Napínáky pásů

long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Napínáky pásů

Příspěvek od long.michael »

Něco by se tady našlo jen ne materiál.No nedostatek mám z nářadím mám jen to co používám na auta Takže klíče šroubováky.No takové ty vymoženosti jako je fréza nebo soustruh dobrá vrtačka.A moc neumim počitat máš prosímtě návod z rozměry já skusím něco nejít za materiál.Z dílů z aut by to asi nešlo to by mělo to být asi něco jiného než litina nebo něco takového,spíš asi hliník.
pajak7

Re: Napínáky pásů

Příspěvek od pajak7 »

Tak materiál jsem pořídil v Baumaxu a je dobrý mít hlavně náladu a chuť.Já soustruh a frézku taky nemám jen jsem si pořídil mini vrtečku na modelařeni, a soustruh navštěvuji v práci když obětuji Svačinu.Jinak používám to co dům dá.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Napínáky pásů

Příspěvek od long.michael »

No tak to je super ten tu mám a nebo kousek mám hrombach a co mám tedy koupit za materiál a prosím tě uděláš mi ty plánky já to zkusím udělat.Budu ti moc vděčný.Já si takovéhle věci udělat neumím ve škole sem z technického kreslení propadal.Moc prosím pošli mi ty nákresy Long.Michael@seznam.cz
Nebo to dáme sem určitě si je podle toho kolegové rádi udělají.Já tohle fakt neumím plány to ne,ale udělat bych to snad zvládnu no vrtačku mám a pilníky taky i šupleru no pružiny nevím něco bych snad našel.A to by asi mělo být stejné jako do německých tanků a jo co mámkoupit za materiál.Moc děkuji za pomoc
pajak7

Re: Napínáky pásů

Příspěvek od pajak7 »

Michale Já jsem to udělal podle toho Německého návodu akorat místo te kliky viz: obr.
i226806740_20340_7.jpg
Jsem použil čtiřhran 8x8 mm ,dlouhý 21 mm.
A to je vše co jsem udělal jinak.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Napínáky pásů

Příspěvek od long.michael »

pajak7 píše:Michale Já jsem to udělal podle toho Německého návodu akorat místo te kliky viz: obr.
i226806740_20340_7.jpg
Jsem použil čtiřhran 8x8 mm ,dlouhý 21 mm.
A to je vše co jsem udělal jinak.
No tak já to zejtra dojdu koupit a pak musim naměřit jak na tu kliku a pak tam musím udělat asi závity no našel sem to na němcích ale rozměry nikde nic No a to sem hodil do překladače a stejně nic je tam jen něco 2mm a 4mm že se vývrtem zvětší vo lae to je asi na tu díru na to přišroubování.A nemělo by se do ho dát pouzdro.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Napínáky pásů

Příspěvek od long.michael »

no to co mi vyšlo když sem to přeměřil podle německého vebu co sem stáhnul tak mi vyšli tyhle míry 22,6,9,15,13mm to je správně jo a ty uvádíš ten harnolek 8x8mm 21mm a to je pak slepený dohromady aby ztoho byla ta klika já fakt nejsem technickej člověk na mě musíš polopatycky sem opravdu hloupej co se týká těhle věcí.Já zvládnu udělat model pokud je hotový jen ho vylámat a slepit .
pajak7

Re: Napínáky pásů

Příspěvek od pajak7 »

Já taky nejsem žádnej Genius jen Zkouším pokus omyl .Ty rozměry v milimetrecch 2 na 4 mm je zvětšená dira na šroub který prochází skrze vanu.Já abych nemusel dělat takovou kliku tak jsem použil ten čtiřhran a mezi kolečko a zmíněný čtiřhran jsem vložil 4x podložku se 4 mm dírou.Samozřejmě je potřeba vyříznout závit do čtířhranu nebo dát z druhé strany matku kterou zalepiš proti povolován
DSC00016.JPG
Takhle vypadá mnou vyrobené raminko,akorad nemusíš dělat tak velkou horni dírko musíš podle toho jaký použiješ šroub nebo kolík skrz.a zezhora zajišťovací červik.
To je veškerá moje uprava kdyby neco tak pošli soukromou zprávu ať nezaplňujem servr.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Napínáky pásů

Příspěvek od long.michael »

No tak já to také skusím udělat podle tebe no asi matky používat nebudu udělám závity závitník a závitnici mám Tak jen koupit materiál a hurá na to.Jo možná by to mohli použít i kolegové.No tak jdu pro materiál snad ho tady mají v baumaxu.Jinak koukal sem na tigra ten to má jinak na hřídelku to by u našich nešlo je tam šroub.
Odpovědět

Zpět na „M41 Walker Bulldog“