Tiger 1 Balcin

Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od pan.peta »

Je pravda,že jsem jezdil hlavně na tvrdém terénu,ale v písku a hlíně to bylo taky v poho.
Jenže to moje ježdění se s nedá s tím tvým vůbec srovnat.Já nenajezdím za rok,to co ty za měsíc. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od pan.peta »

balcin píše::lol: :lol: ..To je fakt..To co ty máš Peťo s tvojim tankem naježděné dopředu,tak to já mám s mojim tankem odcouvaný dozadu...Znáš to,že??? :lol:.... A mám ted v tigru,nový černý,ocelový a frézovaný převodovky v kuličkových ložiskách a ted je to ten pravý šepot a jízda... :) ;) ..Převodovka mě odešla do věčných lovišt u Milana na srazu,tak jsem musel koupit novou a už jsem koupil tuto,pořádnou... ;)
No možná ani to ne :lol: :lol: .Převodovky mám ty samé co Vojtíš i s redukcema a jsou taky v pohodě cool
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od Vojtiš »

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od Sylva »

Zdravím vás chlapci.
Tankodrom je stále lepší, moc pěkné fotky :o :shock: :o :shock: .
Jinak napínáky mám na vaně stejné a uvažoval jsem také o těch pružinách, no uvidím, možná se do toho pustím o dlouhých zimních večerech a dám do ložisek i ty napínací kola.
Mnoho zdaru, čus Ivo puffy
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od Sylva »

Udělám, udělám, už jsem si našel i odkaz na ty ložiska, myslím, že se jedná o 4x10x4. Bohužel zatím málo času, ale to přijde ;) .
Čus Ivo puffy
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od Milan »

Balcine a tu pružinu bych dal určitě přes páku.
Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od pan.peta »

balcin píše:..Peťo,ale teď přemýšlím nad těma originál napínákama,že,když jsou natvrdo,tak jak jsou,tak při zatáčení v hlíně a písku,musí ty zadní napínací kola dostávat zabrat,jako prase,když se ani nepohnou dopředu,aby trochu povolil pás,musí to být velký nápor na tu osku a rameno,než když já to udělám na tu pružinu a při zatáčení a rozjezdech do kopce,se mě krásně zadní kolo pohne dopředu,tím nádherně propérne a pás se uvolní a není na to zadní kolo a osku,takový velký tlak a nápor...Aby se časem to napínací rameno a kolo,tím náporem,co na něho při zatáčení vzniká a ono se nepohne ani trochu dopředu,aby se pás trochu uvolnil,aby se nevyhlo a potom ti to kolo nečmajdalo.. ;)
To máš pravdu :!: A kde jsi ty pružinky koupil?Asi to prubnu.
Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od pan.peta »

Až bude čas,tak se do toho pustím.Balcine,díky za foto :!:
Uživatelský avatar
pan.peta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2012, 17:00
11
Lokalita: Hodonín

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od pan.peta »

Balcine,já nic vynalézat nového nebudu,na to nemám vůbec čas,na to tu mám tebe :lol: :lol: :lol:
Jak tu psal Kulda,ty jsi nejlepší tester,tak proč vymýšlet vymyšlené :!: :!: :!:
Jenom jem koupil tyto silnější ramena http://www.rctank.de/Replacement-axles- ... ERSION-5mm
Škoda,že jsem pořád v práci,hned bych si přijel zajezdit na ten tvůj parádní tankodrom :!:
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Tiger 1 Balcin

Příspěvek od spitfiremk1 »

Abych pravdu řekl, jsem ohledně napínáků dost v rozpacích...Zatím je nemám. Dal jsem na zadní "napínací" kola přesná pouzdra a do nich průběžnou společnou osu. Čímž jsem naprosto zamezil přesmeknutí vnitřní řady zubů dovnitř těchto kol, protože orig.řešení HL (kolo na vrutovém čepu s hrůznou vúlí.cca 1/10 mm), mělo za následek při jakémkoliv silnějším záběru hnacích kol to, že pás se pochopitelně snažil přitáhnout kolo pásem k sobě a vůle v uložení zadních kol měla za následek permanentní jejich "sbíhavost. Toto pak vedlo k tomu, že okraj koleček šikmo nabíhal na vnitřní řadu zubů pásu, až se neodvratně okraj kol trefil do mezery zubů a na další zub už narazil přímo, zvedl se přes zub a přesmekl vodící řadu zubů doprostřed kola...Po této úpravě jsem konečně mohl do terénu..i bez napínání..Stalo se ale, že mi to tuto věc udělalo znovu, ale jednalo se o otáčení tanku na trávě, kdy boční tlak na pás ho prohnul směrem pod model, tim se i naskládaly vůle koleček pojezdu na všech osách a poslední kola pojezdu před napínacím kolem, nasměrovala zub mimo talíř kola a zase byly zuby uprostřed kola...Ale toto je extrém, který se stejně dělat nemá. Nevím co by se dělo, kdyby se takto měl tank otáčet s pružným napínákem. Myslím, že zmíněný tlak na pás by hodně kolo povolila a to by na prohnutém pásu asi ochotněji vlétlo mezi zuby.Nevím, zatím to neřeším, raději jezdím jako skutečný stroj-bez napínáku a to jak balcin. Prosetá hlína, kamínky a písek z bazénové filtrace. Hlína a zametaný tankodrom co mám taky, je zatím nejlepší.Pokud naberu hrudku, kola ji rozemelou na prach a jede se dál..Písek toto neumí, není co drtit, tam se musí dát pozor. Zatím jsem nepřetrhnul pásy a ani nezlomil nic na pojezdu, tak nic neřeším. Leda snad tehdy, až se pásy vytahají a nebude je jak řádně došponovat, potom bude napínání, třeba to balcinovo bez pérek...
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“