T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak se mi snad podařilo "připáchat" zadní světlomet, teda jeho základ. Drží to na jednom plíšku 0,3 mm a na jednom drátku (vázací ocelový drát 0,7 mm asi :-D), který imituje napájení světlometu. Snad to bude držet a neupadne při první jízdě ;-)

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Radek »

solo píše: 02 lis 2019, 21:20 Zadymovacie granáty očakávam funkčné .
Mal by som záujem. ahoj
solo
To j celý Solo jak to nečoudí, jako by to nebylo. :lol: :lol:

Radek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem si pořídil novou telefonní hračku, řekl bych s docela slušným foťákem. Už zas budu vidět i to co nemám ;-)

Obrázek

Tak mi ještě zbývá pořídit lepší brejle :D :D :D
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od Rudyn »

Moc pěkné "TO" máš kolego ! Zde je odkaz na figurku ruského tankového velitele pro tank T-72. Možná by šla upravit pro tvé potřeby.
https://www.mn-modelar.cz/cz-detail-902 ... r-924.html

R.R.R. , 10.11.2019.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Moc díky za pochvalu, ale i za odkaz. Už jsem stejnou figurku viděl tady:
https://www.bnamodelworld.com/model-fig ... 388c78e68a

jsou tam i ostatní členové posádky (střelec a řidič), ale chtějí za to hříšné peníze
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od LARS »

[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

jj, tak jsem je díky odkazu taky našel, ale na to je dost času. Ale moc díky za odkaz, bude se možná hodit. Zdaleka však nejsem ve stavu, kdy bych mohl dělat figurky :lol: :lol:

Teď jsem vypáral z věže, která vznikala před skoro 30-ti lety, původní zaměřovač střelce, protože tenkrát jsem to dělal
z dostupných materiálů (překližka, laminát, drát atd.) a už to neodpovídá současným trendům, podmínkám, možnostem, či jak to nazvat. Nevím. Například držák stěrače zaměřovače jsem tenkrát "páchal" z obyčejné závlačky a místo matic jsem tam měl hřebíčky, no a ve srovnání s ostatními díly, které dnes vyrábím na 3D tiskárně, to vypadalo strašně. Tak jsem to překopal. Nejdřív jsem to ovšem musel namalovat v 3D (jak jinak):

Obrázek

Navíc jsem zjistil, že u T-72M1 (kterou stavím) je trubka, ve které je kabel pro napájení světlometu střelce a dýmovnic, do věže "zapuštěna" úplně jinak než u původní T-72. Tak mi nezbylo nic jiného, že to celé předělat. Uff.

Tak prozatím představuji jen základ zaměřovače před osazením do věže (hurá, teď už jsou viditelné matice horní desky zaměřovače, jak jsem si přál). Pravda, snažil jsem se i o takovou "prďárnu", že by v přední části zaměřovače je "jakýsi neidentifikovatelný" plíšek s maticemi svázaný drátkem (asi aby v reálu nedošlo k jejich povolení). Snažil jsem se to vytisknout na 3D tiskárně, ale ty potvory "otvory pro drátky v maticích" bohužel nejsou použitelné, abych tam provlíkl ten tenký kablík. Pravda, bavíme se o průměru drátku asi 0,2 mm. No nic. Bude se to asi muset pravděpodobně obejít bez kablíku (ale mě to nedá, snad něco vymyslím). Snad to prozatím laskavý čtenář pochopí, že tomto případě mimozemské technologie nelze použít :|
Takže prozatím takto:

Obrázek

respektive takhle:

Obrázek


Uffff. Ten foťák fotí moc detailů, snad to v reálu nebude moc vidět, i když jsem to tiskl tryskou 0.15 mm ,=)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

A ještě kousek.

Zkrátka nedalo mi to. Zkoušel jsem, co dokážu.

Jak jsem v předchozím postu psal o "plíšku" v přední části zaměřovače, tak jsem nasadil lupové brýle a zkusil to.
Originál vypadá takto:

Obrázek

Fakt mi to nedalo!Jenom zkouším, co ještě dokážu a co už zkrátka nebude v mých silách.

Rozměrově to má něco málo přes 13 mm a měděný drátek (spíš vlásek) jsem naměřil šuplerou necelých 0,1 mm. Nakonec jsem ten plastový výtisk musel vrtat vrtákem 0,3 mm (páč menší nemám), abych tam tu dírku vlastně vůbec viděl a byl tam schopen ten drátek vůbec prostrčit.

Heuréka, dokázal jsem to. Pravda stálo mě to hodně úsilí, nervů a já nevím čeho ještě, ale, zase jsem se posunul hranice svých možností trochu výše, což mě těší (a musím se poplácat po rameni, protože nikdo tak dobře a tak často to neudělá, jak říká klasik)

Tak tady je výsledek:

Obrázek

Já vím, že to nám starším a pokročilým moc viditelné nebude, ale, ta věž a konkrétně zaměřovač je nejblíže lidským očím, když se pozorovatel sehne a dívá se shora. Tak chci, aby tam bylo možno vidět co nejvíce detailů. (Zlatej podvozek nebo dno tanku. Tam se sem s tím sice drbal ale ve finále to uvidí jen málokdo).

A to mě furt "se....e" ta levá ruka. Neudržím v ní ani kleště. Ach, jo. Už abych měl po operaci :(
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1345
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od rmichalbarna »

Ale máš to moc pěkný Míro! ahoj
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
David.Z
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 215
Registrován: 08 zář 2017, 06:38
6
Lokalita: Žatec

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od David.Z »

Ahoj.
Je vidět že opravdu nejsme v galaxii sami =-O
Moc krásná práce ahoj
David
Jagdtiger , Tiger I DAK, T34/85, Jagdpanzer E100 Krokodil (ve výstavbě)
Člen Ústecké jednotky
Odpovědět

Zpět na „T-72“