Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Uživatelský avatar
Numlik
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 14
Registrován: 04 kvě 2012, 07:24
11
Lokalita: Nebanice (Cheb)

Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od Numlik »

Dobrý večer všem, chtěl bych Vás zkušené požádat o radu. Dneska mi pro syna (k PO narozeninám) přišel poštou RC Tank German Tiger I (3818-1) v měřítku 1/16. Po nabití baterky jsem jej vyzkoušel, vše funguje skvěle, svítí, startuje, motor běží, jezdí, otáčí se, střílí, kouří, prostě paráda......ale akorát při zatáčení jakoby levý pás se chvilkama zasekával, myslel jsem si, že je to tím plastovým pásem, takže jsem tomu již nevěnoval pozornost, na lině totiž problém nebyl, když jsem ale najel na koberec (takový ten nízký pevný, jakoby pracovní, takže žádné dlouhé vlákna) a když jsem se na něm poprvé s tankem chtěl otočit, šup a levý pás byl dole.

Koukal jsem na to a zjistil jsem, že zadní kolečko vlevo je vybočené, proto je vlastně na něm pás špatně veden, vybočuje a proto pás vyskočil. Navíc jsem si všiml, že náběh na tom kolečku je prasklý, takže by za chvíli bylo asi hodně zle. Dá se to nějak vyřešit, abych to nemusel hned posílat do reklamace ?? Nesetkal se s tím již někdo ??

Všechny fota jsou prosím zde http://numlik.rajce.net/b
RC TANK 1:16 PzKpfw.IV Ausf.F2.Sd.Kfz 161/1 (kouř, zvuk)

kontakt
ICQ: 316830235
Skype: Colombo_0411
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od Jarin »

Zkusil bych opatrně rozdělit to kolečko je pouze slepené a pod ním je šroubek který drži kolečko u korby možná bude jen volnějši nebo je volná ta vložka v které je šroub je prostčen. Padání pásu je celkem obvyklá záležitost kterou zde řešíme napínáky pásů ale to bych jestliže je tank ještě v záruce nerešil je totiž nutno řezat.
Jinak dotazy zde vkládáme do sekce Poradna
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Numlik
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 14
Registrován: 04 kvě 2012, 07:24
11
Lokalita: Nebanice (Cheb)

Re: Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od Numlik »

omlouvám se a zároveň děkuji....pokud to jde, poprosil bych adminy ať ten příspěvek přesunou, příště již budu moudřejší :oops:
RC TANK 1:16 PzKpfw.IV Ausf.F2.Sd.Kfz 161/1 (kouř, zvuk)

kontakt
ICQ: 316830235
Skype: Colombo_0411
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od Jarin »

To je v poho jde jen o to že se to tady v sekci Tiger ztratí dalšími příspěvky a málokdo si všimne dotazu takže větší šance na radu je právě v sekci poradna cool

P.s ještě bych doplnil odkud jsi třeba je v okolí zkušený tankista a může poradit osobně
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
sr71x
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 231
Registrován: 21 zář 2009, 19:14
14
Lokalita: Praha

Re: Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od sr71x »

Ahoj.
Když jsem si koupil podobný Tiger před pár lety, měl jsem i podobný problém. Nebyl ani tak ve vychýleném napínacím kolečku, ač mírně vychýlené bylo, jako spíše ve volném pásu. Vyjmul jsem jeden článek z každého pásu a bylo problému. Je třeba jen dát pozor, aby pás nebyl moc napnutý. Obzvláště ve tvém případě, kdy je kolečko i naprasklé.
Samozřejmě, napínák pásu je nejlepší řešení, ale vyžaduje zásah do modelu.
SR71X
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od Vojtiš »

Tak pánové to co tady píšete není až tak pravda, já mám plastové pase i napínací kolo, sice je pravda že mám napínáky ale páse mám prověšené tak jak u zkutečného tanku a jezdím tereny a páse nepadají, jde o to že to napínací kolo musí bejt dobře vyosené o pevné! né šmajdavé! a neni problém, napínák slouží pouze k tomu aby se nepřetrhl pás když se do hnacího kola dostane velkej kámen, tak asi tak podle mého uvážení ;) Vojtiš.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Numlik
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 14
Registrován: 04 kvě 2012, 07:24
11
Lokalita: Nebanice (Cheb)

Re: Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od Numlik »

Ach jo, kontaktoval jsem prodejce a prý jej mám poslat do reklamace. To sem jej jen chtěl otestovat, než jej dostane syn v pondělí k narozeninám. Hlavně, že jsem je prosil, aby jej otestovali před odesláním. By musel i hluchej a slepej slyšet a vidět, jak i při jízdě rovně pás na levé straně vzadu přeskakuje, jak správně v ose nezapadává do kola. A ještě je to kolo prasklé (načaté).

Měl bych na Vás profíky ještě jeden dotaz, baterie jsou nabité, plné, tužkové do ovladače jsou plné, tak pouštím na linu v místnosti na vzdálenost 5-8 m. V pohodě jede, najednou se zastaví, zvýší se jakoby hluk motoru a nereaguje na zcela žádný povel, to trvá cca 3-5s a zase jede, jede pár metrů a zase se zastaví a to samé dokola. Nevím proč se ale v tu chvíli zvýší zvuk motoru a na nic nereaguje.

Že bych měl fakt bezva štěstí na dobrý kus ??
RC TANK 1:16 PzKpfw.IV Ausf.F2.Sd.Kfz 161/1 (kouř, zvuk)

kontakt
ICQ: 316830235
Skype: Colombo_0411
zzip
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 16
Registrován: 23 bře 2012, 17:26
12
Lokalita: kosek od Olomoca :-)

Re: Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od zzip »

jj taky poslední dobou pozoruju že mám dosah ta 5m pak to přestane poslouchat a nebo reaguje tak sekundu pozdě.nebo protě jede chcu zatočit a nic všechno pustím dojdu blíž a najednou šup a zatáčí sám od sebe :D baterky ve vysílači by měly být OK ;)
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od Vojtiš »

Tak pánové, co tady řešíte ohledně ježdění a dosahu tak se mě zdá že je to čím dál horší, já mám Tigra 1 asi pjet let starej řekl bych jeden z prvních a je naprosto v pohodě dosah tak daleko že na něj nevidím kde je, převodovky 3:1, RX-18, KOV. vana made in doma napínáky, jinak vše v plastu a plná spokojenost jako Petr alijas Baca, čau Vojtiš.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Tiger I - žádost o radu ..... vyhnuté kolo

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.

Je to RC verze s krystaly nebo s přepínačem A,B,C ????
R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“