PŘEDĚLÁVKA

Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Milan »

S Beami se asi moc nedomluvíš.A když jo,tak se asi nedoplatíš.Dobré je,že u těch převodovek je i základový plech na kterej se převodovky namontují.
http://www.hobbyhavoc.com/forum/index.php?topic=1251.60
Tady už je má boreček namontovaný.
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Wenzel »

No uvidime, co mi odepišou a případně kolik si řeknou. Když to bude hodně nepříznivý, tak to budu řešit přez toho kamoše. Když přepočitam v auktualním kurzu tu cenu, vyjde to na cca 1500,- Myslim si, že kdyby to beamy prodali do 1800,- dalo by se o tom uvažovat, přece jen poštovné a převody se celkem prodráží, navic ty starosti s tim...

Aspon mi tady ty motory s převodovkou z Panthera zustanou na planovanýho Hetzera :-)

Nevim jak si na tom byl ty s puvodníma motorama, ale mě se zdá, že jeden ten motor je výrazně slabší. V terénu se da v podstatě zatáčet pouze na jednu stranu. Tedy pomocí pouze jednoho pásu. Ten druhý motor to prostě nezvladne. Na hladkém povrchu je to pak v pohodě.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Milan »

http://www.rctank.de/product_info.php?c ... cts_id=793
Tady píšou že jsou dokonce 5:1.
Stávající převodovky vůbec neřeš zda zatáčejí či ne.Je to prostě nanic.
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Wenzel »

K tomu pak asi budu muset koupit i kovovy pasy a kola, protože když bude převodovka 5:1 tak by se asi za chvilku plast přerval :-)

No maš pravdu, že je to na nic... Sem ale z toho kapku sklamanej, protože za ty prachy jsem čekal že to pojede kapku lip. Lip už jezděj i tanky od Heng Long v zakladu a stojej polovic...
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Wenzel »

takže z beami trade zatím žádná odpověd ohledně převodovky, tak počkam ještě do středy a zatim už budu pomalu burcovat kamarada, jestli to objedná a zaplatí přez Paypal... jestli teda Milane budeš chtit taky jeden par, napiš mi soukromou zpravu a nějak se dohodnem ohledně placení atd...
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Wenzel »

Takže převodovka je objednaná. Z Beami trade se mi nikdo neozval, tak se jich nebudu doprošovat, aby aspon odpověděli. Objednal jsem ji přez kamaráda přímo z Eshopu. Poštovné vyšlo na 30 Éček, se všema poplatkama za převod a podobně jsem mu poslal 2300,- Čekal jsem, že to bude kapku míň, ale tak snad to aspon bude stát za to. Jakmile přijde, budu informovat o funkčnosti :-)
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Wenzel »

Takže převodovka v úterý objednána a dnes ji mám doma - to byl teda fofr :-) Sebou soudruzi z NDR hodili :D I když taky aby ne, když poštovné stálo 30 Éček :D
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Milan »

Tak nafoť průběh montáže .... :P
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Wenzel »

Jasně, makám na tom cool
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PŘEDĚLÁVKA

Příspěvek od Wenzel »

Takže pár základních poznatků :

Před instalací převodovek zkontrolujte dotažení chvech imbusů.
Osa, která přenáší pohyb na kola musí být posonua na maximum směrem dovnitř - jinak se nenasadí pásy.
Před uzavřením modelu zkontrolujte činnost motoru - u mého kusu když jsem zapojil motory do desky se točily proti sobě. Jeden z motorů se musí do "zásuvky" narvat obráceně. Možná je to chyba jen mého kusu, možná je to tak u všech.

Osy jednotlivých kol jsou uloženy na kuličkových ložiskách.

A na závěr : TANK S TOUTO PŘEVODOVKOU JEZNÍ NAPROSTO ÚŽASNĚ!!!

Foto dodám pozdějc.
Odpovědět

Zpět na „Tiger II (Königstiger)“