RC KV-1 prehralo zápas s pieskom

Odpovědět
modelárRV
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 22
Registrován: 20 říj 2015, 00:18
8
Lokalita: Rožňava, Slovensko

RC KV-1 prehralo zápas s pieskom

Příspěvek od modelárRV »

Poprvýkrát sa mi stalo, že na piesku som neúmyselne "sadol". Moje prekvapenie ponúkam záujemcom.

RC – tanky Zápas s pieskom október 2016

https://www.youtube.com/watch?v=QmvGNtt ... e=youtu.be
Na začiatku ma nenapadlo, že aj model si môže v tak hrubom piesku „sadnúť na brucho“, prosto uviaznuť. Sprievodný zvuk piesku „mletého“ medzi pasmi a napínacími kolesami mi „trhal srdce“, ale aj keď som bol vystrašený, ale vydržal som. Zatiaľ sa pasy neroztrhli.
Pozitívne je možno aj to, že pokiaľ cudzí predmet začne napínať pas tak napínacie koleso dokážu vďaka pružine napnutie zmenšiť.


RC tanky - Zjazd zo strmého svahu

https://www.youtube.com/watch?v=hSOZFZt ... e=youtu.be
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: RC KV-1 prehralo zápas s pieskom

Příspěvek od LK88 »

zajímavá videa :lol: pěkně umíš parkovat na schodech :lol: je vidět co vše tvůj tank snese a vydrží cool
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: RC KV-1 prehralo zápas s pieskom

Příspěvek od Radek »

Já jsem udělal tu zkušenost, že v Ořechově byl zrovna ten druh písku, který našim modelům nesvědčí. Byl to takový štěrko-písek a několik kamínků mělo zrovna tu velikost, že se napěchovaly do otvoru v pásu, kde zabírá u KV ozubení kola pohonu. Výsledek po několikerých nárazech kamínku o ozubení kola, které normálně zapadá do pásů jsou některé zuby o polovinu menší. KV vypadá odolně, ale také není nezničitelné.
U Tigra mi nedávno praskl jeden článek úplně bez příčiny, prostě se rozpadl. Zinkoslitina má tu nevýhodu, že se nedá slepit ani nijak opravit.
Ale na druhou stranu, kdyby nebyly pásy a kola pohonu ze zinkoslitiny jejich cena by byla úplně někde jinde.

Radek puffy
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1229
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: RC KV-1 prehralo zápas s pieskom

Příspěvek od solo »

S tými pásmi úplný súhlas.Neopravovateľný materiál.Na výmenu.František Ty si už dokážeš vyhrabať tankový okop:),alebo násyp za ktorý sa môžeš schovať.Tiež patríš k tej skupine čo jazdí naplno a nešetríš ten model. solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
modelárRV
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 22
Registrován: 20 říj 2015, 00:18
8
Lokalita: Rožňava, Slovensko

Re: RC KV-1 prehralo zápas s pieskom

Příspěvek od modelárRV »

Rád som si prečítal Vaše názory a postrehy (samozrejme, že ma potešili).
Z toho piesku mám rovnaké pocity ako Radek. Aj mne to pri jazde trhá uši a nervy idú prasknúť v očakávaní, kedy to „praskne“. Ten som ale navozil z Gemerskej Polomy z naplavenín, len za cenu benzínu. Kupovať Šaštínsky, jemnejší sa mi nechcelo.
Pozitívne nadšený som bol z voľby podkladu pre RC tanky na PMD Poprad 2016. (Asi ideálny do zastrešeného priestoru)
Mne sa ako ideálny javí povrch všestranne nerovný, ale „pevný“(ako asfalt“) t.j. nedroliací sa.
Tak ako Radek mám aj ja skúsenosti, že niekedy v otvoroch pasu zostane kamienok zaseknutý, model potom nadskakuje a niekedy ani ja nevládzem kamienok vypichnúť. Tak tam drží. A čo sa týka opotrebovania ozubenia ja som si to nevšimol, lebo už používam okuliare.
Ako ideálnejší na hranie sa mi javí typ pasu, ktorý nemá otvory v sebe, ale výrezu otvorov zo strán, ako u ZTZ-99 a iných modelov.
Mňa ešte oproti iným RC modelom fascinuje aj to, že keď pas KV-1 vyjde zo záberu hnacieho kolesa tak to jeho pohyb málokedy zastaví, alebo spomalí a pri zmene pohybu, alebo smeru jazdy sa takmer vždy pas sám vráti do záberu. Bez zastavenia pohybu modelu. Odpadá ručné nasadzovanie.
Minimálne dva články pasov som zrušil ja sám, pri pokusoch vybrať osku. To vtedy keď z hlúposti som mal vypichovaciu pomôcku hrubšiu ako otvor v článku.
Pri používaní modelu som zatiaľ žiadny zliatinový článok neroztrhol. Netvrdím to, len si nahováram, že je to vďaka tomu, že som si vyrobil napináky „viacfunkčné“ (tento výraz pre viacfunkčné oblečenie neznášam, ale teraz ho rad využívam). Moje napináky, podľa rad z modelfóra, mi umožňujú nielen voľbu trvalého napnutia, ale aj zníženie pnutia pasu pri nabratí väčšieho predmetu medzi pas a napínacie koleso.

Aby som sa čo najdlhšie vykecal, zaujíma ma či ste premýšľali o tom, že „neexistujú“ dvaja majitelia RC tanku, ktorí od neho „očakávajú“ rovnako to isté = t.j. spoločný záujem.
Zatiaľ ma napadajú také charakteristiky majiteľov modelov.
Štýly jazdy = očakávania od modelu:
a) Nejazdím, zdolávam. Zvládne – nezvládne?
b) Idem a obdivujem, bez prekážok.
c) Čo najskôr do cieľa.
d) S dokonalou patinou a vždy zasadne čistý.
e) Patina vytvorená v prachu a daždi, nedotýkať sa vytvorenej špiny.
f) ... ... ... ...

Napadá niekoho ešte výstižnejšia charakteristika ?
Naposledy upravil(a) modelárRV dne 23 říj 2016, 14:29, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Videa“