Můj milášek

Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Můj milášek

Příspěvek od Milan »

No moc pěkný to máte.Obá dvá. :P
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Můj milášek

Příspěvek od sourekv »

Jsou to krasavci. V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Můj milášek

Příspěvek od spitfiremk1 »

bobikkar píše:Děkuji všem za slova chvály, to jsem nečekal. Průběžně něco přidám dle času. Na fotkách je způsob úpravy kouřovodů měděnou trubičkou /ta hadička přes zadní čelo mě drásala/, bednu jsem udělal z balzy a blatníky s nářadím je z mosazného plechu nebo vypilováno z kusu cínu. Blatníky jsem dělal, protože už tak mi cena kováčů od Aberu vyrážela dech. Daly se na nich udělat i funkční panty. Patina je jednoduchá, na nastříkaném modelu se "odřené" hrany dají namalovat vodou ředitelnou Agamou 47 Me - barva pásů, ale nemíchat a dělat tím "hustým". Na "oreznutí" používám Umbru a Sienu pálenou od Umtonu /malířské olejové barvy/ a na jejich roztažení do spár kobaltový sikativ od stejné firmy. Nevím, jestli je ve firmách rozdíl, ale já zašel u nás do drogerky, kde mají potřeby pro malíře a tam koupil co bylo. Mám doma i čerň železitou, kterou jsem např. napouštěl bednu, aby vypadala ojetá. Nebojtese kontrastu při patinování, závěrečné "zaprášení" to dost strhne. Já jsem ho pro zaprášení přestříkl matným lakem, do kterého jsem zamíchal Patinator od Agamy /prachová barva/, mám doma tři odstíny - prach, bláto a hlína a kombinace už je na vás. Na pásky u podložky na hever jsem použil kondenzátorový plech /mimochodem perfektní na jakékoli řemení/. Určitě si pamatujete ty velké válcové kondenzátory, které se používaly ve starších televizích a rádiích. Když se vykuchá, tak je uvnitř namotán slaboučký plíšek, který jde i stříhat nůžkama. A jak řekl Forrest Gump "A to je asi tak všechno".


Nádherná patina, mám jen jedinnou výtku na pojezdová kola-vypadají jako by nanich ten bojem protřelý Tygřík ještě nejel... :P Anebo jsi se k nim ještě nedostal?-Jinak super!!
nejde li o život, jde o hov .......
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“