Tiger I "podle Inkviho"

Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tiger I od Heng Long s kovovými pásy, RX-18.

Převodovka od Matorro (frézovaná), kouřový generátor vyhozen a zahozen. Napájení Lipol 7,4V 4000mAh.

Úpravy: Prodloužena hlaveň(propiskou), přendána anténa, otočená velitelská věžička. Zapínání tanku a regulace hlasitosti je schovaná v bedýnce vepředu (na fotkách je vidět otevřená - vítr mi jí občas otevře).

Vana je vyztužena cuprexovým rámem - pevnější uchycení převodovek, přídáno 1kg olova jako závaží (tank váží 5kg). Elektronika je schovaná v původním boxu pro akumulátor. Nový akumulátor leží na boxu uvnitř vany.

Barvy jsem použil spreje Tamyia - šedá základovka, béžový základ TS1, zelená a hnědá TS2 a TS3. Pásy nastříkány TS38. Kamufláž se mi moc nepovedla, ale měnit ji nebudu. Maskuje to, takže účel splněn.

Samozřejmě nějaké další drobné vnější úpravy (Do leptaných dílů od Tamyie jsem neinvestoval).

Nejsem modelář a dělal jsem to poprvé, proto to vypadá tak jak to vypadá. Počítám, že jsem tak v polovině, chci dodělat pár detailů a nějakou tu patinu.

Kdybyste měli náhodou tip na ID číslo tanku a případně i jednotku budu rád.

P.S.: Díky za tenhle portál, našel jsem tu od Vás vždy vše, co jsem hledal :)
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Inkvi.

Máš to pěkný. Co ta figurka ve velitel. věžičce. Tu jsi předělal z původní, nebo jde o úplně jinou ?
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 07 úno 2011, 17:53, celkem upraveno 1 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

Více o těchto figurkách zde: http://www.mujtank.tym.cz/figurky-forces-of-valor-t804/

Je to akční figurka 1/18 asi za 150Kč :). Ohromnou výhodou je, že se jim dají končetiny libovolně odendavat a zase nandavat, takže se vejdou kamkoliv.

Přikládám starší fotky, když jsem dělal blatníky a Helmut si je kontroloval :)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Inkvi.

Škoda, že ty obrázky nejdou rozbalit.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

To je prostě jak naschvál. Nahrál jsem fotky na soukromý server a zrovna dnes ho začal kamarád updatovat takže celý den nefunguje.

Nahrál jsem tedy fotky provizorně na imageshack.us

http://img94.imageshack.us/slideshow/we ... g7759g.jpg

Dejte vědět, jestli alespoň tohle funguje.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj Inkvi.

Ty poslední obrázky se mi už zobrazujou. Díky.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od Radek »

Nějaké kamufláže by se daly i s čísly najít tady:

http://members.iinet.net.au/~wackywheel ... f_933.html

posla jsem Ti zprávu, že střední provedení nemělo na věži zadýmováky, ale v ruské literatuře jsem našel obrázek tanku, který je měl, takže je tam klidně nech.

Radek cool
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

Radek: Díky za odkaz.

Dlouho jsem řešil jak by měl Tigr vypadat aby odpovídal době(východní nebo západní fronta od druhé poloviny roku 1943). nakonec jsem ale našel i fotky z roku 1945 západní fronty, kde Waffen SS nasadily Tigry v ranné verzi - filtry, staré velitelské věžičky, vrhače dýmovnic na věži, k tomu držáky pásů vepředu a na věži.

Z toho jsem usoudil že je vlastně úplně jedno jak bude Tigr vypadat a můžu si s ním "hrát" jak na východní tak na západní frontu od roku 1943 do 1945.

Barevné schéma jsem použil univerzální a Zimmerit taky neměli všechny tanky...
pajak7

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od pajak7 »

inkvi píše:Radek: Díky za odkaz.

Dlouho jsem řešil jak by měl Tigr vypadat aby odpovídal době(východní nebo západní fronta od druhé poloviny roku 1943). nakonec jsem ale našel i fotky z roku 1945 západní fronty, kde Waffen SS nasadily Tigry v ranné verzi - filtry, staré velitelské věžičky, vrhače dýmovnic na věži, k tomu držáky pásů vepředu a na věži.

Z toho jsem usoudil že je vlastně úplně jedno jak bude Tigr vypadat a můžu si s ním "hrát" jak na východní tak na západní frontu od roku 1943 do 1945.

Barevné schéma jsem použil univerzální a Zimmerit taky neměli všechny tanky...
Tak jest přecedo já to taky říkám a komu se to nelíbí ať se otočí a na moje tančíky se nedívá ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Tiger I "podle Inkviho"

Příspěvek od inkvi »

Tak jsem o víkendu trochu jezdil. Jsem moc spokojený a přikládám pár fotek - některé jsem pak hodil ještě do černobílá :)

http://img823.imageshack.us/g/img7645x.jpg/

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) inkvi dne 13 úno 2011, 20:37, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“