T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Krasavec to je ahoj Nechceš udělat i T-72M4Cz? ;)

Jinak já měl dva roky věžové číslo 319 (taková malá přesmyčka čísel) než se utopilo při povodních v UH kam ho přestěhovali z Hodonína. :(
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Drake píše: 20 lis 2020, 14:10 Krasavec to je ahoj Nechceš udělat i T-72M4Cz? ;)
Myšlenka to není špatná, ale je tu mnoho neznámých. Jednak byla korba prodloužena, protože se jim s výměnou motoru do původní korby nevešlo dmychadlo a tím pádem jsou pro mě neznámé rozměry. A jednak nemám žádné podklady a fotografie a přístup k nim je poměrně obtížný.

No a s tímhle bych to musel v 3D modelovat skoro celé znova a popravdě, do toho se mi úplně nechce ;)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Vím vím, byl jsem přímo u toho když do Brna dojeli technici z Francie (z GIATu), my jsme jim odkrytovávali výukovou T-72 a oni koukali jak tam nacpat motor s turbodmychadlem, nakonec to frantíkům nevyšlo a dal se tam jiný powerpack pocházející tuším z Challengeru. Na získání podkladů a fotek malinko pracuju, u 73.mpr slouží bratr mého bývalého kolegy......tak uvidím co se dá dělat. Pokud by se podařilo získat alespoň něco s čím by se dalo dál pracovat tak se určitě podělím.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Těším se na podklady (budou-li k dispozici). Mám s výrobou tohohle modelu dost zkušeností, tak bych zvážil upgrade (pochopitelně na novém modelu), páč tenhle už předělávat asi moc nechci. Ale asi potajmu, abych zase nenaočkoval soudruhy z Číny


Jinak všem moc díky za ohlasy
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od kremak432 »

No já bych raději vyrobil BVP 1. Zatím ho v 1/16 nikdo nepostavil a k Tvojí 72 by se náramně hodil. Je mi naprosto jasné, že by v Tvém provedení samozřejmě i plaval.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Se mi zasekla dodávka ramen pojezdových kol z Německa, někde poblíž Lipska. Čekám, abych mohl upravit celkové odpružení modelu a asi se nedočkám. Holt Deutche post funguje asi jako Česká pošta. Uáááá. Proč zrovna u mě?
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Miro, předvánoční čas a koronavirus dokážou bohužel zpozdit i poměrně kvalitní Deutche post. Já bych se zatím být Tebou nebál, co jsem objednával z Německa vždy došlo v pořádku, s pár dny zpoždění se v této době bohužel musí počítat. Já teď nedávno objednával regl z číny, zasekl se mi na vyclívací poště Praha 120, už jsem ho skoro obrečel a konečně po osmačtyřiceti dnech dorazil......a to z číny na Prahu 120 cestoval 5 dní. Zbytek se někde válel u nás. (naopak co je absolutně skvělé je Japan post......balík mi šel ze Sappora až domů cca. 7 dní....korona nekorona).
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Já to chápu, i když nerad. DHL deklaruje dodávku do 3 pracovních dnů a je to víc jak 10 dnů a furt nic. Stále zakázka leží někde v centrálním skladu poblíž Lipska a ne a ne přejít hranice. Už jsem jim napsal, tak snad budu mít nějakou relevantní odpověď. A vůbec mě netíží nějaká "korona", to fakt, z pohledu dodávky, není můj problém. Bohužel se DHL (Deutsche post) se napojilo na Českou poštu a hned vedle na PPL, takže vůbec netuším, kdy a kdo mi to doručí. V prvním případě bych to odhadoval na začátek ledna příštího roku (když to hodně dobře půjde, když vím jak funguje Česká pošta). V druhém případě to už vůbec nevím, protože "dotrekovat" zásilku na internetu, ať se sebevíc snažím, tak nejde. Ach jo.

P.S.: A proč to z Japonska funguje a z Německa ne? ..... Hloupý dotaz, na který snad ani není třeba odpovídat. Jen jsem si tak povzdechl nad kvalitou doručovatelů. Tak snad to dojde (nevím jestli včas, to už snad ani nejde, ale jestli vůbec).
Začínám se modlit aby to došlo
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Nechci Ti to tu plevelit diskuzí o poštách, ale to že máš poslední výskyt balíku v Lipsku před předáním na vyclívací středisko v čr neznamená že ten balík je opravdu v tom Lipsku, on bude spíše ležet na vyclívací poště v Chebu nebo Ústí a tam je ještě nezavedli do systému, to se mi stává celkem často......ale dycky to bylo den až tři. Z toho Japanu je to něco jiného, tam to jde většinou letecky přímo do Prahy na velkou vyclívací poštu v Praze 120, tam mají většinou kapacity na rychlé odbavení a pokud se vyloženě nerejpou v balíku tak odejde nejhůře během dne spíše do pár hodin. (Jen nesprávně deklarovaná čína tam umí ležet i měsíc).
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Konečně balíček skoro po 3 nedělích a jedné intervenci, ze strany dodavatele (po mém zásahu), se německá pošta rozhodla najít můj balíček a posunout ho do krajiny české (je mi jasné, že se blíží Vánoce, ale proč deklaruje DHL, že doručí do 3 dnů fakt netuším). A ejhle, už ho mám. Jinak Drejku, cesta německé a následně české pošty je příšerná.
Z Lipska to došlo do Chebu, pak do Ústí nad Labem a teprve potom to směřovalo ke mě na jih. No hrůza s doručováním. Tuším, že německá pošta bude obdobou té české.

Objednal jsem si kovová ramena pojezdových kol (i s ložisky), aby pasovala na zkrutné pružiny již dodané z Číny (taky to trvalo měsíc). Tak mám vše, co potřebuji.

A zapracoval jsem na 3D modelu nového uložení ramene (a snad i celkového odpružení) pojezdových kol, abych vylepšil jízdní vlastnosti mého modelu, zejména v těžším terénu:

Obrázek

Tímhle řešením ušetřím spoustu místa uvnitř tanku, protože zkrutné pružiny budou vně korby, a tím pádem můžu odstranit vnitřní pružiny. Moc mi pomohl Kocina svými fotkami svého originálního modelu (moc díky). Doufám, že po zkušebním výtisku sedla ramene pojezdového kola na 3D tiskárně to bude pasovat a budu moci, stejně jako Kocina, si měnit odpružení pojezdových kol pouze tím, že převrtám dírku, do které se zasouvá jeden zahnutý konec zkrutné pružiny.

P.S. Ještě to musím napasovat v 3D výkresu, aby mi seděly vzdálenosti pojezdového kola od korby, aby mi to sedělo na vodící a hnací kolo. Tak to bude ještě sranda.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „T-72“