BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Ano, je, snažím se to vymodelovat poměrně věrně. Jak to bude dál s tiskem, zatím netuším. Asi budu muset při tisku někde slevit. Ale díky za uznání.

Tak jsem modeloval dál a téměř jsem dokončil lafetu PTŘS:

Obrázek

Obrázek

Už mi tam chybí akorát víčko raketnice. Na to zatím nemám ten správný obrázek či výkres.
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak jsem raketnici celou předělal, páč se mi nelíbila. Dodělal jsem tam napájecí blok a další bižuterii, která tam je.
Tak spolu s víkem raketnice je to už komplet:

Obrázek

a na věži to vypadá takto:

Obrázek

Teď už mi na věži chybí akorát krytka s trubičkou pro ofukování hlavního periskopu velitele, což ještě dodělám a pak přívodní kabely k dýmovnicím, které modelovat nebudu
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od sakulajda »

Je to mazec :)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj. To je šperkařina. Jenom nevím, jak to vytiskneš. I Photon by s tím měl trochu práce.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Taky sám ještě nevím, jak to vlastně budu tisknout. To budu řešit následně třeba i nějakým zjednodušením. A myslím, že na některé dílky budu muset dokonce namontovat na tiskárnu experimentální trysku E3D 0,15 mm, kterou jsem koupil.

Uvidím, jak to půjde, ale věřím, že dobře. Už jenom tím, že některé díly té bižuterie modeluji tak, aby tisknutelné a následně slepitelné a při tom to mělo dostatečnou odolnost. Příkladem může být třeba uložení bočních pantů předního víka na konzoli PTŘS Konkurs:

Obrázek

Z obrázku je zřejmé, že kolmé malé panty by se špatně lepily (na tupo) a asi by tam moc nedržely. Tak jsem je vymodeloval spojené dohromady a vytisknu snáze a pak vlepím do té drážky. Myslím, že by to takhle mohlo držet ;-)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak "poslušně hlásím" další malý pokrok. Vrhl jsem se na prostřední část korby. Dodělal jsem kompletně poklop prvního člena roje, otvor řidiče, kryt FVZ (filtrační ventilační zařízení) včetně madla pro snadný výstup osádky, kompletní sání (včetně mřížky a žeber a vyjma žaluzií, páč by stejně pod tou mřížkou nebyly vidět ;-)), kompletní víko nad motorem a další bižuterii (jako krytky plnících otvorů atp.)

Obrázek

Pravda. Musel jsem trochu upravovat celkovou koncepci pravé části korby, páč je u výfuku trochu zkosená, čehož jsem si v první fázi vývoje nevšiml. Dalo mi to trochu zabrat, ale snad se povedlo. Sranda teprve přijde, až to budu tisknout, ale snad to půjde ;)

Tak mi chybí ještě úchytová oka, očka na sání, pro uchycení krycí plachty, "miliarda šroubků" a poklop řidiče s periskopy.

A myslím, že, až to dokončím, bude celá horní část korby včetně věže hotova. Nechápu, proč je tam z vnější strany pancíře tolik šroubků Kdo má furt vymejšlet, jak to ku*va tisknout, aby to bylo aspoň trochu vidět :shock:

A pak se vrhnu na podvozek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Max »

Nešli by ti hlavičky šroubů na pancíř udělat třeba z hlaviček špendlíku a ty pak natřít do barvy?
Než to modelovat v kompu a pak to tisknout?
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
mladas
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 20 led 2012, 19:54
12
Lokalita: Bechyně

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od mladas »

Normálně se v modelařině dělají hlavy šroubů z plastového profilu od Evergreenu nebo pomocí raznic. Obojí způsob je poměrně laciný a hlavně rychlí na výrobu, než to bastlit ze špendlíků... Podobným způsobem se dají dělat i nýty.
https://www.youtube.com/watch?v=rDUrPcS12Ao
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Max »

Kouknul jsem na to video a Levné to asi ano, ale sakra dost pracné.
Ale modelářina o tom je. 8-)
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
mladas
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 34
Registrován: 20 led 2012, 19:54
12
Lokalita: Bechyně

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od mladas »

Co myslíš co je pracnější?
Naštípat špendlíky, vyvrtat díru a přilepit na míssto, nebo vyrazit do destičky hlavu šroubu a pak to nalepíš na místo?

A to nemluvim jak vypadá hlavička špendliku alias hlava šroubu proti vyraženému šestihranu...a to nemluvím o tom, že ssi můžeš vyrobit sestavu s kontramatkou, podložkou, přečnívajícím šroubem.....
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“