Rada k tanku Tiger II Torro Airbrush

Odpovědět
Kozaa
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2013, 10:11
11
Lokalita: Kolín

Rada k tanku Tiger II Torro Airbrush

Příspěvek od Kozaa »

Ahoj všem,
jsem tankovej nováček a potřeboval bych si s váma poradit mám nově svůj první tank:

http://www.beami-trade.eu/index.html?po ... -torro.htm

a hned musím řešit jeden problém. Všiml jsem si, že se mi při jízdě neotáčí levý zadní ,,napínací,, kolo když s nim zkusim otočit tak jde hodně hodně ztuha, takže předpokládám, že bude hodně utažený a tím se dostávám k problému. Jak to nejlépe vyřešit a jak postupovat? Na kole jsou zevnitř dost těžko dostupný šroubky u kterých mě vůbec nenapadá jak se k nim šroubovákem dostat. Víte o nějakym šroubováku s kterym bych se tam dostal? Potom předpokládám, že bude vhodný použít nějakou podložku mezi osu motoru a kolo, aby opět nedocházelo k samovolnému utáhování kolečka při jízdě mám pravdu? Díky moc za jakoukoliv radu jsem opravdu naprostej nováček. Jinak mě celkově tank hodně potěšil je s nim radost jezdit puffy
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1107
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Rada k tanku Tiger II Torro Airbrush

Příspěvek od Jarin »

Zdar jako první bych si do profilu doplnil odkud jsi cool Jinak jestli je to tank s plastovými koly tak je problém ve velkém utažení šroubku k vaně. Musí se opatrně kolo rozlomit je slepené a tam je pak šroub. Jestli má tato verze kola z kovu i když v této verzi o tom pochybuji tak se to dá řešit jinak. Zkus sem dát fotky jaké šroubky máš namysli

P.s všechny dotazy příště do sekce poradna tam jsi s problémem víc na očích.....
Kingtiger Sd.kfz. 182
Kozaa
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2013, 10:11
11
Lokalita: Kolín

Re: Rada k tanku Tiger II Torro Airbrush

Příspěvek od Kozaa »

Bydliště doplněno. Příště to hodím do sekce poradna. Udělal jsem ty fotky, tak je sem přikládám:

https://kocianj.rajce.idnes.cz/

Kolečka jsou obyč. plastová. Co přesně mám odlomit? Celý kolo nebo nějakou část? Ty šroubky jsou na fotce nevím co bych tím případně povolil slol
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1107
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Rada k tanku Tiger II Torro Airbrush

Příspěvek od Jarin »

Tak koukám že čínan pokročil a šroubovaná kola jsou už i plastová. ja je měl u Kingtigera od Matorro ještě lepená. Ale je mi divný jak by to čínan skládal. Už jsi měl tank rozebraný? Myslím sundaný vršek. Ještě mě napadá zda osa napínacího kola není na šroubku ale nalisovaná na osičče. Zkus opatrně malým šroubovákem zapáčit mezi kolem a korbou jestli se kolo trochu nepovolí
Kingtiger Sd.kfz. 182
Kozaa
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2013, 10:11
11
Lokalita: Kolín

Re: Rada k tanku Tiger II Torro Airbrush

Příspěvek od Kozaa »

Tak jsem zkusil šroubovákem trošku povysunout kolečko a povedlo se už se točí tak jak bych si představoval. Teoreticky to znamená, že jsou tam kolečka nalisovaný na osičky. Každopadně díky moc! cool
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1107
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Rada k tanku Tiger II Torro Airbrush

Příspěvek od Jarin »

Tak to jsem rád že se zadařilo a funguje to. Máš v plánu ještě něco na tanku vylepšovat? A že jsi nezvolil verzi se zákluzem vypadá to víc realisticky.
Jinak osičky jsou provlečeny kolem a nalisováno je do vany tanku....
Kingtiger Sd.kfz. 182
Kozaa
Příspěvky: 4
Registrován: 10 bře 2013, 10:11
11
Lokalita: Kolín

Re: Rada k tanku Tiger II Torro Airbrush

Příspěvek od Kozaa »

Určitě plánuju koupi silnější baterie a kvalitnější nabíječky. S touhle baterkou jsem rád za 30 minut ježdění. Uplně původně jsem zvolil Tiger I v šedý barvě s kovovýma pásama a hnacíma kolečkama za 3800,-, ale co jsem tak pochytil, tak tím že vzroste hmotnost tanku,tím vzroste zátěž na motorek a ostatní části podvozku a může to brzo odejít (alespon tak jsem to pochytil) a pak jsem narazil na beami na tenhle Tiger II model a bylo jasno i když už to bylo momentálně malinko přes rozpočet. Ted nevím co myslíš přesně zákluzem, jestli i s pohybem děla, ale tank po vystřelu tělem škubne. V budoucnu si určitě plánuju tank trošku vylepšit, ale určitě se časem na vás modeláře obrátim, protože jsem v tomhle úplnej nováček. Pokud budu měnit kolečka za kov, tak se musí vytlačit nebo odšroubovat? Uvnitř tanku jsem žádnej šroubek od kol nenašel, jen ty na vnějšku na kolech, takže to chápu tak že jsou kola na tanku nasunutý.
Odpovědět

Zpět na „Tiger II (Königstiger)“