T-72 HL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Baterka k tanku bola Li-on články 18650 no name čína 1800mAh 7,4V ( na baterke je označenie li-po :?: ). Na také bežné jazdenie bude v pohode, ale ja si idem skladať vlastnú z kvalitných 18650 člankov 2S2P, hlavne preto aby vydržala dlhšie a mala potrebný prúdový výkon na generátor dymu a tvar aby pasoval do vane tanku. Nabijačku ktorá bola origo k tanku som ani nevybalil, je to obyč adapter ktorý nabíja cez balančný konektor. Používat ju určite nebudem, mam svoju Equilubrum 3,5
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Takže koncovku výfuku sa mi nepodarilo vypreparovať z korby bez poškodenia, takže sa pracuje na novej. Krycí plech použijem z pôvodnej.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72 HL

Příspěvek od CuMeL »

Ahoj, nevím jakou konkrétní verzi tanku máš, ale česká verze T-72M1 má výfuk s vnitřními žebry a má na konci přírubu. Ať jsem koukal na jakoukoliv fotku, tak tam jsou. U mě to vypadá takto:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

jojo, som si vedomý že koncovka nie je presne maketová. Mám na to pár dôvodov. Printer friendly a tiež už mám rozpracovaný generátor dymu ktorý bude fungovať ako zadymovací nie simulovať chod motora. S toho dôvodu potrebujem aby celé vedenie dymu od generátora až po koniec výfuku bolo čo najviac priechodné a dokázalo dostať z tanku von čo najviac hustého dymu bez efektu trysky (zúženie na konci výfuku) Pri samotných rozmeroch výfuku myslí že žebrovanie bude rozrážať dym na 4 samostatné časti čo však v reále nieje vidno a z výfuku vychádza jeden súvislí stĺp dymu. Takže u mňa to bude viacej zamerané na funkčnosť než na detail. Dúfam že na za to z fora nevyhodíte ;)
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-72 HL

Příspěvek od Faly »

Za me mu klidne udelej certovsky rohy, hlavne ze neco vyrabis ahoj
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72 HL

Příspěvek od CuMeL »

Už tady psát nic nebudu, když jsem holt ten puntičkář
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Každý názor, výtku alebo kritiku si cenním rovnako ako pochvalu, človeka to posunie vždy ďalej.
No však určite nechcem aby ste mi tu robili nejaké rozbroje.
Pechy sice sa nepoznáme a netuším čo sa o okolo teba deje ale nemyslím si že odchod z fóra je nutný.
CuMel teba tiež nepoznám ale ďakujem za každé upozornenie, určite je dobré vidieť že sa dajú robiť veci aj inak.
A teraz späť k tanku.

Včera som vyrobil krabičku na generátor dymu, bude umiestnená v zadnej časti tanku na korbe zvnútra a dym k výfuku bude vedený 2x 6mm silikonovou hadičkou. Ventilátor som použil 30x30x10mm 0,6W a topné teliesko budem namotávať podľa nutnosti výkonu. Odhadujem že začnem na 20W a potom odlaďovať či viac či menej.
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: T-72 HL

Příspěvek od drozd60 »

Jen pěkně pokračuj ve své práci. Každý má svůj plán práce a názor co chce udělat. Hlavní je chuť něco udělat.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: T-72 HL

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj !

Už sa moc těším, jak to uvidím v Kyjově "na vlastní bulvy". R.R.R., 19.2.2020, čas: 18.40 hod.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Do Kyjova už musí byť v plne sile a funkčnosti. Tiež sa teším na tú akciu.
Odpovědět

Zpět na „T-72“