BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem začal. Tady je první nesmělý nákres spodní části korby ze zjištěných rozměrů:

Obrázek

Dál uvidím, až mi "připlave" model kitu 1/35 od dodavatele, abych to mohl verifikovat
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
rotruck
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 29 pro 2017, 16:19
6
Lokalita: Boskovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od rotruck »

Taky jsem se kdysi pokoušel o jedničku , ale zamrzlo to na pásech a projekt odložen .Pokud by ti to pomohlo mám tu sesbírané nějaké scany plánků a modelářských detailů podvozku a bižuterky i na BMP2 . Písni do SZ svůj mail , néco ti poślu.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od mrst »

taky mám celý projekt na papírových plánech a dokonce i kola mám už vytočené z duralu ... hnací také..., ale odloženo z důvodu konstrukce pásů... plastové mne nevyhovují(jedině kdyby se do toho pustila tamiya :lol: ),, chce to kovové"
tak jsem se tehdy raději pustil směr Hetzer a od té doby je to v šuplíku
jelikož jsem ho xxkrát řídil... tak jedničková verze je srdcovka
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 523
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Faly »

Ahoj,

Mám kontakt na Maďara, který pásy odlévá, z 3d modelu určitě udělá i na bvp, otázka je pak samozřejmě cena. Na IS-7 mi je nabízí už pěkně dlouho:-D

L.
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak sem se s prvním obrázkem trochu uťal. Takhle bych to asi z plechu nevyrobil. Tak zpátky na stromy a znova.
Mezitím mi došel kit BVP-2 v měřítku 1/35, takže vesele můžu přeměřovat a přepočítávat a nakonec srovnávat se známými celkovými rozměry.

Tak pro snazší výrobu z hliníkového plechu jsem upravil spodní část korby takto:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak korba je v základu v 3D modelu hotová (samozřejmě čistá korba bez blatníků). Musel jsem to lehounce zjednodušit, aby to vůbec šlo vymodelovat, ale rozměrově to sedí. To by člověk nevěřil, jak se korba BVP-1 liší od dvojky. Ještě pár detailů v rozměrech musím ověřit:

Obrázek

Trochu prekérka s přední částí "čumáku", ale nakonec jsem to dal a myslím, že to půjde.

Otázkou je, jak vyrobit tu horní část korby (spodní bude z hliníku). Z plechu by to asi byla hrozná "pižlačka" a vůbec netuším, jak v reálu trefit správné rozměry a nakonec jednotlivé části pospojovat, když jsou tam docela šílené úhly.
V reálu při svařování pancířů určitě pomohlo kladivo, tak to asi úplně u modelu nejde. Zkusím variantu 3D tisku a asi možná jen na poloviny, a pak to nějak vyztužím. Uvidíme, řekl slepej a šel do kina na němý film.

Ale ještě je tam hromada práce s různými otvory a otvůrky atd, atd...... však to znáte
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 143
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Rob »

Paráda, tak na toto jsem zvědavý. Taky jsem na BVP-2 něco odsloužil a v 1/35 ji mám připravenou ke stavbě.
Jinak pro Drakeho - na útvaru v Benešově v roce 97 jsme měli jako provozku ještě i jedničku. Ale je fakt, že toho už moc nenajezdila.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1160
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Drake »

Ono je to možný Robe, vyřazování techniky trvá nějakou dobu a šlo ruku v ruce s restrukturalizací a rušením útvarů, v tom 95 to začalo, nějakej rok to mohlo trvat. Kolega má LOSa na podvozku jedničky na útvaru dodnes, resp. alespoň mě to říkal, navíc dodnes všechny speciály jako vyprošťováky, pojízdné dílny, dělostřelecké pozorovatelny apod jsou stále na BVP-1.

To mě ovšem přivádí na dotaz pro Miru, ale spíše pro Ivana jestli se pustí do stavby jedničky. Místo klasické BVP by bylo hodně zajímavé udělat ji ve speciální verzi, např u LOSa by si člověk vyhrál hodně s vysouvacím pozorovacím modulem, u Sněžky zase s ramenem s radiolokátorem atd. chlapi oba jste výborní a pečliví modeláři co rozlousknou každý mechanický oříšek a tohle by bylo mít funkční opravdu taková třešínka na dortu pro diváky. :)
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Největší oříšek budou pásy. Těma bych osobně začal.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Drake píše: 07 pro 2020, 19:24 To mě ovšem přivádí na dotaz pro Miru, ale spíše pro Ivana jestli se pustí do stavby jedničky. Místo klasické BVP by bylo hodně zajímavé udělat ji ve speciální verzi, např u LOSa by si člověk vyhrál hodně s vysouvacím pozorovacím modulem, u Sněžky zase s ramenem s radiolokátorem atd. chlapi oba jste výborní a pečliví modeláři co rozlousknou každý mechanický oříšek a tohle by bylo mít funkční opravdu taková třešínka na dortu pro diváky. :)
Myslíš třeba tohle :lol: :lol: :lol: :

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“