal experimentální trysku o průměru 0,15 mm, na což ani tiskárna od Průši není připravena, tak až to dojde, tak budu experimentovat. To zas bude sranda :D :D :D
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Chtěl jsem se rozepsat o dnešní parádě na Model Hobby v Praze, ale radši to napíši do tomu příslušného vlákna. Já jsem se s celodenní návštěvou s rodinou mohl věnovat klukům z fóra na tankodromu dost sporadicky (prakticky jsem tam byl jen na "kukačku"). Ale musím říct, že mě to nadchlo.
Nicméně po návratu domů jsem zasedl do svého sklepa a snažil jsem se spáchat poziční osvětlení na věži svého tanku (na chvíli mě přestal bavit hlavní světlomet). Jak jsem avizoval, tak jsem zkusil vytisknout a poskládat poziční osvětlení s tím, že bude LED dioda přímo v tělese osvětlení. Myslím, že to nevypadá nejhůř, ale problém, čistě filozofický, je jestli ta dioda, když ji tam do toho osvětlení vložím a natvrdo vlepím do věže, jestli vydrží (mohla by). Tak posílám aspoň obrázek zatím neslepeného osvětlení.

Obrázek

Fakt mám dilema, jestli tam radši dát optické vlákno a diodu dát dovnitř do věže (a kvůli a snadnější výměně) nebo to nechat tak jak je to na fotce. Navíc je tam problém s tím, že na tomto držáku pozičního osvětlení na věži je v originále přivařený držák se zadním světlometem, což je další "pevnostní" problém. To znamená, aby ten zadní světlomet tam držel, a aby vydržel "standardní" provoz v tak těžkém terénu jako je v muzeu v Bystrici anebo v terénu, který kluci vytvořili na Model Hobby teď v Praze (a neupadl při první jízdě). Ufff. A včíl poraďte.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem spáchal první pokus toho pozičního osvětlení, kde je dioda vložena přímo do těla osvětlení. Jen pro pokus jsem zkusil rozvítit diodu a heuréka - svítí, pravda na fotce to telefon zkresluje do růžové, a skutečně je tam difúzní červená dioda ;-)

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Hrůůůůza. Sem si blbec zvětšil na fórum poslanou poslední fotku a mám, co předělávat. Už ani lupové brýle na zvětšení nestačí. Je třeba fotky, aby bylo vidět nedostatky (anebo radši horší foťák?). Ach jo. Tak to budu buď předělávat nebo přestanu koukat na zvětšené fotky :cry: :cry: :cry: :cry:

Ale můj palec je vyobrazen kráááááásně :lol: :lol: :lol: :lol:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od sakulajda »

CuMeL píše: 22 říj 2019, 01:13 Hrůůůůza. Sem si blbec zvětšil na fórum poslanou poslední fotku a mám, co předělávat. Už ani lupové brýle na zvětšení nestačí. Je třeba fotky, aby bylo vidět nedostatky (anebo radši horší foťák?). Ach jo. Tak to budu buď předělávat nebo přestanu koukat na zvětšené fotky :cry: :cry: :cry: :cry:

Ale můj palec je vyobrazen kráááááásně :lol: :lol: :lol: :lol:
Milanovo metrové meřítko ;)
Až dáš patinu, tak si mezi těmi všemi luxusními detaily ničeho nevšimneš, ani nikdo jiný.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem se opět vrhl na hlavní světlomet resp. na jeho držák. Musel jsem to vymyslet tak, aby to vydrželo v provozu, takže už při malování jsem počítal, že držák bude vyztužen plíškem 0,3mm a musel jsem držák rozdělit na několik částí:

Obrázek

Pak už jen piplačka s jeho složením a slepením:

Obrázek

a konečně první nástřik, než ho přidělám do věže:

Obrázek

Snad to bude držet. Jinak jsem pokročil lehce i v přívodu napájení LED diody v hlavním světlometu. Kablík ze sluchátek se mi podařilo procpat plastovým dílkem a celek usadit na věž:

Obrázek

Tak mi zbývá domyslet a dodělat celý segment naklápění světlometu, který je napojen na kanon
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

"A je tam paní kněžno, můžeme si tykat", jak říká klasik. V mém případě je to "dobastlení" držáku hlavního světlometu do věže. Byla to docela kovbojka, aby světlomet nepřekážel ani dýmovnici a ani spřaženému kulometu.
Tak jsem to spáchal:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Tady už ani superlativy nestačí .... ahoj ahoj ahoj
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Peťo, na Tvoje mašinky a jejich dokonalost nemám, ale snažím se :lol: :lol: :lol:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „T-72“