PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od Wenzel »

Vzhledem k tomu, že jsem se po hooodně dlouhy době dal do vzhledové upravy moje Tigera jsem se rozhodl mu založit svoje téma :-) Zde přikládám první fota. Vše už je dotmelené, sundané, čekám akorat až budeme objednavat díly abych prohodil velitelskou věž a prodloužil kanón. Zvažuju, že udělám otvírací poklopy řidiče a radisty, ale nevim jestli se na to nevykašlat.

Jako další se bude dělat Zimmerit, počítám že do konce příštího tejdne bude hotový ( pokud přijde tmel do středy počitam ) . Mezi tím se budu ještě kapku plácat s bojovou patinou, přece jen je to tank, tak musi vypadat že prošel pořadnym bojem :-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od Wenzel »

Tak dnes mi přišel tmel a začal jsem dělat Zimmerit. Původně jsem myslel, že si nechám v práci vytočit a vyrádlovat na soustruhu kolečko, ale vzorek by byl moc pravidelný a stejně bych nějaké části musel dělat ručně a ta kombinace by asi nevypadala dobře, tak jsem to začal dělat celé ručně. Zde je první výsledek na části věže.

Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od sakulajda »

na origo to taky packali ručně jen stěrkou - vypadá to dobře ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od pajak7 »

Jak píše Sakulajda je to dobry a dokonce lepší než ten kupovaný ,alespoň mě se to tak jeví. slol slol slol
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od Wenzel »

Dik :-) Určitě to bude vypadat lip, kdybych to dělal tim valečkem. To musel bejt ale za valky kšeft dělat zimmerit... Se s tim ale taky určitě moc neparali :-)

Když jsem dělal druhou stranu věže, tak mi zustalo celkem dost tmelu, tak jsem hned z fleku udělal ještě nejsložitější část - štít kanónu. Než jsem to pořadně vymodeloval, aby nezanik moc tvar štítu, tak mi to malem stvrdlo ( tmel ) :-)

Obrázek

Obrázek
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od Wenzel »

Za chvíli tu bude finále :-) počítám že v sobotu, nejdéle v neděli zimmerit dodělám :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od Milan »

Taky mně to čeká na Pantherovi a zatím vůbec nevím jak na to a jak mi to půjde.Aji Panzers 4 chci ze Zimeritem.Tobě se to povedlo.Jaký jsi použil nástroj na modelování struktury ?Já asi zkusím šroubovák.
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od Wenzel »

Milan píše:Taky mně to čeká na Pantherovi a zatím vůbec nevím jak na to a jak mi to půjde.Aji Panzers 4 chci ze Zimeritem.Tobě se to povedlo.Jaký jsi použil nástroj na modelování struktury ?Já asi zkusím šroubovák.
Všechno to jedu šroubovákem a už mi z toho hrabe :-D šroubovák je široký zhruba 3,5mm, mylím že je to tak optimální pro tohle měřítko. Budu dělat taky panthera. Až ho teda koupim :-)
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od sourekv »

Fakt pekny. K nerozeznani od originalu!
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: PzKpfw VI Ausf. E Tiger

Příspěvek od Wenzel »

DIky, teď už zbejva udělat jen zadek kolem vejfuku a je hotovo :-) Pak už jen všechno vyčistit od blata, rozebrat a hurá na střákání :D
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“