Tiger I. - prvotina

Odpovědět
Radim

Tiger I. - prvotina

Příspěvek od Radim »

Ahoj Panzéřáci ;)

Jsem zde poprvé, tak Vás všechny zdravím...Jsem v podstatě začátečník, tak mějte se mnou strpení, jelikož mám pouze 3 tanky a To Tiger I, Panther a Panzer III. se kterým mám nyní velké problémy, tak kdyby jste náhodou někdo věděl o nějakém šikovném opraváři, tak mi pište prosím. JInak Vám dnes ukážu mojí prvotinu a to Tigera I. Všechny modely jsou od Heng Longu...Ale nějak se začít musí ne??? Jsem spíše modelář co se týče kolorování modelů, ale opravdu si nerozumím s elektronikou a tak opravu tanku radeji nechám na druhých :cry:
Ještě jednou zdravím a přeju všem skvělou práci... Hooah, Radim

ps: prosím o nějaký kontakt na opravu tanku...díky moc
kil69

Re: Tiger I. - prvotina

Příspěvek od kil69 »

Tiger vyzera skvele, to si kupil taky ako je na obrazku? Zimmerit je skvely, aj sramy po zasahoch. Len sa mi zda ze ten bocny poklop na vezi nie spravne natoceny. Ale to je detail. No z tou elektronikou je horsie treba prekontrolovat ci nie su kabliky urvane, spoje na plosakoch, napatie. Ak je poruchany riadiaci modul, prijmac, vysielac tak to je horsie. To uz by bolo lepsie kupit nove. srol
Radim

Re: Tiger I. - prvotina

Příspěvek od Radim »

Tank jsem koupil od Heng longu v základní šedý barvě...Jinak zimmerit jsem dělal sám a to Milliputem White. Příšerná práce, ale výsledek je potom super. Jinak ten boční poklop byl už takto od výrobce, tak jsme to nechal... zdar a díky ;)
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Tiger I. - prvotina

Příspěvek od sakulajda »

písní co máš s elektronikou za problémy a on ti tu někdo poradí
vzhled modelu je super ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Radim

Re: Tiger I. - prvotina

Příspěvek od Radim »

No, když jsem tank koupil, už moc dobře nereagoval na počáteční zapnutí...No když jsem ho po chvíli zapnul, tak opět nic moc reakce, třeba na jízdu vpřed, po chvíli se mu úúplně zablokoval jeden pás a tak se točil dokola. No a posléze přestal reagovat úplně, a to tak že ho šlo akorát vypnout přes vysílačku. No snad by mohlo jít o řídící jednotku, tak jsem jí už objednal. Nicméně tank má plast. převodovku, tak nevím jestli i v tom může být problém. Tak co myslíš??? v každém případě se ho nechci vzdávat, nejde o peníze, ale spíše o srdeční záležitost, tak klidně do něj narvu i více peněz, hlavně aby jezdil. Můžeš se na něj podívat, dal jsem malou ochutnávku do sekce pro Panzer III. ;)

Děkuji za nabídnutou pomoc...ať se daří.... Hooah
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Tiger I. - prvotina

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.
Tanku se rozhodně nevzdávej. Všechno jde opravit, upravit anebo předělat. Myslím si, že ti asi odešla přijímačová řídící deska (nebo jednotka, jak kdo chce). Co nevím, je zda máš tank z druhé ruky nebo jsi jej koupil někde v prodejně. Stejně by prodejce už asi záruku nechtěl uznat - pro vzhledové úpravy a podezření, že se v tom v době záruky někdo asi "hrabal". Zkoušel jsem přemluvit syna (slaboproudař), zda by jednotky nešly opravovat. Po sdělení, kolik stojí nová jednotka mi řekl, že za tu cenu by se s tím nikdo z oboru elektro nechtěl vůbec zabývat. Je jen škoda, že výrobce nedělá jednotku na pořádné proudové zatížení.

Co se týká převodovek v modelu tanku, tak ty si můžeš klidně sám vyzkoušet.
Nejlépe (nejbezpečněji) tak, že po sundání horní korby (konektor k věži opatrně odpojit, anténa je na jeden malý šroubek; návod na demontáž i s fotkama najdeš na vebu) odletuješ přívody od motorku (před odletováním musí být ale vše vypnuto a odpojen pohonný akumulátor). Poznač si, kde byl který drát na el. motorku. Podvozek tanku si na stole podlož, aby oba pásy byly v "luftu" (nedotýkaly se stolu) a tank ležel podvozkem (břichem) na nějaké pevné podložce. Vyplatí se ti udělat zkušební podložku natrvalo. Rozměry zkušební podložky například pro Tiger I.: šířka 110 mm, délka 300 mm,výška 40 mm. Na odletované kontakty u motorku připoj vhodným způsobem pohonný akumulátor (je jedno, který drát od akumulátoru bude plus (červený) a mínus (černý). Není ale vhodné použít víc jak šestičlánkový akumulátor - el. motorek by se mohl spálit. Teď už můžeš zkoušet. Při chodu el. motorku by se z převodovky neměly ozývat žádné "šílené zvuky" (mlacení apod.) a převodka (její ozubená kola) by se měla točit. Pokud tomu tak není a chod je nerovnoměrný nebo se převodovka vůbec netočí, tak bude závada mechanická. Málo kdy je spálený motor, i když i tato závada může nastat.
Napiš jak si dopadl. Nejvíce rad ti ale asi dá Radek Tankista z Brna, ten tanky od Heng - Longu dělá léta !!! Panzer III. má pěkně předělanou. Viděl jsem ji na vlastní "bulvy" a v jeho úpravě ji chci taky !!!
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“