Debata o Hl a Tamya

Jakou variantu jste zakoupili? Kde, jaké součástky a konstrukce jsou na něj použity?
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Debata o Hl a Tamya

Příspěvek od mrst »

Pánové,
nechci být šťoura, ale řeší se tady poklopy, pásy od asiatam atd..
Já mám originál "tamky" a je zajímavé srovnání s čínou...???!!!
Ty japončíci mají vše v rozměrech,...sám jsem si to přeměřoval v DE muzejích, ale ty číňani???
Padl zde názor, že je to drahé!!! Musím souhlasit s kolegou , ať si to někdo za ty peníze a s tím co to umí zkusí udělat.
Myslím si , že nejsem začátečník....mám předělanou T34 v kovu a stejně to po 2 letech není tamky např. zvuky atd.
puffy srol
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Pásy a Kola

Příspěvek od Barraka »

mrst píše:Pánové,
nechci být šťoura, ale řeší se tady poklopy, pásy od asiatam atd..
Já mám originál "tamky" a je zajímavé srovnání s čínou...???!!!
Ty japončíci mají vše v rozměrech,...sám jsem si to přeměřoval v DE muzejích, ale ty číňani???
Padl zde názor, že je to drahé!!! Musím souhlasit s kolegou , ať si to někdo za ty peníze a s tím co to umí zkusí udělat.
Myslím si , že nejsem začátečník....mám předělanou T34 v kovu a stejně to po 2 letech není tamky např. zvuky atd.
puffy srol
Nikdo zde Tamye neupírá kvalitu. Někde o tom dokonce psal Tankysta - že ho měl v ruce a jak je perfektní.
Nicméně já, a jistě i další, si nemůžem dovolit do toho ty peníze dát, a tak nám nezbývá než upravovat čínu.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Pepin
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 71
Registrován: 16 led 2009, 19:28
15
Lokalita: Praha

Re: Pásy a Kola

Příspěvek od Pepin »

Já bych to viděl i tak ,že je to určitý druh zábavy,koupit hotovou věc je pro ty ,které nebaví se v tanku šťourat.
Pepin
michal99

Re: Pásy a Kola

Příspěvek od michal99 »

já si myslím, že je dobře, že to čína vyrobila - aspoň se to dostalo do světa, já bych si tamku taky asi normálně nekoupil - zkoušel někdo kovové pásy ponořit do octa? někde jsem to četl...ale nevím, barvení bude lepší, ne?
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 218
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Pásy a Kola

Příspěvek od Tankysta »

Ano us jsem tady nekde na foru otom psal.
Ano prosla mi Tamiya rukou. Je to onecem jinem. Ale jak nemuzu rezat a neco udelat tak jak ja chci tak to neni ono.
Tamiya je opravdu pekny mnohofunkcni model za +- 15000kč. Tam jen dokoupit nebo dodelat nejaky doplnek. Ale rezat? To by se asi nikomu moc nechtelo.

Ale HL za +- 2500Kč je model (hracka) kterou s klidem rozdelam,rozrezu a sklidem prestavim. A taky si kazdy prestavi HL podle sebe.

Ale ne kazdy nato ma. Je pravda ze kdys si clovek spocita kolik doinvestoval v doplncich jako pasy,kov.kola,prevodovky,moduli,kov.vany,doplnky tak se nekdy suma vyleti pekne nahoru.

Ja Na HL vse delam z domacich zasob. Kazdy tank co predelam a upravim me financne nestoji nic. Pouze cas a prace.A to je pak modelarina.
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/ Nové stavby Téčka
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Pásy a Kola

Příspěvek od Milan »

Tamku mám.Je to Tiger 1.Je vynikající a stála mě na inzerát 10000 Kč.Pokud spočítáte náklady na HL aby trochu jezdil a vypadal tak jste na stejné ceně! :shock: Neříkejte že ne.HL mám taky asi 5 ks.
Samozřejmě že se v nich kuchám.Více mě teď ale baví dělat figurky a intensivně se připravuji na jaro.Včera jsem navozil asi 40 koleček prosivky na nově vznikající tankodrom.Dále budu umistňovat most,zákopy a jiné stavby.Zdá se mi že to bude větší zábava než donekonečna do detailu kuchat tanky.
Dám kastl Plzně a budu jezdit. :mrgreen:
Jeden německý soudruh na fóru spočítal náklady na přestavbu na 745 euro.
Pokud dáte kovovou vanu,kola,pásy ... kde je pak zákluz kanonu,záblesk v hlavni a hlavně reálný zvuk.
To všechno tamka již má .... :roll:
Tím ale nechci nikoho odradit od přestavby.Sám budu také upravovat co mi budou síly a peníze stačit.
Každý si to musí přebrat sám ale kdo jen trochu můžete tak do tamky běžte.Osobně bych ještě chtěl Panthera.Nejvyšší meta je však Abrams.
Adam

Re:Debata o Hl a Tamya

Příspěvek od Adam »

Milan píše:Tamku mám.Je to Tiger 1.Je vynikající a stála mě na inzerát 10000 Kč.Pokud spočítáte náklady na HL aby trochu jezdil a vypadal tak jste na stejné ceně! :shock: Neříkejte že ne.HL mám taky asi 5 ks.
Samozřejmě že se v nich kuchám.Více mě teď ale baví dělat figurky a intensivně se připravuji na jaro.Včera jsem navozil asi 40 koleček prosivky na nově vznikající tankodrom.Dále budu umistňovat most,zákopy a jiné stavby.Zdá se mi že to bude větší zábava než donekonečna do detailu kuchat tanky.
Dám kastl Plzně a budu jezdit. :mrgreen:
Jeden německý soudruh na fóru spočítal náklady na přestavbu na 745 euro.
Pokud dáte kovovou vanu,kola,pásy ... kde je pak zákluz kanonu,záblesk v hlavni a hlavně reálný zvuk.
To všechno tamka již má .... :roll:
Tím ale nechci nikoho odradit od přestavby.Sám budu také upravovat co mi budou síly a peníze stačit.
Každý si to musí přebrat sám ale kdo jen trochu můžete tak do tamky běžte.Osobně bych ještě chtěl Panthera.Nejvyšší meta je však Abrams.
Žijeme v době a čase ,kdy vše je o penězích.Každý máme jiné možnosti investovat,to znamená uvolnit ,nějaké prostředky do své záliby.Já mám Tigera od HL a ani nechcí počítat co veškerá vylepšení stála.Ale chtěl jsem je a MOHL jsem investovat.Teď už také spíš stavím a uvažuji o tankodromu.Jeden most už mám a teď stavím druhý.Větší a delší.Myslím ,že všechno děláme pro zábavu a je dobře ,že si o té zábavě píšeme a fotíme.Bojům s našimi tanky zdar.
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Debata o Hl a Tamya

Příspěvek od Barraka »

Tahle debata o HL, Tamya a o přístupu k modelaření je určitě zajímavá a ještě asi bude pokračovat.
Proto jsem ji odstříhl od přízpěvku o kolech a udělal z ní samostatné vlákno.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 218
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Debata o Hl a Tamya

Příspěvek od Tankysta »

Barraka píše:Tahle debata o HL, Tamya a o přístupu k modelaření je určitě zajímavá a ještě asi bude pokračovat.
Proto jsem ji odstříhl od přízpěvku o kolech a udělal z ní samostatné vlákno.

Super dobrej napad.

Je fakt ze kazdy ma svuj nazor a otom to tady je. Za leta modelariny mi proslo rukou i par kousku od Tamiye. Vesmes nejaka oprava a nebo jsem mel moznost si sni zajezdit na akcich.
Je to opravdu o necem jinem a kdo to jednou okusi tak zacne i uvazovat otom si tank od Tamiye poridit.
Ale zestanu u HL kvuli financim a pekne je prevrtavat. Tyto tanky nejsou moji jedinou modelarskou aktyvitou tanky (1:16,1:12,1:9),nakladaky,plastykove modeli a dotoho jeste resim opravovani HL pro jednu firmu a stavbu na zakazku. A kazda korunka dobra.Ono kdys musite na ty veci tanky poridit 4 az 6 obousmernych regulatoru,prijimace,el.motory obednat na zakazku delane pasy a prevodovky tak to je slusna investyce.

Ale us moc pisu a tak dam psane slovo druhym.
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/ Nové stavby Téčka
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Debata o Hl a Tamya

Příspěvek od mrst »

Ahojte všiccí!!!
Jak to tak poslouchám, tak každý máte svou pravdu a vše má svoje. Výsledek je pro všechny stejný, každý chce mít tem svůj tank co nejdokonalejší a mělo by být i modelařskou ctí...tedy plastikových modelářů a ty naše srandičky na povrchu jsou "plastici", udělaný tank podle skutečného bojového vozidla( podle fotek...alespoň tedy z jedné strany ...na málo vozidel je více než cca.3 fotky).
Tamek mám několik a ty opravdu sedí , ale stejně se musí dodělat spoustu detailů.
Toto však nejde zdaleka říci o HL nebo Torro atd. Vnější rozměry např. Tiger I prostě nesedí. U tohoto modelu nesedí celková výška ., délka vany, šířka a výška věže aj.. Těmi jednoduše odstranitelnými nesrovnalostmi myslím tedy: např. poklop velitele na věži, délku a průměr hlavně atd.
To mě, jako modeláře docela prudí!!! Od začátku vlastně se musím smiřovat s těmito základními nedostatky. To jsou nevratné a neodstranitelné vady.
Takže, když něco opravdového, tak se musí od piky. Začít měřit např. v Munsteru.
Chystám se tam a kdo má zájem...cca 5 osob cena 1300,- na osobu a 5,- ? vstup termín konec dubna.
mrst puffy puffy :D
Odpovědět

Zpět na „Varianty v prodeji (tanků i součástek)“