Nákup tanku

Jakou variantu jste zakoupili? Kde, jaké součástky a konstrukce jsou na něj použity?
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Jarin »

A proč nekoupíš vše u jednoho prodejce? Jinak na modelbazaru je ted ke koupi Tiger 1 v kovu s pěknou výbavou zákluzem atd a za 8500kč což je na to co vše tam je super cena http://inzerce.modelbazar.cz/rc-model/bojova-technika/
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Peca »

Tank a pásy mám od jednoho prodejce...a ten ty ramena nenabízí...Přemýšlím jestli koupit zvlášť ta ramena...nebo počkat a pořídit třeba rovnou tuhle vanu, co tady na foru byla v odkazu
http://www.eshop-rychle.cz/military-rcm ... na-Tiger-I

máte s ní někdo nějakou zkušenost?Je jen o 300Kč dražší než v Německu,ale vypadá kvalitně :roll:

8500Kč nemám :-)...a navíc bych se ošidil o ten vlastní vývoj :-D
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Jarin »

Vana je super mám ji a spokojenost mám tu samou i v kingtigeru porsche můžeš kouknout do sekce kingtiger tam mám fotky . S tigrem si už ted zvykej na vlastni vývoj nebot tento typ tanku je na to jak dělaný :lol:
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Nákup tanku

Příspěvek od zander »

Jarin píše:Vana je super mám ji a spokojenost mám tu samou i v kingtigeru porsche můžeš kouknout do sekce kingtiger tam mám fotky . S tigrem si už ted zvykej na vlastni vývoj nebot tento typ tanku je na to jak dělaný :lol:
Jardo pozor, Ty mluvíš o King Tigrovy a on o Tigrovy I ;) ;)
Každá vana je hodně jiná, jen princip zůstává.
Tak aby nedošlo k omylu. :?

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Nákup tanku

Příspěvek od spitfiremk1 »

Rozhodně jdi to té vany s rameny, když už míníš kuchat..Jednak má správně nasměrovaná ramena vúči směru jízdy, tzn. na jedné straně jsou ramena proti směru pohybu a na druhé po směru, jako u orig. tanku. HL modely mají všechna ramena proti srsti ( kdyby aspoň po, míń by vadily vůle v uchycení ramen ke korbě, dělající rozbíhavost všech kol u tanků rovnou z krabice bez úprav). Navíc pružení torzkama napříč vanou je stejné jako u dospělého Tigra. Já bych do toho šel, mít tehdy peníze...ale už je uděláno jinak..








Peca píše:Tank a pásy mám od jednoho prodejce...a ten ty ramena nenabízí...Přemýšlím jestli koupit zvlášť ta ramena...nebo počkat a pořídit třeba rovnou tuhle vanu, co tady na foru byla v odkazu
http://www.eshop-rychle.cz/military-rcm ... na-Tiger-I

máte s ní někdo nějakou zkušenost?Je jen o 300Kč dražší než v Německu,ale vypadá kvalitně :roll:

8500Kč nemám :-)...a navíc bych se ošidil o ten vlastní vývoj :-D
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Peca »

Tak to rád slyším takové ohlasy, děkuji všem za rady ;) , aspoň vím, co bone následovat jako další kup :-). Do té kovové vany se taky musejí zabudovat ložiska na ty hnací hřídele že? Už sem si objednal i kovová kola(hnací a napínací) a kovové pásy...přidělám je tam až koupím vanu a novou převodovku...to už bude krása...Až přijde,tak dva dny pojezdím,abych vyzkoušel,jak to funguje a jestli je vše ok a pak se vrhnu na předělávání vršku. Až budu mít tu kovovou vanu,tak v ní ani není vyříznuté místo na ty vypínače na dně vany,jako to bude teď u toho,jak přijde že. Tak doufám že se mi nějak laicky podaří je přehodit pod nějaký vrchní poklop nebo pod kanystr jak to tu někdo psal...Je u toho potřeba nastavovat nějaké drátky atd?
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Jarin »

zander píše:
Jarin píše:Vana je super mám ji a spokojenost mám tu samou i v kingtigeru porsche můžeš kouknout do sekce kingtiger tam mám fotky . S tigrem si už ted zvykej na vlastni vývoj nebot tento typ tanku je na to jak dělaný :lol:
Jardo pozor, Ty mluvíš o King Tigrovy a on o Tigrovy I ;) ;)
Každá vana je hodně jiná, jen princip zůstává.
Tak aby nedošlo k omylu. :?

Michal
Já vím že dělá Tigra I to byla jen ispirace aby viděl jak to vypadá... cool
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Peca »

Tak inspirace to byla dobrá,hned zítra si tu vanu objednám...nebo raději počkám,až mi ty dovedové pošlou tank :-). Mám dotaz,když budu přehazovat plastová kola na tu novou vanu, tak půjde to?Nevím jak je to řešeno ty osičky kol....to je nějaký šroubek či co?
Díky za důležitou :-) odpověď :?:
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Jarin »

No vidíš to mě nenapadlo cool já když objednával kovovou vanu na Tiger 1 tak jsem bral rovnou i kovová kola s osičkami takže přímo dělané pro tu vanu.
U standartního Hl Tigra je to řešeno šroubky a to jak u pojezdových tak napínacích kol a u pojezdových je šroub až do vany kde je oválný otvor kde se šroubek pohybuje při propružení ale pouze nahoru a u kovové vany to jde trochu i směrem dolů
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: Nákup tanku

Příspěvek od Peca »

Takže to přendat nepůjde? :?
Odpovědět

Zpět na „Varianty v prodeji (tanků i součástek)“