T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Max »

Vauu, to je malinké. Díky za upřesnění.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak zas další malý pokrok. Dokončil jsem částečně špendlíkošroubky na pravé straně korby. Už mi zbývá jen pár drobností a horní část korby bude de facto hotová. Jen asi pár drobností, jako je nástřik barvou.

Apropo, nevíte někdo, jestli existuje lak na nehty v barvě khaki resp. NATO GREEN? :lol:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od kremak432 »

Píšeš, že "mužiky" nedáváš! Když dáš toto, tak věřím, že i figurky zvládneš naprosto s bravurou a profesionalitou Tobě vlastní.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Radek »

Je to perfektně propracované. Hlavně to sebetýrání gumami, šroubky a dalšími detaily je úžasné.
Udělal jsi chybu jen jednu, měl jsi dělat tři kusy a ty další dva dobře prodat! :lol:

Radek
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 469
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od kremak432 »

Pokud myslíš "dobře prodat", tak jedině AČR. To by jich musel vyrobit víc než dva, aby ČR měla zase nějakou funkční tankovou armádu. :lol:
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

kremak432 píše: 04 lis 2020, 06:02 Píšeš, že "mužiky" nedáváš! Když dáš toto, tak věřím, že i figurky zvládneš naprosto s bravurou a profesionalitou Tobě vlastní.
Postavičky asi nejsou úplně moje hobby. Maximálně tak rádoby krychličku z moduritu či z plastelíny, to snad ještě jo, ale to co tvoří Shotek je nad mé technické chápání. To "špendlíkošroubování" mi jde myslím lépe :lol:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Nevím jestli to byl vtip, ale zeptatl jsem se polovičky na ten lak v barvě Nato khaki Green, první se smála a pak až pochopila že to myslím vážně tak řekla v překladu něco jako že jsem blb :lol:

Jinak na nástřik Ti stačí barva, laky se potom používají čiré puffy
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

To byl samozřejmě vtip. I když může existovat nanynka ve vojenském mundúru, která by ho nezbytně potřebovala, aby se v terénu byla schopna řádně zamaskovat :D :D :D

No nic jedu dál. Z horní části už mi zbývá je maličko. Dnes jsem došpendlíkoval pravý přední blatník. Původní fotku z blízka jsem musel smazat, protože tam bylo vidět moc nedostatků (holt můj foťák v mobilu je neúprosný v detailech), tak jsem nafotil znova a využil "Milanova měřítka", aby nebyly ty nedostatky tak moc vidět :lol:

Obrázek

Je tak ze srandy posílám foto oboustranně zabroušeného špendlíkošroubku délky 0,8 mm a průměru 0,4 mm.
Pro ty, co by si chtěli okopírovat můj otisk prstu, tak je zklamu. Je to prostředníček, který nikde nepoužívám a navíc jsem za celou stavbu všechna bříška několikrát chtě nechtě obrousil do hladka a přilepil nová, takže ani v policejní databázi by mě nedohledali :lol: :lol: :lol:

Obrázek

Jak vidno z předchozí fotky, tak jsem musel i kitovat, protože jsem byl při práci nepozorný a blatník utrpěl prasklinu, což mě vedlo k tomu, že jsem to musel zespodu vyztužit, aby to v terénu něco vydrželo ;)

No a ještě finální barva k tomu chybí, což bude taky psina. Jak už jsem dříve psal, bude to tzv. "leštěnka", takže patinu nechám až se to provozem trochu "odře"

Už budu finalizovat horní část korby a spočítám, kolikpak dílů a dílků a dílečků to vlastně obnáší. Jsem na to sám zvědavý.

No a myslím, že můžu konstatovat, že vlastně bude asi po vnější stránce celé dílo hotovo. Snad jsem na nic nezapomněl. Pokud ano, tak mi snad znalci tohoto tanku poradí.

Až to nastříkám a následně spočítám, tak pošlu náhledy.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1345
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od rmichalbarna »

Míro úžasný! Máš brýle? ahoj
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1235
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

To já bych už potřeboval mikroskop ........ :D ahoj ahoj
Odpovědět

Zpět na „T-72“