solo Tiger

Odpovědět
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: solo Tiger

Příspěvek od solo »

Ten povrch je ručne maľovaný tech. tupovania.Špicatým štetcom a trochu vrdším vlasom.Farba -syntetika- bola matná,ale neustálym nosením a prerábaním dostala lesk. solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
ACE
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 285
Registrován: 03 kvě 2015, 14:36
8
Lokalita: Moravská Třebová

Re: solo Tiger

Příspěvek od ACE »

Pěkně jsi si stím vyhrál detajlní práce hmmmmm ACE
pajak7

Re: solo Tiger

Příspěvek od pajak7 »

Pokračovanie práce s leptami.Tentokrát to budú oká v zadnej časti vane a hore v oblasti krytov motora.Ako druhé sú zhotovené úchyty s krídlovými maticami na skrutkách vedľa guľometu MG 34.

Chcem sa poďakovať na začiatku za poskytnuté informácie p. zanderovi.

Oká na tanku Tiger 1.

Pre informáciu,rozmery sú 4x1,2 mm/ na podložke. Drôt oko/ použitý je hrubý 0,4mm. Samotný tvar oka je vytvarovaný do-D-ka. Tak ako vidno na fotografii je jemne zošikmený a nekľže sa v otvoroch pred cínovaním.Okraje oka by mali byť čo najviac pravouhlé na drôte. Pomocou štetca som nanášal let. kvapalinu. Zacínované,skrátené, obrúsené na brúsnom papieri na plast.podložke.Zrno cca 400/cm2.
Oká vyzerajú ako použité a vyťahané. Spravil som to tak,že som si zmeral v digit.posuvnom pravítku. Poukladal som si strojárenské žiletky okolo oka o čosi menej a premeral.
Ten maličký rozdiel čo ostal z hora bol prekrytý ďaľšou žiletkou a úderom kladiva sa oko zrovnalo v strede. pekne súbežné s podložkou.Okraje na drôte sa vypli do strany.Viac pravouhlé v rohoch.

Tank Tiger 1 prešiel počas celej svojej histórie niekoľkými modifikáciami.Postupne boli z neho odstránené Feifely,S míny, prišiel zimmerit a iné. Prejavilo sa to rôznymi modifikáciami krytov motora v strede zadnej časti. Ja prerábam tank HL. A chcem ostať pri Feifeloch a S mínach.
Ako jeden zo znakoch na to čo chcete stavať je rukoväť na dvíhanie krytu motora. Je to tvarované do akého si predľženeho -déčka-. Ja som to vymenil z plastu za kov a je rukoväť už zo zváracieho drôtu hrubý 1mm. Pod ním sa nachádzajú klapky na zaistenie krytu motora.Majú trojuholníkový tvar a asi stredová časť sa pohybovala. Tieto klapky sa počas celej histórie menili-pozícia.V rôznych obdobiach. Raz boli pod účkom, potom viac do zadnej časti.Nemôžem kopírovať tieto veci podliehajú autorským právam. Tieto zmeny sa kombinovali či na tanku boli hadice na vzduch vo Feifeloch,alebo nie a model tanku už patril k strednej generácie. Tak isto podliehali zmenám aj oká po boku vane Tigra1 .
V leptoch je dodávané 12 ks ôk na vaňu. Je na Vás čo staviate. Ak sú na tanku S míny tak počet ôk je 10ks. po 5ks na 1/2tanku. Ľ.strana a P. strana.Jeden kus je vynechaný v zadu,kde je S mína. Tam je privarený držiak S míny. Po odstránení S míny bol doplnený o to vynechané oko na počet 3ks z boku tanku.

Treba sledovať počet 3 ks oká v hornej Ľavej polovice tanku.Pohľad z hora/motorová časť/ až po Feifely. A to isté na pravej strane. Nie sú v strednej časti rovnaké. Drobné zmeny! Menili sa aj polohy časom ako dochádzalo k zmenám na tanku.

Čo ma prekvapilo na leptoch od ABERu?Na podložkách sú naznačené zvary len po šírke! Nie okolo celej podložky na ktorej je oko prichytené.Tu mám málo info.

Pomohli by fotky z 131.Detaily.Zvary k tanku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pajak7

Re: solo Tiger

Příspěvek od pajak7 »

Zhotovené úchyty s krídlovými maticami na skrutkách vedľa guľometu MG 34.

ABER pri týchto dielcov v pláne naznačil,ako má vyzerať zhotovený úchyt krytu guľometu po boku MG 34.Ten mal za úlohu chrániť MG 34 pri brodení,alebo transporte.
Vychádzal som z toho najmenšieho. Podložky. Potreboval som vedieť jej vnútorný priemer.
Nevošiel mi tam vrták 0,8 mm,ale 0,7 mm. Hľadal som takú skrutku. Nenašiel som .Najbližší rozmer bola fí 0,8 mm. Neostávalo mi nič iné ako zobrať s diamantovým pilníkom zo závitovej časti niekoľko stotín mm. Ak išlo už nasadiť podložku bolo vyhraté.
Ďaľší krok, bolo na cínovanie špendlíka o fí 0,7mm otáčanie v kryte U profilu-akýsi čap.

Potom samotné vytvarovanie do U profilu. Zmeranie mosadzného dielu zo zadu,digit. posuvným pravítkom.Napr. 3 mm a 3 mm sa zbrúsil špendlík.Znova sa roztiahol dielik mosadze do licho bežníkového tvaru a vsunula skrátená skrutková časť so špendlíkom. Prihli sa boky a špendlík sa zvonku opiloval.Použitý brúsny papier 800-1000/cm2 .

Samotná výroba krídlovej matice je dielik o 4 ks na 2 ks hotových matíc. Najprv sa tvaruje podľa vnútorneho použitého materiálu- skrutky. U mňa to bola skrutka 0,8 mm po obrúsení cca 0,75 mm.
Tvaroval som stále 1/2 matice s prelisom 0,4 mm =1/2 krídlovej skrutky.
Potom bolo potrebné prehnuté dve polovičky zletovať v strede krídlovej matice. Niečo pre trasúce sa ruky!
Letuje sa v strede krídelka matice.

Použil som prípravok na tvarovanie.Dole som vložil vylisovanú 1/2 krídlovej matice. do stredu vrták 0,8mm a z hora druhú polovicu.Cínuje sa matica po jednom krídelku.Druhá časť je prelepená lep. páskou. potom výmena.

Na preleštenie krídelok matíc som si spravil jednoduchý prípravok. Použil som korkový štopeľ na víno. Odrezal som z oboch koncov korok o šírke cca 3 mm.Tak stál korok sám . Je dostatočne pružný a drsný. Krídlovú maticu som dal na ihlu. Na ihlový pilník som pomocou obojstrannej pásky prilepil brúsny papier o zrne 1000/cm 2.Obstrihal okolo pilníka. Jemnými ťahmi som zrovnal krídelka a prebytočný cín.Opracovaná plocha sa dá zľahka dotlačiť do korku a -neujde-.

Pre tých ktorý to chcú mať funkčné je tu možnosť... Zacínovať maticu v strede, vyvŕtať a narezať závit.Nie je to na bežné užívanie,ale dalo by sa to spraviť.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
pajak7

Re: solo Tiger

Příspěvek od pajak7 »

Jano bude to další do detailu vymazlený Tiger pokrčuj a já rád opět přidám další fotky.
Uživatelský avatar
ACE
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 285
Registrován: 03 kvě 2015, 14:36
8
Lokalita: Moravská Třebová

Re: solo Tiger

Příspěvek od ACE »

No pane pěkně to roztáčíš srol ACE
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: solo Tiger

Příspěvek od solo »

Pri vytváraní tejto stránky mi neskutočne pomáha pajak 7 hlavne s fotografiami.Ďakujem aj ostatným za kladné ohlasy.Podarilo sa mi upozorniť na toto fórum aj f.ABER.Som im vďačný za každý mail.Budem pokračovať teraz zo zadu. solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: solo Tiger

Příspěvek od LK88 »

jsi opravdu šikovný, klobouk dolů ahoj
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: solo Tiger

Příspěvek od honza kadrmas »

Ahoj Solo je to mooooc pěkný za mě *THUMBS UP* *THUMBS UP* *THUMBS UP*
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: solo Tiger

Příspěvek od Shotek »

jojo, paráda!
ahoj
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“