T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Odpovědět
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Machip »

je neskutečné jak z takového hrubýho polotovaru jestly to takle mohu říct dokážeš vytvořit tak dokonalej konečnej díl jeto radost koukat a jen tak pro info kolik broušeni a kitovaní to obnáší.jsi fakt kouzelnik ahoj
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

V zásadě jsou dvě cesty ;)

1. Brousit, kitovat, šmirglovat, brousit, kitovat, šmirglovat, ....... (hrozná práce, ale jde to, ostatně je to hloupej plast).Já používám kit ve spreji. Udělám tenkou vrstvu na zakrytí nerovností a pak zase brousit a šmirglovat,......

2. Použít přípravek na vyhlazování 3D výtisků tzv. XTC-3D. Nechat zaschnout a pak lehce přebrousit. To se ale hodí u větších ploch.

jinak děkuji za pochvalu
Shotku, snad to do Lešan dám dohromady, je tam ale stále ještě hodně kreličské a mechanické práce, a to nemluvím o elektronice :roll:

P.S: Jdu brousit :-))

P.S2: Za vnuknutí myšlenky druhého postupu jsem vděčný zdejšímu členovi fóra - 50koruny
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Shotek »

přivez co máš, já už taky roky jezdim s nedodělanym strojem :lol:
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Přivezu určitě, ale jak jsem psal, "dá-li PánBůh zdraví dá, zdraví dá", jak se pěje v nejmenované opeře. No nic, vrátím se k tématu broušení, kitování, leštění apod.

Teď jsem dokončil broušení po prvním kitování 3D výtisku části předního blatníku, který se s podporami úplně nepovedl, ale tisknout ho znova nebudu, protože by to dopadlo stejně. Takže tentokrát jsem použil osvědčený kit Tamiya Putty, abych dorovnal nepřesnosti, a pak jsem to dobrousil. A jak vidím s lupovými brýlemi, tak mě to "kolečko" kitování a broušení čeká ještě jednou. Nakonec zbytek zakryje barva ;)

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Machip »

diky za odpověď ohledně broušení holt dle výsledků jsi brusičů král já to kitovaní a broušení nerad ale bez něj to taky úplně nejde.Pepa
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak nevím, jestli jsem si novou přezdívku zasloužil ;). Je to standardní broušení, kitování atp.
Jo, je ho dost, ale s tím se musí počítat, když to má nějak vypadat.

Tak zatím jsem "skoro" dokončil základ levého blatníku, ale ještě to furt není ono. Tak přijde na řadu aceton (mimochodem, taky lehce leptá PETG materiál, takže se to snad srovná). Tak zatím takhle:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Shotek »

já myslím že blatník je v poho...
počítám, že ten pant bude samozřejmě funčkní, že jo? ;)
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Srandisto :D
Ale původně jsem to tak i zamýšlel, ALE je tam potíž, kterou v rámci "spěchu", abych to nějak dodělal, než to předvedu na Rezervě a v Lešanech, tak už to nějak nezvládám. Problémek je v tom, že by se i boční gumové kryty musely dělit a tam si úplně nejsem jist, zda bych v reálu dokázal ty spony udělat funkční, tak, aby se to dalo sklápět. A kdyby spony nebyly funkční, aby přidržovaly blatník za jízdy, tak bych ho musel upevňovat jinak a to je prekérka. Nechci, aby ten blatník za jízdy kmital, to by nebylo vůbec hezké.

Nicméně ještě teď v noci blbnu a snažím se napasovat právě ten drát, který u reálného tanku jistí blatník.
Nebylo to snadné, ale myslím, že mi tam už sedí:

Obrázek

A to už vůbec nemluvím o tom, že to stejně půjde pod aceton, protože se mi to vůbec nelíbí. Tak snad další foto bude lepší
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Machip
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 214
Registrován: 01 led 2018, 18:55
6
Lokalita: Tábor

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Machip »

Jak nelibi vždyť je to super jen by mě zajimalo jak to brousíš že nepoškodíš ty vystouplí detaily tak pevnou ruku bych taky potřeboval :shock:
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1345
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od rmichalbarna »

Mě se to taky líbí Míro ahoj
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Odpovědět

Zpět na „T-72“