Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 142
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od Rob »

Zdravím pánové,
rád bych zde představil stavbu svého prvního rc tanku. Začal jsem sice už mezi svátky, ale píšu až teď, kdy mám alespoň trochu fotek.
Za prvotinu jsem si vybral KT od Tamiye. Základ stavebnice je slušný, ale je znát vznik hlavních dílů před téměř čtyřmi desetiletími, byť stavebnice prošla
částečným upgradem. Jakožto kitař se nemůžu spokojit s pouhým sešroubováním a ad-hoc zbarvením, a proto mě čeká při úpravách běh na dlouhou trať. Navíc vás tady na fóru asi budu otravovat s dotazy ohledně elektroniky, zapojení a podobně (pokud to sám zde na fóru nenajdu v existujících příspěvcích), s kterými se jako rc začátečník můžu setkat. Ke stavebnici jsem navíc pořídil podpůrná ložiska na hřídele převodovek, proporcionální kouřovou jednotku, dvě sady leptů Aber a anténu, odlitky periskopů a stříkací šablony.

Jako předlohu jsem si zvolil königstiger ze sPzAbt. 503 Feldherrnhalle čísla 213, který zůstal u obce Brloh v jižních Čechách. Raději bych sice ztvárnil přímo stroj Alfreda Rubbela, ale ten není nikde zdokumentován. Koneckonců na tomhle stroji se Rubbel nakonec také svezl včetně velitele jednotky Körbera cool
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od hranicak11 »

Zahrabaná 213 tu mám na pár fotografiích v knize jestli chceš můžu je sem večer hodit ahoj
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 142
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od Rob »

Takže něco málo jsem už dal dohromady. Za případnou kvalitu fotek se omlouvám. Fotím mobilem a ne vždy se mi to povede jak bych si představoval.

Vana s torzním odpružením a první tmelení na plastových dílech. Mezi ramena a uložení jsem pro jistotu a lehčí chod dal mazivo.


Na čelo vany jsem nalepil plastové desky. Vrchní částečně kryje převodovky a tvoří lepší podpěru pro horní díl korby. Dolní deskou jsem srovnal nerovnosti a vytvořil svary z dvousložkového tmelu.



Vana i s ložisky a po částečném kontrolním nástřiku. U napínacích kol je otvor zakryt plastovou deskou a vytvořeny svary. Není to úplně podle skutečnosti, ale moc se s tím dělat nedalo.


Ještě zvažuji dodělat dorazy na první a poslední ramena. Otázkou je, jestli to má smysl? Vidět to asi nebude a funkci to na modelu mít nebude. Navíc celá vana je podřízena rc funkčnosti, takže je prostá i detailů na spodku vany.
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 142
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od Rob »

To hranicak11: vycházím z fotek z knih AFV photo album 1 a 2, které mám doma. Pokud máš ještě nějaké jiné fotky, budu za ně rád.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od hranicak11 »

Tak to máme naprosto stejný zdroj :D
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 142
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od Rob »

Protože tank bude kouřit a nechtělo se mi kupovat kovové výfuky přistoupil jsem k odvrtání plastových a zabudování hadiček.



Práce na zadním dílu vany. Zaslepeny nepotřebné otvory, doplněny svary. Deska pod hever je z balzy. Všechny lepty jsou letovány. Nechal jsem možnost nasadit zadní blatníky, i když 213 je podle fotek už neměl.
Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 142
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od Rob »

Upravené tažné háky, aby odpovídaly více skutečnosti a daly se nasazovat na tažná oka.


Uživatelský avatar
Rob
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 142
Registrován: 10 pro 2018, 18:37
5
Lokalita: Jindřichův Hradec

Re: Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od Rob »

Zatím poslední práce jsem provedl na heveru. Bohužel přiložený ve stavebnici ztvárňuje verzi pro 10 tun, které se používali na lehčích tancích jako Pz. Kpfw. III a IV. Doufal jsem, že to řeší lepty od Aberu, ale použitím jejich dílů by vznikl takový kočkopes :( Něco mezi verzemi pro 10, 15 a 20 t. V tomle mě Aber zklamal a přitom sada stojí nemalé peníze :x Nezbylo tedy nic jiného než si za použití některých dílů vytvořit správný pro 20 tun. Je částečně pohyblivý.



Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1343
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od rmichalbarna »

Nádherná práce kamaráde jen tak dál, až se máme naco koukat. ahoj
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1229
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Königstiger, sPzAbt. 503 Feldherrnhalle

Příspěvek od solo »

http://www.fahrzeuge-der-wehrmacht.de/Start.html
Na tejto adrese hľadaj pod ,,ostatné,,...
Rôzne hevery
solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Odpovědět

Zpět na „Tiger II (Königstiger)“