Tiger 1

Odpovědět
Uživatelský avatar
ollie
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 111
Registrován: 14 lis 2011, 18:20
12
Lokalita: Smolinské

Re: Tiger 1

Příspěvek od ollie »

Vojtiš píše:Čau Ollie, já svařuji AKRYLEM v injekční stříkačce dle Pajáka a je to nejvíce reálné, podle mě, žejo Pavle ;) Vojtiš.
Jo mas pravdu. Cital a videl som, vyzera to super. :) Ale ostre veci malym detom do ruk nepatria tak ked vyrastiem a budem taky sikovny ako vy tak to mozno prerobim. ;) :D
pajak7

Re: Tiger 1

Příspěvek od pajak7 »

Vojtiš píše:Čau Ollie, já svařuji AKRYLEM v injekční stříkačce dle Pajáka a je to nejvíce reálné, podle mě, žejo Pavle ;) Vojtiš.
Mají pravdu Velebnosti a hlavně když se to nepovede tak to chytneš za jeden konec ,strhneš a uděláš znovu ;)
Uživatelský avatar
ollie
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 111
Registrován: 14 lis 2011, 18:20
12
Lokalita: Smolinské

Re: Tiger 1

Příspěvek od ollie »

pajak7 píše:
Vojtiš píše:Čau Ollie, já svařuji AKRYLEM v injekční stříkačce dle Pajáka a je to nejvíce reálné, podle mě, žejo Pavle ;) Vojtiš.
Mají pravdu Velebnosti a hlavně když se to nepovede tak to chytneš za jeden konec ,strhneš a uděláš znovu ;)
aky to je akryl?
pajak7

Re: Tiger 1

Příspěvek od pajak7 »

ollie píše:
aky to je akryl?
Jaký koliv Akrylový tmel,třeba tenhle:

http://www.dekoracniprvky.cz/akrylovy-tmel/d-71257/

Mají ho uplně všude ,ve stavebninách ,v baumarktech atd.....
Uživatelský avatar
ollie
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 111
Registrován: 14 lis 2011, 18:20
12
Lokalita: Smolinské

Re: Tiger 1

Příspěvek od ollie »

pajak7 píše:
ollie píše:
aky to je akryl?
Jaký koliv Akrylový tmel,třeba tenhle:

http://www.dekoracniprvky.cz/akrylovy-tmel/d-71257/

Mají ho uplně všude ,ve stavebninách ,v baumarktech atd.....
Toho poznam. :D Skusal som co som nasiel kamenarsky tmel ale ten je moc husty...
No nic musim na nakupy...
Uživatelský avatar
dzenda7
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 44
Registrován: 30 pro 2012, 15:24
11
Lokalita: Orlová

Re: Tiger 1

Příspěvek od dzenda7 »

Nemá někdo rozměry kovové vany na Tigra I ?? Chci si ji udělat sám. Díky
Do tanku v tank ...
World of Tanks
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger 1

Příspěvek od spitfiremk1 »

Vojtiš píše:Čau Ollie, já svařuji AKRYLEM v injekční stříkačce dle Pajáka a je to nejvíce reálné, podle mě, žejo Pavle ;) Vojtiš.
....Já zase svařuju nejradši se skořicí a rumem....No tak jsme se zasmáli :D ,že,Nicméně ať přemýšlím jak přemýšlím, nic jiného, než to co je na DF uvedeno se ke sváření na tanku nehodí...Já kdysi na modelu sovětské stavebnice ISU 152 svařoval stylem-dětský Aviryl baby zásyp na opruzeniny smíchaný s nitroředidlovým lakem na napínání potahu letadel.(může být i obyč nitrolak) :idea: Výhoda směsi je v tom, že se namíchá v potřebné konzistenci do utěsněné skleničky, kde vydrží i roky, eventuelně se oživí acetonem. Směs se natáhne do stříkačky s odpovídající jehlou a natlačí se kam je libo. Řidší je lepší, alespoň tak neschne a stačí se dělat pidišpachtličkou sváry. Navíc nitro je agresivní vůči plastu, takže se zažere "kořen sváru" do povrchu a pak to časem neuhne. Nebojte se proleptání až dovnitř tanku, lak je zpomalen právě tím zásypem, takže to stačí zaschnout natolik, že to dál nežere. Výborně se s tím v dobách kdy kitaři neměli přístup k profi tmelům na modýlky, tmelily dělící roviny spojů, propadliny na výliscích atd.
Ještě jeden tip na drsný pancíř tanku bez námahy. Zkuste se na jakýkoliv kousek plastové desky (nebo vnitřek vany tanku) dotýkat hadříkem namočeným v perchlorethylenu (trichlor) potom pozorujte stupeň povrchového krabacení, které se dá ovlivnitopětovným přiložením suché hadřičky...No dnes bych to kvůli smradu z trichlu řešil plochou špachtličkou a akrylovým vodouředitelným tmelem, který neschne pod rukama a dají se do něj dělat plošné struktury. Pak fouknout fixací a je to.
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
ollie
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 111
Registrován: 14 lis 2011, 18:20
12
Lokalita: Smolinské

Re: Tiger 1

Příspěvek od ollie »

tak som skusal zvary akrylom. takto to dopadlo... fotky niesu nic moc stale neviem najst kabel od fotaku...

Obrázek

a rozhodol som sa pre verziu "late" a tak tu je pokus o zimmerit. neskor pride vymena vsetkych kolies veze a vsetkych ostatnych veci....

Obrázek
pajak7

Re: Tiger 1

Příspěvek od pajak7 »

Jo,dobré to máš pane kolego ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger 1

Příspěvek od spitfiremk1 »

Bezva, zimmerit jako živý, sváry taky, jenom mi trochu připomínají tím podélným proplétáním tatarec na velikonoce. Nebo je to zatím nějaká zkouška? když už se tak hezky snažíš, měly by to být pěkně za sebe kladené půl obloučky..Teda pokud to vařil svářeč s říšskou zkouškou..Ale možná to tak vypadá jen na fotce, je trošku máznutá.. No tvoř a fotografuj dál, máme hlad po ukázkách fajnové práce, jakou zatím ukazuješ.
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“