Co jsem dělal

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Co jsem dělal

Příspěvek od Milan »

Už jsem to tu asi říkal o těch kolech ale ještě připomenu.Kovová napínací kola na Asiatamu stojí 8 Euro.Mají v sobě ložiska.Co už múže být přesnější ?
http://www.asiatam.de/product_info.php? ... e44ad96349
Padání pásu se úplně vyřešit nepodaří.Je třeba si uvědomit,že skutečný tank nejezdil tak jak s ním jezdíme my.Takže záleží i na způsobu jízdy s tankem.Časem až najezdíte jak se říká své motohodiny a sžijete se se svým miláčkem tak poznáte co potřebuje aby pás nespadl.Taky je třeba napínáky pásů.Napínák neslouží k tomu aby pás napnul,ale aby ho včas a dostatečně uvolnil !!!
Je to tady někde na fóru jak jsem to řešil.V principu je to tak,že jsem dal hřídel durch přes tank a pomocí excentru se to napíná - povoluje.Napínáky od Asiatamu nekupujte.Jsou na nic a praskají.
A je to stejnej princip jak u Tigra tak Kinga,tak Jagdpantera .....Pouze Panzers 3 a 4 potřebují orginál napínák.
Tak si to nějak přeberte a nehledejte problém,kde není .... :P
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Co jsem dělal

Příspěvek od Wenzel »

Tak tady je moje mašina po tom, co přišel baliček z asiatamu :-)

Obrázek
Obrázek

Předělal jsem si rovnou i vypinání baterky a kouřového generátoru :-) Přemyšlel jsem furt na jeké místo to mám dát, ale podmínkou bylo aby to bylo umístěné na vaně... nakonec mě napadlo ono místo (viz foto) a myslim, že je to tam snad nejidealnější :-) Je to skryté a dobře dostupné. Zatim to je udělané na hrubo, než se bude davat "nový lak" tak to bude samozřejmě zahlazené :-)
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Co jsem dělal

Příspěvek od Wenzel »

Celou noc krasně pršelo, tak mi to dnes rano nedalo a šel jsem projet Tigera :-) PO naštelovaní napínáků už pasy téměř nepadají, je to ještě potřeba doladit...

Moc jsem ho nešetřil :-)

Obrázek
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Co jsem dělal

Příspěvek od mrst »

těchto provedení bylo sakramentsky pomálu...starý poklop ...pozdní kola a filtry budou muset pŕyč puffy
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Co jsem dělal

Příspěvek od Wenzel »

mrst píše:těchto provedení bylo sakramentsky pomálu...starý poklop ...pozdní kola a filtry budou muset pŕyč puffy
Tak samozřejmě tohle neni ještě finalní verze :-) nejdřiv potřebuju na 100% doladit jizdní vlastnosti a pak se bude pracovat na vzhledu :-)
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Co jsem dělal

Příspěvek od Wenzel »

Tak už jsem konečně znatelně pohnul s napínákama pro Tigera I :-)

Obrázek
Přidělání k tanku je stejné jako u napínáků na Tigera II

Obrázek
Změna je však uvnitř. Celé tělo jsem udělal z jednoho kusu. Je dělané z 20mm hlazenky. Skrz celou kulatinu je vyříznutá díra 6,02mm. Toto tělo není ještě celé dodělaní, musejí se ještě vyříznout drážky široké 5,02mm na ramena na kterých budou pružinky. Jako takovou malou vychytávku jsem udělal dva šrouby M3 které jsou skrz celé tělo a v případě poruchy pružinky se dají dotahnout a tím zablokovat napinací kola v jakékoliv poloze, takže neni zásadně ovlivněna jizda. Akorát budou pasy pořád v jedné poloze, v jaké se zaaretujou :-) S touto vychytávkou už tedy mužu jezdit s tankem i když nejsou napínáky ještě zcela hotové :-)

Obrázek
Uchycení kol je pak stejné jako u Tiger II. Použity jsou opět kalené 6mm kolíčky. Musím si na konci dnes večer ještě vybrousit plošky pro dotažení ramen.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Co jsem dělal

Příspěvek od Milan »

Tak co jste kdo dělal ?
Já jsem pokračoval na Tigrovi od Tamky.Namontoval jsem redukce převodovek od Axelu.
Obrázek
Zkusil jsem jízdu a byl jsem nadšen.Takže jsem se mohl pustit do patinování.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Lana jsem odělal a budu je nahrazovat kovovejma.Ten hasičák samozřejmně přetřu.Taky jsem dodělal mřížky nad motorový prostor.Ještě vyrobím anténu a celý tank ještě dostane nějaký filtr.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Co jsem dělal

Příspěvek od Milan »

Tak jsem zase trochu šlechtil Tigra.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Co jsem dělal

Příspěvek od sourekv »

Ta lana se opravdu podarila. Moc hezky. V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“