T-72 HL

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kocina
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 51
Registrován: 24 led 2018, 15:08
6
Lokalita: Holíč SR / Hodonín CZ

Re: T-72 HL

Příspěvek od Kocina »

Tak páni po dlhej odmlke sa hlásim zase spátky. ahoj pás stále drží takže to PETG funguje. Zhodú náhod sa mi podarilo zehnat za dobrý peníz pásy kovové. Sem celkem prekvapený jakú majú váhu. Otázka, ked ich dám na celoplastový podvozek co rupne jak první? alebo kde začat s úpravama aby to fungovalo? Dík za pomoc
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72 HL

Příspěvek od CuMeL »

Ahoj. Ten podvozek musí být poměrně tuhý. Já mám celoduralovou korbu, takže drží. Jeden problém, na který jsem narazil při prvních jízdách byl, že při zatáčení na hlíně měly tendenci pásy sklouzávat z hnacího kola. Takže jsem postupným napínáním pásů tento problém eliminovat, ale teď jsou pásy dost napnuté. Naštěstí to korba zvládla. U Tebe s celoplastovou korbou popravdě nevím, jestli to ten tah vydrží
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: T-72 HL

Příspěvek od Radek »

Podle mého názoru první odejdou poháněcí kola, za nimi napínací kola. Pojezdová kola by to měla zvládnout. K pásům by bylo vhodné opatřit ještě kovová poháněcí kola a napínací kola vybavit minimálně odpruženými napínacími koly nejlépe také kovovými.

Někdo možná přidá nějakou svou zkušenost.

Radek
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: T-72 HL

Příspěvek od solo »

Na plastovej vani sa Ti veľmi rýchlo prejaví tá hmotnosť pásov.
Nevystužená vaňa skôr či neskôr sa začne deformovať.A hlavne ak sú našpanované pásy.
Tak isto je dobré mať vaňu(spodok)v hornej,otvorenej časti spevnenú kovovými profilmi.
Zabrániť ďalšiemu krúteniu.

Skrátka,plastová vaňa a plastové dieliky sa nemajú v láske s kovovými .Ak začneš meniť,priprav si peniaze na novú vaňu.

Ináč súhlas čo napísal Radek.

solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: T-72 HL

Příspěvek od PetrNC »

Asi jak zde již je psáno výše - dát jen kovové pásy nestačí. Rozhodující je tuhost vany a v ní uložená hnací a ( odpružená ) napínací kola, uložení ramen pojezdových kol a vůle pojezdových kol na hřídelích ramen.
Řešení je celá řada od různých výztuh až po celokovová řešení s kuličkovými ložisky. Pokud je tank v plastu a "funguje to", pak bych nic neměnil a stroj měl co nejlehčí. Se vzrůstající hmotností rostou jízdní odpory v zatáčkách, zejména na vysokém koberci nebo v trávě, která je na manévrování "nejtěžšín" terénem.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: T-72 HL

Příspěvek od Radek »

Tady ta kola nějaká mají:

https://www.beami-trade.eu/military-rcm ... 2_50_2.htm

tady to mají na T90, ale asi by to mělo pasovat o na T72:

https://www.rctank.de/TRACKS-/-WHEELS-/-GEARBOXES_19

Heng Long totiž nejdříve prodával T90 a teprve potom přišel s T72. Takže na T90 už nějaké náhradní díly jsou, ale na T72 je většinou ještě nikde nenabízejí.

Radek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: T-72 HL

Příspěvek od CuMeL »

Pojezdová kola jsou stejná jak u T-90, tak u T-72. Horší je to s pásy. Zrovna Henglong vydává pásy z T-90 jako, že pasují k T-72, ale tam jsou články trochu jiné. Nicméně pro vlastní pohyb modelu je to asi jedno. Já třeba koupil kovová hnací a vodící kola na ZTZ-99, které se více podobají T-72, jenže jsou k tomu jiné pásy a musím říct, že s nimi nejsem úplně spokojen protože za jednu projížďku tanku se stává, že se několik čepů povysune, což mě trochu mrzí, protože se to musí neustále kontrolovat

EDIT: Ono stejně za těmi záclonami vodící a hnací kolo není skoro vidět. A výhoda těch pásů od Henglong je minimálně v tom, že jsou zespodu hladší, takže zatáčení by neměl být takový problém, jako u pásů s žebrováním z toho, co máj já, tedy pás na ZTZ-99.

Mě se tam usazuje bláto:

Obrázek

takže potom nemůžu domů na koberec :lol:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-72 HL

Příspěvek od Shotek »

naopak, do koberce to právě vymeteš a máš to bez práce
*PARDON*
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: T-72 HL

Příspěvek od solo »

Tak tu je to už vyriešené.
Len tá cena.

https://www.rctank.de/T-72-T-90-CNC-metal-base-in-1-16

solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: T-72 HL

Příspěvek od kremak432 »

Na pohled to vypadá dobře. Otázkou je co na to odborník přes 72ky z jihu? No a cena je taky dělaná na míru a platy obyvatel naší kotliny.
Odpovědět

Zpět na „T-72“