Nové varianty od Heng Longu

Jakou variantu jste zakoupili? Kde, jaké součástky a konstrukce jsou na něj použity?
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od Radek »

Broouzdal jsem na internetu a zjistil jsem, že jsou nyní k mání tanky s kovovým tuningem - kovové převodovky a kovové pásy. Třeba Tady:

http://www.rc-modely-outlet.cz/cz/detai ... -tuningem/

zajásal jsem, ale brzy jsem dojásal:

vizuální vylepšení, ale díky němu je konstrukce ještě odolnější než tomu bylo dřív a navíc kovové pásy vydávají charakteristický zvuk tanku (není tedy zabudován zvukový systém).

Takže existuje varianta s dobrým podvozkem bez zvukového a kouřového modulu a s kdo ví jakou řídící deskou????

Snad se také nenecháte zlákat cenou. Pokud už některý z těchto tanků máte hoďte sem info jak to vypadá uvnitř, co je tam za deska, jak vypadá vysílač atd..

Radek
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od jirkacbx »

Jako odtud mam už delší dobu M41 Walkera.Jen z jinýho krámu.
Podle balení ,ne krabice,je to to samý.
Kov pásy,kola,převody.
Rádio s přepínačem frekvencí,žádný krystal.Deska "nějaká"
Kov pásy hezký,těžký,ale taky DOST neohebný.S plastovýma pásy jezdí tank na stejnou aku skoro 2x tolik a pořád se slušným zvukovým doprovodem.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od Radek »

jirkacbx píše:Jako odtud mam už delší dobu M41 Walkera.Jen z jinýho krámu.
Podle balení ,ne krabice,je to to samý.
Kov pásy,kola,převody.
Rádio s přepínačem frekvencí,žádný krystal.Deska "nějaká"
Kov pásy hezký,těžký,ale taky DOST neohebný.S plastovýma pásy jezdí tank na stejnou aku skoro 2x tolik a pořád se slušným zvukovým doprovodem.

Takže je to jak jsem si myslel, škoda... Co se týče pásů já ten problém u Tigra s kouřem a zvukem nemám. Teď jsem stahoval nějaké návody na PZ IV od Tamiya. Tam byl někde obrázek jak má hoch tank vzhůru pásama a provádí nějaké mazání olejem. Nechápal jsem proč. Možná, že by to mohla být cesta jak je zohebnit, ale po jízdě venku v písku, prachu a svinčíku by se na mazivo asi nabalil svinčík. Na výlet po bytě s naolejovanými pásy by se dalo zrovna zapomenout, manželky by nás asi zavraždily - a to právem. :lol:

Nemáte někdo návod k dodatečné montáži pásů? Co tam náš milovaný výrobce píše? Zkuste to sem někdo hodit.

Možná by byla cesta i pásy demontovat a napřed očistit ponořením do ředidla, nechat uschnout a potom ponořit do oleje, po vytažení očistit od maziva - lehko se řekne, nesnadno provádí. Rozebrat celý pás na články, promazat, znovu poskládat a potom se otravovat s vylézajícími čepy by bylo asi na sebevraždu... :(

Možná máte někdo nějaké jiné řešení.

Radek cool
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od jirkacbx »

Pás a součásti jako takový bych vůbec nemazal.
Jak píšeš,v terénu se to zašpiní a znehybní hoodně rychle,doma pak po těch cestičkách může někdo uklouznout.
Radši bych vzal pás,sundat z tanku.Udělat si třeba na prkýnko jedno hnací kolo s nějakou páčkou,aby se pak pásem nechalo točit a z nějakých koleček/kladek udělat takovýho hoooodně zakroucenýho hada,aby se pás hodně ohýbal oběma směry.
A nechat to běhat třeba hodinu,aby se pás celkově uvolnil a trochu se zvětšily vůle a odstranily otřepy na dílech po lití.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od Milan »

Všechny tanky co mám tak jsem pásy neřešil a jezdil jsem,až si pás sedl a zaběhl se.
Nehledejte problémy kde nejsou.Vše si sedne.Zároveň si sednou i převodovky.
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od jirkacbx »

Převodovky dřív,pásy dýl cool O dost dýl.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od inkvi »

Koukám se po druhém kamarádovi při čekání než mi dorazí nové převodovky do tigra.

A chci se zeptat:
http://www.rc-modely-outlet.cz/cz/detai ... -tuningem/

Je to stejný rc model jako ty co se prodávají v IR verzi na asiatamu a rctank.de? - Myslím tím, jestli to je stejný plastový model a uvnitř je RX-18. Pokud ano tak by to bylo fajn, přece jenom IR souprava jde do tanku koupit levněji než kovové pásy.

Díky za vaše odpovědi :)
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od sourekv »

Nikdo neni jasnovidec, ale zda se mi to oproti asiatamu dost riskantni. V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od inkvi »

No s asiatamem si neumím moc představit reklamaci, jinak ostatní díly jsem tam už nakupoval. Tohohle Jagdpanthera jsem našel i na německé ebay a na několika dalších shopech v ČR. Prostě ty kovové pásy jsou dost lákavé...
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Nové varianty od Heng Longu

Příspěvek od sourekv »

inkvi píše:No s asiatamem si neumím moc představit reklamaci, jinak ostatní díly jsem tam už nakupoval. Tohohle Jagdpanthera jsem našel i na německé ebay a na několika dalších shopech v ČR. Prostě ty kovové pásy jsou dost lákavé...
Po tom co tady s tanky provadime si taky nedovedu reklamaci cehokoli predstavit :P . Popravde jsem k tomu zatim nemel duvod ani prilezitost. Vymenu zlomeneho pantu poklopu na rctank.de nepocitaje.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Odpovědět

Zpět na „Varianty v prodeji (tanků i součástek)“