T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Moderátor: sakulajda

Odpovědět
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger

Re: T-72M1, 1:16, vlastní výroba

Příspěvek od rmichalbarna » 18 lis 2019, 06:22

Ale máš to moc pěkný Míro! ahoj
Tatra 141,T34/85,Tiger 1,Panzer 3, BMW R 12 saidcar -to je arzenál!!!
Člen Ústecké jednotky pod http://www.mujtank.tym.cz

David.Z
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od David.Z » 18 lis 2019, 06:33

Ahoj.
Je vidět že opravdu nejsme v galaxii sami =-O
Moc krásná práce ahoj
David
Jagdtiger (331), Tiger I (231)DAK, T34/85 , Jagdpanzer E100 Krokodil (ve výstavbě)
Člen Ústecké jednotky

CuMeL
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od CuMeL » 19 lis 2019, 23:34

Moc díky za pochvalu, snad soudruzi na mé planetě (v mém sklepě) nebudou protestovat, že byli odhaleni :lol: :lol:
Spolupráce s nimi byla právě založena na tom, že o nich nikdo nebude vědět ;-)

Tak se mi snad podařilo "napáchat" za tělem zaměřovače na věži, co do něj vede trubka s kabelem napájení dýmovnic a světlometu střelce, podle toho, jak to je na T-72M1. Uff.

Mimochodem srovnat výřez zaměřovače ve věži, s vlastním zaměřovačem, a dál s krytem jakési části další zaměřovače a nakonec s hlavním průzorem střelce do osy byla na té dost šikmé věži docela makača.
Sedí mi to, podle brýlového oka, skoro na desetinu milimetru (plus, mínus), ale laskavý čtenář to snad přehlédne. Bohužel jsem používal při srovnávání, pouze pozemské brýle (už bohužel 2,5 dio). Mimozemské technologie prakticky nešlo použít. To by došlo k devastaci celé věže, při tom měřítku: lol: :lol: :lol: :lol: .

Obrázek
Torro T-34/85
Obrázek

CuMeL
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvek od CuMeL » 24 lis 2019, 19:58

Ach jo, když už jsem měl dodělanej celej komplet kulometu NSV, tak jsem při vytváření schránek pro náboje do tohoto kulometu, co jsou přichyceny na pravé části věže, s hrůzou zjistil, že vypadají úplně jinak a hlavně nesedí rozměrově. Původní schránku, kterou jsem namaloval podle jakéhosi výkresu získaného na netu vypadal takto:

Obrázek

Sice hezký, ale ve skutečnosti je o 3 mm delší, ale hlavně vypadá takto:

Obrázek

Tak mi nezbylo nic jiného, než to předělat, aby byly stejné :'(

A výsledek prozatím vypadá takto:

Obrázek

Je tu srovnání původní schránky (vlevo), schránky otevřené, která bude na kulometu NSV (uprostřed) a schránky co bude na věži (vpravo). Schválně jsem udělal schránku na kulometu otevřenou, abych tam případně mohl vsunout pás s náboji, pokud se mi ho podaří vyrobit a abych se aspoň v něčem vyrovnal bezvadné práci Ivana :wink:

Edit: Ta schránka uprostřed schválně nemá "zámky", jako ta, co bude na věži, protože bude přilepena k držáku a ty zámky by tam dost překážely a snad laskavý čtenář přehlédne tuto drobnost :-D

Edit2: Pozorný "pozorovatel" si určitě všiml skutečnosti, že schránka na kulometu má držadlo tvarované, kdežto u schránky je pouze rovné. Vysvětlení je jednoduché. Schránka na kulometu by byla v reálu zasouvána do držáku tím, že by ji aktér držel za to "držadlo", kdežto schránka na věži je obepnuta kovovou páskou se zámkem, čímž se plátěné držadlo vlastně "připláclo" k tělu schránky
Torro T-34/85
Obrázek

Odpovědět

Zpět na „T-72“