TIGER 1 Peca

Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Díky za super odkaz:-). Jinak při poslední návštěvě Liberce,jsem koupil zakrytá ložiska o rozměru 8x19x6. Budou pasovat do té nové vany pod ten přední ,,kryt,,? Obávám se že lepidlo asi nevydrží ty nárazy do sloupů :-D...ale s novou pomalejší převodovkou(1:5) a vyjetím ven po úpravách se žádné bourání konat nebude puffy

Ps:doplnil jsem si profil slol
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od zander »

Peca píše:
Ps:doplnil jsem si profil slol
No vidíš paráda, koukám, že další mladá krev na foru. Výborně sportovče, tak doufám, že ti zábava s tanky vydrží :lol:

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Tak jsem dneska udělal světla a doladil zimmerit...lehce obrousil, vzal sem to i ocelovým kartáčem a strhnul hrany. A do tanku sem si dal zelenou diodu a taky sem začal pracovat na pohyblivém uložení kulometu...ještě koupit vlasec a dám to tam puffy
Dál jsem si koupil ocelové lanko a udělal si tažná lana a konce jsem dal to těch plastových ok,kde jsem vyvrtal díru.
zítra budu pokračovat snad s zimmeritem na předku a na věži.

foto zde
https://pecalezec.rajce.idnes.cz/Tiger#P1280221.jpg
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Tak už jsem dodělal zimmerit na věži a roznýtoval jsem konce šroubků na blatníkách,tak zmizely matice :-)
https://pecalezec.rajce.idnes.cz/Tiger#P1280230.jpg
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Sylva »

Zdravím,
podle mne moc pěkné, podařilo se ti to :o .
Čus Ivo.
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Díky Ivo,
rád slyším, aspoň druhý pokus se líbí slol ...dneska jsem dodělal čelo,ale bohužel ještě týden budu čekat na kovovou vanu, takže jednak dodělám čelo vany...to bude rychlý a pak nevím,jestli s tou novou vanou přijde i ta týlová část,kde jsou ty filtry atd...podle fotek na beami to vypadá,že asi přijde i ta...takže zatím se nepouštím do dalšího zimmeritu slol
Dneska jsem konečně vyřešil zadní hadice vedoucí od filtrů....dlouho jsem nemohl najít nějaký materiál,který by byl vyhovující a vypadal jako hadice...až jsem narazil v garáži na gumicuk o správném průměru :-D. Pak sem řešil jak to udělat,aby se daly o filtrů lehce odendat...a to jsem vyřešil pomocí trnu z hrebíku,které jsem nahral a zarazil do těch plastových kolínek a gumicuk na ne jen napíchu a je to :lol:
Potom si říkám,jak nejlépe udělat kratší anténu a z jakého materiálu a jak dlouhá vlastně v měřítku 1:16 má být....no a pak jestli bude dostačující pro příjem sygnálu. Neví někdo?

Zdraví Peca
Uživatelský avatar
romann
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 499
Registrován: 03 čer 2012, 07:46
11
Lokalita: Nitra

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od romann »

ahoj
antenovy prut je v skutocnosti dlhy 2m. mozes pouzit antenu ktoru mas od vyrobcu tigra.staci ju skratit tak ako ma byt. vnutri tanku musis dat novy drot ktory bude predlzeny o tu dlzku ktoru si odstrihol z prutu anteny.
Uživatelský avatar
Peca
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 162
Registrován: 17 bře 2013, 12:53
11
Lokalita: Trutnov, Liberec

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Peca »

Díky za radu ;)
přidávám foto zimmeritu na předku...vršek je jen položenej na podvozku,proto to nelícuje.
https://pecalezec.rajce.idnes.cz/Tiger#P1280240.jpg
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od Rudyn »

romann píše:ahoj
antenovy prut je v skutocnosti dlhy 2m. mozes pouzit antenu ktoru mas od vyrobcu tigra.staci ju skratit tak ako ma byt. vnutri tanku musis dat novy drot ktory bude predlzeny o tu dlzku ktoru si odstrihol z prutu anteny.

Ahoj Romanne.

Nebyla náhodou ta anténa pro Tigra I. tvarem do "kónusu" ? Když se podívám na modelové doplňky výrobců v měřítku 1/35 pro druhoválečnou německou techniku, tak všechny jejich antény do kónusu jsou. Jestli je někdo vyrábí v "našem" měřítku vůbec netuším !!!

R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: TIGER 1 Peca

Příspěvek od spitfiremk1 »

[quote="Peca"]Díky Ivo,
rád slyším, aspoň druhý pokus se líbí slol ...dneska jsem dodělal čelo,ale bohužel ještě týden budu čekat na kovovou vanu, takže jednak dodělám čelo vany...to bude rychlý a pak nevím,jestli s tou novou vanou přijde i ta týlová část,kde jsou ty filtry atd...podle fotek na beami to vypadá,že asi přijde i ta...takže zatím se nepouštím do dalšího zimmeritu slol
Dneska jsem konečně vyřešil zadní hadice vedoucí od filtrů....dlouho jsem nemohl najít nějaký materiál,který by byl vyhovující a vypadal jako hadice...až jsem narazil v garáži na gumicuk o správném průměru :-D. Pak sem řešil jak to udělat,aby se daly o filtrů lehce odendat...a to jsem vyřešil pomocí trnu z hrebíku,které jsem nahral a zarazil do těch plastových kolínek a gumicuk na ne jen napíchu a je to :lol:
Potom si říkám,jak nejlépe udělat kratší anténu a z jakého materiálu a jak dlouhá vlastně v měřítku 1:16 má být....no a pak jestli bude dostačující pro příjem sygnálu. Neví někdo?
http://imgshack.cz/images/77428913193022861442.jpg

Jestli mohu poradit s hadicema, tak já upravil ty původní tak, že jsem je navlékl na silný drát cca 4,5 mm a rezavýn plochým pilníkem je opilovával a pootáčel, až se opiloval celý povrch. Z lesklých hadiček se staly v ten moment matné a rzí (jakoby steřelé) napodobeniny skutečných. Dokonce vznikl na povrchu i vzájemně se křížící vzor zavulkanizované tkaniny...Deset minut a hadice jak z asiatamu... :idea:
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“