Třebíčský Königstiger

Odpovědět
Profa
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 7
Registrován: 02 črc 2012, 18:36
11
Lokalita: Třebíč

Třebíčský Königstiger

Příspěvek od Profa »

Jako velkému množství z vás, i mě učaroval Königstiger. Ty tvary, velikost, váha, síla pancíře a výkon kanonu! Když jsme v klubu pořizovali tanky, tak jsem si prostě musel vybrat tenhle kousek.
Objednával jsem jako mnozí z Německa, ovšem zatím jen v základu (zvuk, kouř a kovové převodovky). Časem mě čekají úpravy nejen vzhledu, ale i funkčních částí.
Aby bylo vidět, že to s tankem myslím vážně, zde je několik fotek mých dosavadních úprav:

Obrázek
V první řadě jsem přebarvil LEDku nažluto, protože ta bílá mě vážně iritovala.

Obrázek
Dále jsem přebarvil detaily. Zde jsou vidět ocelová lana.

Obrázek
Udělal jsem i novou lafetu pro kulomet. Ta původní byla za prvé škaredá a za druhé jsem chtěl mít kulomet hezky vyvěšený, jako tomu bývá na většině fotek Königstigera s kulometem.

Obrázek
Trochu náročnější bylo upravování velitele. Nejdříve jsem ho na několika místech rozřezal, díly jsem v řezech ubrousil a znovu slepil. Nyní se velitel opravdu drží oběžného kruhu a je o kousek níž. Původně strašně koukal ven.

Obrázek
Tady je vidět, co vše jsem použil při barvení. Pokusil jsem se i o stínování, ale je to moje první stínovaná figurka, takže další budou lepší.

Obrázek
A tady je velitel na svém místě. (Ještě jsem upravil sluchátka, aby mu tak neodstávala a doplnil jsem k nim kabely.)

Obrázek
Samozřejmě jsem nemohl nechat výfuky v kamuflážní barvě. Přetřel jsem je stříbrnou pastou od Agamy, přelakoval a přetřel několika odstíny zředěných olejových barev.

Další úpravy ještě přijdou. V plánu je toho mnoho. Na konci by mi měl doma stát stroj Karla Bromanna z 503.s.SS.Pz.Abt. z konce války. K tomu patří mnoho špíny, bordelu všude po tanku, urvané blatníky, kamuflážní schéma ambush, zbytky zimní kamufláže, nové detaily (ocelová lana a nářadí) a jejich úchyty a další a další věci. Prostě spousta práce a zábavy.
pajak7

Re: Třebíčský Königstiger

Příspěvek od pajak7 »

Začátek dobrý a už se těším na další pokračování ,jen tak dál ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1770
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Třebíčský Königstiger

Příspěvek od Rudyn »

Pěkné, pěkné.
Jen na té figuře velitele tanku mi nějak nesedí oči. Nebuď ale z toho smutný, já oči taky namalovat reálně moc neumím !!!!
R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Vašek
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 176
Registrován: 30 zář 2009, 12:35
14
Lokalita: Cerhovice

Re: Třebíčský Königstiger

Příspěvek od Vašek »

Máš to moc pěkný a vitej zde na foru,těším se na další postup,jen tak dál ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 494
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: Třebíčský Königstiger

Příspěvek od romann »

ahoj
ide ti to velmi pekne. keby si si tank objednal v ht model poprad asi by ta to vyslo lacnejsie ako z nemecka. zlte ziarovky sa pouzivaju len vo francuzku. podla toho poznat ich auta. pokial viem nemci pouzivali biele ziarovky. na vojakovi by som este opravil ek a rk. tie maju strieborny lem,vnutro je cierne. pozor: vojaci ss nemali orlicu nad vackom na hrudniku ale na lavom rukave zboku. na golieri nemali smrtky ale namiesto toho na pravej strane pismena ss a na lavej strane hodnost vyjadrenu kovovimi stvorcekmi. teraz mas vojaka wehrmachtu. na lodicke mas nad kruhovou kokardou take otocene v striebornej farby . to sa pouzivalo asi do roku 1942.bolo vzdy takej farby ako lem na vylozke,podla druhu vojska. tankisti ruzovy,pechota biely,delostrelci cerveny.... karl bromann na konci vojny to tam urcite nemal. kruhovu kokardu na lodicke vojaci ss nemali ,mali tam lebku z kostami. nechty si mohol natret bledsim odtienom,,viac do biela/ pozri si svoje nochty/ teraz to vyzera ako keby ich mal nalakovane lakom na nechty.
Profa
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 7
Registrován: 02 črc 2012, 18:36
11
Lokalita: Třebíč

Re: Třebíčský Königstiger

Příspěvek od Profa »

Děkuju Romannovi za cenné poznámky.
-Ohledně žárovek, tak o těch žlutých používaných ve Francii vím. Když jsi je zmínil, tak musím uznat, že je mám moc žlutý. Ono fotit světlo po tmě není jen tak a je to zkreslený, ve skutečnosti to je něco mezi bílou a žlutou. Ale i tak je tam tý žlutý příliš. Opravím.
-Nehty mě na fotce taky praštily do očí a už jsou ztlumený.
-A na závěr, při malování uniformy jsem vycházel ze špatného zdroje. Teď, když už vím, jak na to, to předělám.
Ještě jednou díky.
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 494
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: Třebíčský Königstiger

Příspěvek od romann »

ahoj
tak ma napadlo ze ked si trufas rozobrat reflektor mohol by si vymenit diodu v reflektore. china tam dava vysokosvietive,na sposob xenonov v drahych autach. stacilo by kupit obycajnu bielu diodu a vymenit to.dostat aj diody ktore su z predu ploche,taka by bola idealna. tigrovi by prospelo spravit vzadu svietiace svetlo.budes potrebovat dve modre diody,obycajne svietiace.diody zapojit rovno na baterku predradnym odporom.sklo na svetlo spravit z priesvitneho ramceku od modelu lietadla. moze sa obalit priesvitnou modrou foliou.takto som spravil svetlo na tigrovi. do gulometu som tiez vymenil diodu .tam som dal oranzovu,vysokosvietivu.ked trochu navrtas hlaven ,bude to pri strelbe pekne svietit. gulometu na vezi by prospelo keby dostal bubnovy zasobnik.
Odpovědět

Zpět na „Tiger II (Königstiger)“