T-72 HL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Ahoj, ja som tiež neodolal a už je doma HL T-72.
Prvé pocity parádne. Spracovanie pekné, kopec doplnkov a detailov. Ovládanie proporcionálne milo prekvapilo citlivosťou. Určite však nutné úpravy:
LED svetlá výmena za teplú bielu,
Podvozok - pérovanie strašne tvrdé, takže určite iné nastavenie prípadne výmena pružín. V praxi prvé a posledné pojezdové kolo tak našponuje pásy že stredné pojezdové kola sa prakticky netočia na rovnom pevnom podklade (nemajú kontakt s pásom) Takže úprava nutná aj kvoli scale jazde.
Reproduktor zvuku - nutná výmena, zvuk je krásne hlasitý ale to čo vychádza z tej plastovej krabičky je otras. Inak zvuk parády. Plánujem drevený box s novým reproduktorom.
Vyrezanie boxu na baterky a prístup do tanku zvrchu - klasika
Mriežky na chladičoch urcite prerobím na funkčné aby zvuk mal kade isť von a nevrčalo to iba vo vnútri tanku.
Plánujem maskovacie doplnky.
Toľko zatial z prvých dojmov.
Tu je pár foto po rozbalení. Do albumu budem pridávať fotky tak ako budem pokračovať s úpravami.
Naposledy upravil(a) Kocina dne 19 úno 2020, 09:55, celkem upraveno 1 x.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: T-72 HL

Příspěvek od Radek »

Mohl by jsi sem dát manuál k tanku? Eventuelně nějaké foto zapojení vnitřku - jak vypadá zapojení vodičů do řídící desky 6.0? Jde mě hlavně o to, kde je zapojeno tlačítko pro spárování tanku s vysílačem.

Radek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: T-72 HL

Příspěvek od Radek »

pechy píše: 29 led 2020, 20:29
Radek píše: 29 led 2020, 18:46 Mohl by jsi sem dát manuál k tanku? Eventuelně nějaké foto zapojení vnitřku - jak vypadá zapojení vodičů do řídící desky 6.0? Jde mě hlavně o to, kde je zapojeno tlačítko pro spárování tanku s vysílačem.

Radek
Radku podle mého ta 6,0 žadný bind nemá.Mám jí doma ještě nezapojenou ,ale po shlédnutí videí a plánů je z jednotky vyvedena anténa podobně jako u torro V3 tam také žádné párovací tlačítko není. Na některých fotech v Čínských obchodech je sice bindovací kabel vyfocen,ale je také napsáno že foto je jen demo a tento kabel jednotka neobsahuje.
Našel jsem nějaká schemata, skutečně tam slot pro párování není. Proto mě zajímá jak se páruje. Co se musí stisknout, to by mělo být v návodu k tanku. U Taigenu to znám, u HL 5,0 to znám, ale tady mi chybí, co se musí pro párování stisknout. Jestli pouze start a vše další už proběhne samo? Mohlo by se to v tom případě spárovat asi s kde čím. U HL 5.0 jsem právě to párovací tlačítko velmi kvitoval, na jeden vysílač mám napárovány 3 tanky a v pohodě. Asi budu muset počkat až na zkušenosti, které přinese čas.

Radek
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Ahoj, bindovanie by malo fungovať podla návodu celkom jednoducho. Tu je fotka z návodu:
[rajce]https://img36.rajce.idnes.cz/d3603/16/1 ... .jpg?ver=0[/rajce]
Osobne som to ale neskúšal tank funguje na prvé zapnutie.
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Včerajšie napredovanie
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Tak sem do toho říz :D

Nové konektory na baterku XT60

A začal som s úpravou pérovania. Na fotke sú dve stávajúce dierky na jeden koniec pružinky. Pôvodne bola pružinka v tej lavej dierke a bola príliš predpnutá a jazda tanku bola kostrbatá a pruženie nefugovalo správne, bolo príliš tvrdé. Dierka na pravo ešte viacej napne pružinku, takže budem vrtať dierky nové proti smeru hodinových ručičiek tak aby bola pružina menej predpnutá a tým aj mäkkšie pruženie
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: T-72 HL

Příspěvek od Radek »

Jdeš s těmi pružinami správným směrem. Stejně jsem to udělal i já u T90. Uprostřed jsem dvě kola nalevo a dvě napravo udělal o poznání tvrdší. Tank potom snáze zatáčí do stran. je to ale otázka názoru. Někdo tvrdí, že u tak malého měřítka jako 1/16 to nemá vliv, někdo že ano.

Radek.
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-72 HL

Příspěvek od Shotek »

Radek píše: 31 led 2020, 13:42 Jdeš s těmi pružinami správným směrem. Stejně jsem to udělal i já u T90. Uprostřed jsem dvě kola nalevo a dvě napravo udělal o poznání tvrdší. Tank potom snáze zatáčí do stran. je to ale otázka názoru. Někdo tvrdí, že u tak malého měřítka jako 1/16 to nemá vliv, někdo že ano.

Radek.
podle mojí zkušenosti to vliv má, hlavně na povrchu s vyšší adhezí (koberec apod.)
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Tak pérovanie hotové, bolo to trošku laborovanie ale nakoniec sa to podarilo a teraz je jazda tanku výborná,


Výroba ozvučnice a nové reproduktory pre krajší zvuk sa tiež podarili, zvuk je čistejší a výrazne kvalitnejší, žiadne drnčanie ani chrčanie, mohol by byť malinko hlbší, trošku my tam chýba dunenie ale dá sa to prežit



a tiež nový cabel managment, aspoň trochu som to učesal, ešte musím vymyslet jak učesať káble pre korbu.


a tiež pribudli magnety medzi vaňu a korbu, jednoduché riešenie 4 magnety prilepené epoxidom a na korbe skrátené pôvodné stĺpky a v ních skrutky kroté dosadajú na magnety, hĺbkou zaskrutkovania sa nastaví dosadacia výška.


celkom vydarený víkend :)
celý album
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: T-72 HL

Příspěvek od solo »

Celkom by ma zaujimalo akú nabíjačku dávajú k tankom.
Baterku máš Li po.
Mohol by si spraviť fotku.

Totiž videl som vybuchnúť baterku,ktorá sa nabíjala, počas vystúpenia v B. Bystrici.

solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Odpovědět

Zpět na „T-72“