Most

Jak nato.....
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Most

Příspěvek od Milan »

Posílám pár fotek mostu.Zvládl jse ho za dva dny.Také jsem udělal nějaké bedny na munici.Ještě na nich povrchovku a je hotovo.U mostu bude strážní budka.Už je v základu a teď se bude šrafovat.
Stavba mostu.JPG
Zatěžkávací zk.1.JPG
Bedny.JPG
Most hotovo.JPG
Zatěžkávací zkouška.JPG
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Most

Příspěvek od Barraka »

Pěkný! Jaký si použil dřevo? Překližku, nebo masiv ?
A bude to nakonec na pilířích nebo tahle nízký.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Most

Příspěvek od Milan »

Použil jsem nosníky ze smrku běžně k dostání v modelprodejnách.Most přijde až bude teplo na zahradu mezi upravené dvě syporexové tvárnice a pod ním budou projíždět tanky.Mám už taky strážní budku k mostu,ale teď se šrafuje.Až bude hotovo tak vyfotím a pošlu.
Adam

Re: Most

Příspěvek od Adam »

Máš hezký most.Já jsem si udělal podobný.Teď už jen čekám na figurku vojenského četníka aby mohl hlídal.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Most

Příspěvek od Milan »

Odkud a jakou figurku tam budeš mít ? Udělal jsem taky strážní budku a našrafoval jsem ji ale černo červeno bíle.Ta figurka by mě dost zajímala.Od jakého výrobce bude ? A jaký má název ? Co říkáš na ty bedny na mostě ? Jsou z balsy.Jaký máš rozměry těch protitankových zátaras a z čeho jsou ? Dost otázek že ?
Adam

Re: Most

Příspěvek od Adam »

Milan píše:Odkud a jakou figurku tam budeš mít ? Udělal jsem taky strážní budku a našrafoval jsem ji ale černo červeno bíle.Ta figurka by mě dost zajímala.Od jakého výrobce bude ? A jaký má název ? Co říkáš na ty bedny na mostě ? Jsou z balsy.Jaký máš rozměry těch protitankových zátaras a z čeho jsou ? Dost otázek že ?
Figurku jsem náhodně objevil v nabídce nějakého obchodu.Vzpoměl jsem si na ní až když jsem stavěl most.Vrátil jsem se tedy na web a hledal.Je to výrobek firmy Dragon 1:16,německy název "feldgendarmerie"(polní četnictvo).Je těžké ji sehnat,udajně už se nevyrábí,ale odpověděl mi jeden obchod z Rakouska a ten prý má ještě jeden kus.Je to tedy v jednání.Bedny jsou hezké.Já si nějaké také vyrobil a mám je na tanku.Dělal jsem je z hranolků z plastu 2x2 a pak natíral.Zátarasy jsou z dřevěného hranolku 8x8 a natřené,ale chtěly by ještě vylepšit.Velikost jsem dělal od oka.Pro kontrolu jsem to pak porovnal v měřítku ku 16.Jen pro zajímavost ,ve skutečnosti je tento typ protitankového zátarasu český vynález z doby mobilizace před II.válkou a ve světě se mu i říká Český kříž (Tschechischen kreuz).
Adam

Re: Most

Příspěvek od Adam »

Milan píše:Odkud a jakou figurku tam budeš mít ? Udělal jsem taky strážní budku a našrafoval jsem ji ale černo červeno bíle.Ta figurka by mě dost zajímala.Od jakého výrobce bude ? A jaký má název ? Co říkáš na ty bedny na mostě ? Jsou z balsy.Jaký máš rozměry těch protitankových zátaras a z čeho jsou ? Dost otázek že ?
Dostal jsem potvrzeno z Rakouského e-shopu,že figurku mají,ale ta cena 33,95 Eur.včetně poštovného.
Jinak mám informaci od f.Bílek-eshop(zastoupení f.DRAGON v ČR),že figurka nyní není ani v nabídce pro letošní rok f.DRAGON.
Už mám svého četníka.Foto z jeho práce
Naposledy upravil(a) Adam dne 26 dub 2009, 19:54, celkem upraveno 1 x.
WOLF
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 18
Registrován: 06 bře 2009, 18:15
15
Lokalita: ceske budejovice

Re: Most

Příspěvek od WOLF »

chtel bych si postavit strazni budku ale nevim rozmery a detaily.mohl bys ji lepe vyfotit?dik :| :roll:
Adam

Re: Most

Příspěvek od Adam »

WOLF píše:chtel bych si postavit strazni budku ale nevim rozmery a detaily.mohl bys ji lepe vyfotit?dik :| :roll:
Strážní budka u mého mostu má rozměry V=140mm,Š=70mm,H=55mm.Je vyrobena ze smrkových nosníků 3x10mm a rohových 5x5mm,ty jsou uvnitř v rohu stěn.Střecha je z krabicového papíru(krabice od něčeho) posypána cukrem a natřena.Barevné provedení jsem okoukal z fotek.Vždy všechny rozměry přepočítám na poměr 1:16 a tím si ověřím velikosti v reálu a k tanku.Přeji zdar a radost z tvoření.Pro to ,to asi děláme ,ne.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Most

Příspěvek od Milan »

Máš soukromou zprávu.Je to v liště nahoře.
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“