Tiger I Tomino

Odpovědět
Tomino
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2018, 18:47
6
Lokalita: Moravský Beroun

Tiger I Tomino

Příspěvek od Tomino »

Jak jsem uvedl při představení, primárně kočku upravuji pro ježdění venku.Tiger dostal nové kovové pásy a kovové hnací a napínací kola. Neobešlo se to bez problémů - pásy musely být nastaveny náhradním čánkem, zdály se být kratší. Ale po hoďce ježdění se to zlepšuje, jak se kola s pásy zajíždí. Časem se asi bude moci přidaný článek vyndat. Další drobný problém byl s hnacími koly. Osazení je o necelý mm hlubší než u plastových kol a pásy trochu drhly o první pojezdová kola. Vyřešeno upravenou podložkou 0.8mm vsazenou do otvoru kola pro hnací hřídel. Protože tank ztěžkl ( už má kluk necelých 5kg ), bylo třeba víc napružit torzní tyčky pérování u prostřední části pojezdových kol. Také bylo třeba vyrovnat pojezdová kola do zákrytu. Teď se tank lehce pohupuje a dobře zatáčí. Mám připraveny polotovary domečků a ložiska pro odlehčení hmacího hřídele, ale ty tam přijdou až s novými převodovkami. Těm současným zinkovým nedávám moc životnosti...
Dále přišlo na elektriku. Trimr hlasitosti byl přemístěn k hlavním vypínači a na jeho místo přišel konektor nabíjení baterie. Vyhodil jsem kouřák a místo něj je box s repro Visaton.
Přední poklopy jsou opatřeny těsněním a zámky z neodymových magnetů. Opatrná zkouška sprchou ukazala, že dovnitř neteče.
Ve výhledu je ještě jedna příčná výztuha vany, nové převodovky s opěrnými ložisky, musím vymyslet, jak osadit ložiska napínacích kol, v budoucnu nahradit napínák samostatnými "uvolňováky" a spoustu drobnosti aby mohla kočka začít jezdiť venku.
PS.: na šteček a barvy jsem zatím ani nesáhl, toho se trochu bojím. ;)

http://tomino111.rajce.idnes.cz/Tiger_I/
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Tiger I Tomino

Příspěvek od LK88 »

To se toho neboj, mej na pameti ze to byla hruba ocelarska prace zadne lamborgini cool , dal jses do toho dobre.... ;)
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“