BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak zas několik drobných úprav tvaru věže (doufám, že posledních) v prostoru střelce. Musel jsem "natvarovat" stropní pancíř v prostoru levého předního periskopu, aby tam pasovala mřížka a vešel se tam i světlomet s držákem a hlavně aby to šlo vytisknout:

Obrázek

Už mi chybí jen trochu bižuterie a dodělat kombinovaný zaměřovač střelce
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1271
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Ivan »

To zase bude mašinka. Už se těším.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Doufám, že ano. Díky za podporu. Ale je s tím sr.ní, jak s mladou paní. Teď jsem téměř dotvořil kombinovaný zaměřovač střelce. V náhledu obrázek zleva zavřený a obrázek vpravo otevřený kryt zaměřovače:

Obrázek

Už mi chybí akorát šroubky.

Nechci se s tím tak moc trápit, tak to nechám, tak jak to je. Stejně jsem podle fotek musel v sinergii s axonometrií použít tzv. "Pišvejkovu proměnnou konstantu", tzn. aby to nějak vyšlo dobré na pohled.

Kdyby někdo nevěděl, tak tahle "moje" konstanta je v zásadě proměnná používaná podle potřeby, aby výsledek vypadal tak nějak k "světu" :lol:

A Ivane fakt se to nebude vyklápět pomocí serva. Na to nemám (hlavně nervy). Bude to na osičce, takže se to hýbat bude, ale motoriku tam zcela určitě nedám, neb je to i v reálu řešeno pružinou a vlastní stahování krytu zaměřovače dolů je řešeno táhlem, které tam ještě nemám domodelované. A realizace v měřítku 1/16 je pro mě nedosažitelná (důvody jsou jednoduché - řídící modul to zkrátka neumí a v Arduinu se fakt hrabat nechci) :lol:
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak konečně je prostor střelce hotov:

Obrázek

A začnu tou složitější částí tzn. velitelskou věžičkou. Ještě snad v budoucnu se dokopu k tomu, abych dodělal poklop střelce i z vnitřní části, kdybych se náhodou rozhodl, že se poklop bude otvírat
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od PetrNC »

Míro, to bude šperk jako ta "dvaasedma" ....... ahoj ahoj ahoj
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 143
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Rob »

Pěkná práce *THUMBS UP*
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Moc díky za uznání.

Snažím se a doufám, že to bude "téměř" jako originál. Bohužel podkladů není úplně moc, ale snad to, z toho co mám k dispozici, nějak dám.

Znalci tohohle stroje mi snad prominou určité nepřesnosti. Pravda, někde musím ubrat a někde přidat, aby to vůbec v měřítku 1/16 (jak je tady v tomto fóru třeba) bylo aspoň trochu vidět (a tiskárna to dokázala vytisknout). A to pomíjím Milanovo měřítko.

Jak napsal Petr, chci, aby to bylo věrné co možná do nejmenšího detailu (tak jako dvaasedma)

Tak jsem dopáchal základ velitelské věžičky. Uff. Docela mi to dalo zabrat. V 3Déčku jsem u tohohle tvaru musel použít mnohokrát funkci "fusion = sjednocení = funkce AND" a mnohokrát funkci "cut = vystřižení = funkce OR", ale dokonce jsem musel i několikrát použít funkci "XOR = průnik". Matematici znalí Booleovy algebry mi předpokládám rozumí. Ale základní tvar velitelské věžičky se mi snad povedl. Teď už budu ze základního tvaru jen "ubírat materiál", aby se tam vešla ostatní bižuterie (jako že jí tam ještě je docela dost):

Obrázek¨
¨
Snažil jsem se při tvorbě, aby poklop velitele byl otevírací (pravda, ještě tam nemám domodelované panty), ale minimálně tady v případě poklopu velitele by to šlo.

Tady je nákres otevřené velitelské věžičky"

Obrázek

Ještě by tam přišel vsunout nějaký magnet, aby udržel případnou figurku nějakýho motostřelce

Teda ve srovnání s velitelskou věžičkou z "dvaaseeny" musím konstatovat, že tohle je o dost komplikovanější. A to jsem si myslel, že to bude podstatně snazší. Fakt není. To, co ta soudružka v Rusku vymyslela, je dost na bednu. Ale doufám, že to dokončím tak ,aby se to hodně podobalo originálu
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Jenda26
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 232
Registrován: 25 pro 2014, 01:37
9
Lokalita: Brandýs nad Labem

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Jenda26 »

Náhodou jsem narazil na zajímavé "akční" video.
https://www.armyweb.cz/clanek/bvp-2-leg ... vRSrhNQiqw
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od LK88 »

Ja nevim, jsem starej a konzervativni, mas uz neco ukazat realneho?nejaky kus neceho ? ... Neber to zle...
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 143
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Rob »

Do toho velitelského poklopu se taky "výborně" lezlo. Když jsem se do něj měl prvně nasoukat se sumkama na opasku tak jsem se v něm zasekl a to jsem hubeňour :D
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“