Pekelný tank :-)

Moderátor: sakulajda

Odpovědět
Ďábel
PzKpfw I
PzKpfw I
Kontaktovat uživatele:

Pekelný tank :-)

Příspěvek od Ďábel » 10 bře 2012, 20:20

Zdravím Vás vespolek.
Po nějaké době brouzdání na internetu, pročítání Vašeho fóra i mně dostupné literatury a následného zvažování koupě, jsem nakonec neodolal a tank si objednal. Nakonec jsem se rozhodl pro tenhle model:
http://www.zmmodel.cz/rc-tank-pro-116-g ... kovtunning
Při výběru jsem kladl důraz na to, aby měl kovovou převodovku, kovové pásy a kovová poháněcí kola. Něco nejspíš časem dokoupím a zbytek bude na mé šikovnosti či nešikovnosti.
Teď jen aby tank dorazil a mohl jsem se pustit do bližšího plánování a následného vylepšování.
Držte mi palce.

Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Kontaktovat uživatele:

Re: Pekelný tank :-)

Příspěvek od Milan » 10 bře 2012, 20:37

Celkem dobrá volba.Převodovky stejně asi vyměníš za 3:1.

Ďábel
PzKpfw I
PzKpfw I
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ďábel » 10 bře 2012, 23:27

Popravdě sem chtěl kouknout, jaký převodovky tam budou a podle toho se zachovat.
Rád bych, aby mi ten tank jezdil venku a byl schopnej i přebrodit nějakou tu louži.
Počítal jsem, že budu muset vyztužit kovem a utěsnit vanu a přidat na poháněcí kola ložiska a upravit napínání pásu. Taky mám dojem, že tam psali, že tenhle model má jen "cuknutí" místo zákluzu, což bych taky rád nějak napravil, jen nevím jak na to, ale to až na to přijde řada. :-)

Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojtiš » 11 bře 2012, 19:28

balcin píše:Pěkný tank,ale čeká tě hodně práce.Já to mám dobrý,mě to dělají moji kamarádi modeláři,páč nic neumím. :lol: :lol: A já je mám za to moc rád. ;)
To se máš co chlubit a nikoho nezrazuj to se nedělá ty ty, není nad to udělat si všechno sám že. :evil: :lol: :lol:
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!

sakulajda
Moderátor
Moderátor

Příspěvek od sakulajda » 11 bře 2012, 20:51

balcin píše:Pěkný tank,ale čeká tě hodně práce.Já to mám dobrý,mě to dělají moji kamarádi modeláři,páč nic neumím. :lol: :lol: A já je mám za to moc rád. ;)
kecá - už si umí vyměňovat převodovky
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďábel
PzKpfw I
PzKpfw I
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ďábel » 12 bře 2012, 20:50

Tak už mi napsali, že je to na krámě, a ve středu si pro to jedu. Pak dám vědět, jak to vypadá. :D

Ďábel
PzKpfw I
PzKpfw I
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ďábel » 14 bře 2012, 21:18

Tak mám svého Tigera doma.
Zběžná prohlídka mi odhalila spoustu nedostatků, o kterých jste nejspíš Vy, staří mazáci, předem věděli.

Trochu sem zaplakal, jelikož sem koukal a špatně čet u dodavatele a tank nemá kovová hnací ani napínací kola, jen pásy a prej převodovku(ale tu sem zatím neviděl, jelikož sem dovnitř ještě nelezl).
Nejmenší problém byl velitel tanku. Protože jsem s ním stejně nepočítal, putoval rovnou do odpadu. Podle předpokladu je to naprosto děsná figurka a ještě děsivěji byla namalovaná (obličej zvlášní žlutozelenou pleťovkou a khaki vlasy). Asi ho dělali podle nějakého číňana, kterému se udělalo šoufl z toho, co tam jedí, a stále se to ještě hýbe. :lol:
Podle dodejce má tank jen "záškub" místo zákluzu kanonu, takže bych rád, jestli to jde, předělal i tohle.
Některé nářadí půjde "odmontovat" snadno a nahradit kovovým, ale asi cca 4 kusy bude třeba odbrousit a s tím bude hafo piplavé práce.
Tažná lana budu muset taky vyměnit za kovová, naštěstí půjdou také snadno "odmontovat" :)
Kulomet u radisty bude třeba vyměnit za kovový se světlem.
Poklop velitele bude třeba pootočit a taky dodělat panty k bočnímu nakládacímu otvoru (alespoň že ten je správně otočen).

Pořizovat budu hlavně kovovou vanu a kovová hnací, napínací i pojezdová kola.
Plastová tažná oka ani nasazovat nebudu a taky rovnou pořídím kovová.
Výmetnice zakuřovacích granátů nejspíš nepoužiju. Sice se mi celkem líbí, ale stroj z poloviny roku 43 by je už mít, pokud vím, neměl.
Ještě bych rád leptané kovové mřížky nad motor a pokud prohlídka vnitřku potvrdí mé doměnky, tak bude třeba i ty převodovky 3:1. Teda v případě, že mi tu neporadíte nějaké jiné. Chtěl bych totiž, aby zvládal opravdu těžká stoupání s přehledem. Prostě žádná Formule 1, ale pořádný plazivec. ;)
Také mně asi čeká utěsnění podvozku kvůli brodění, uložení hnacích a napínacích kol do ložisek a výroba napínáků na pásy.
Asi toho bude ještě mnohem víc, ale momentálně nemám čas to zkoumat blíž.

Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Milan » 14 bře 2012, 21:45

Pokud budeš chtít převodovky 3:1 , tak je ještě mám.Jsou s krátkou osou .
http://www.mujtank.tym.cz/par-mych-preb ... 3-1-t1352/

Ďábel
PzKpfw I
PzKpfw I
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ďábel » 14 bře 2012, 23:42

Popravdě rád bych, ale nevim, co to znamená, že jsou s krátkou osou. Já bych tam měl mít kovové, ale nevim, s jak dlouhou osou tam sou, a tak nevim, jestli to bude potřeba nějak upravovat. Asi bych počkal, až zjistim co přesně je uvnitř.

Ďábel
PzKpfw I
PzKpfw I
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ďábel » 08 črc 2016, 13:00

Tak po pár letech kdy jsem se k tomu kvůli dětem vůbec nedostal. Zkrátka jsem musel přehodnotit priority a budu tank téměř nedotčený a s pár nakoupenými doplńky prodávat. Pokud by měl tady někdo zájem, pošlu foto doplňků a dohodnem cenu.

Odpovědět

Zpět na „Tiger I“