Plast pásy/kov kolo ?

Odpovědět
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Plast pásy/kov kolo ?

Příspěvek od jirkacbx »

Chci se zeptat,jestli bude nějaký problém,když na kovový kolo dam plastový pásy.
Dneska jsem trochu jezdil v terénu s kamínkama a ty kovový pásy a kolo nic moc.Docela se to sekalo a hádalo.
Tak uvažuju o plastových pásech,kde by kamínky neměly moc vadit.
A pujdou na kovový kolo,abych ho nemusel nahrazovat plastovým nebo je potřeba pořídit komplet plast?
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Plast pásy/kov kolo ?

Příspěvek od sakulajda »

Bude to s největší pravděpodobností problém stejně jak http://www.mujtank.tym.cz/plastove-pasy ... blem-t486/
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: Plast pásy/kov kolo ?

Příspěvek od pajak7 »

Dneska jsem trochu jezdil v terénu s kamínkama a ty kovový pásy a kolo nic moc.Docela se to sekalo a hádalo.
Jestli to nebude tím že to není na takové to terény ono kdyby jsi nacpal i u opravdového tanku kamení mezi pásy a poháněcí kola tak by se to asi taky Hádalo.
Proto je dobré dodělat si napínáky na pružinu a bude klid alespoň trochu ;) ;) ;)
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: Plast pásy/kov kolo ?

Příspěvek od jirkacbx »

Tak po dnešku mohu zodpovědně říct,že pásy a kola kov/plast LZE vzájemně zaměnit.
Aspon teda na Bulldogovi.
Dneska mi poštou dorazily plast kola a pásy od Pajaka (čímžto mu vřele a moc děkuji cool ) a šel jsem je vyměnit na Mku.Napadlo mně pohonná kola vzájemně poměřit přiložením na sebe.
Plastový kolo má zuby u kořene trochu silnější než kovová,ty jsou zas lehce delší a u kořene zubu užší.Bavíme se v řádech desetin mm.Poznat rozdíl okem jde,ale šuplerou to nezměřim :?
Po vyzkoušení plast. kolo/kov pás a obráceně,podržení kola mezi prsty a protočení pásu rukou několikrát po sobě,jsem shledal,že tady se soudruzi z Číny vyznamenali a zabodovali.
Obě konfigurace plast kolo/kov pás a kov kolo/plast pás běhá krásně jemně,bez sebemenšího drhnutí.
Navíc kovový kolo s černým pásem MOC pěkně vypadá ;)
Sice plastový pásy tolik kovově a maketově nerachtají,ale pořád to má slušný zvuk,navíc tank,zkoušeno na koberci doma,je pohyblivější a obratnější.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Plast pásy/kov kolo ?

Příspěvek od Milan »

Z vlastní zkušenosti mohu říct,že pokud je tank moc těžkej a má všechno v kovu tak to na jízdu není žádná hitparáda.Mám takto Panthera a daleko lépe se mi jezdí s Jagdpantherm kterej je celej v plastu až na ramena.Tak se toho plastu tak nebojte.Není to zas tak hrozný.
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: Plast pásy/kov kolo ?

Příspěvek od jirkacbx »

Plastu se nebojim,ale tady u M41 hlavně neni ten problém jako u KV1,odkaz je nahoře,že neseděly kovový kola do plastových pásů.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
Odpovědět

Zpět na „M41 Walker Bulldog“