Kanóny a děla z papíru - měřítko 1/16.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Kanóny a děla z papíru - měřítko 1/16.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj.
Asi to sem přímo nepatří, ale dávám to jako informaci. Z Polska se k nám dováží papírové vystřihovánky kanónů v měřítku 1/16. Jde o kanon kanón PAK-40 a houfnici LeFH 18/40. Cena v ČR se pohybuje cca. 295,- Kč za kus, na výstavách lze koupit i za 225,- Kč.
Obrázek
Obrázek
Taky doporučuju podívat se na web papír. modelářů ze Slovenska. Je tam zdarma ke stažení papír. vystřihovánka kanonu ZIS 3 v měřítku 1/16. Na tomto webu jsem našel ke stažení i matice a montážní klíče v měřítku 1/16, samozřejmě papírové. http://papermodelers.sk/viewtopic.php?f=46&t=380)
Naposledy upravil(a) Rudyn dne 06 pro 2011, 18:03, celkem upraveno 1 x.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

German flak 38 2 cm

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj klucí.

Tady je další kousek papíráku v 1/16, co se dá ještě sehnat na burzách. Vyráběla to česká firma KOBO. Podle sdělení stavitelů papír. modelů ale už zanikla.
Obrázek
Máte to někdo postavené ?
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
čížan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 120
Registrován: 15 zář 2010, 14:41
13
Lokalita: Solopysky u Loun

Re: Kanóny a děla z papíru - měřítko 1/16.

Příspěvek od čížan »

Zdravím,
firma nezanikla, nemají nic vytištěného. Podle sdělení mě zaslaného připravovali po prázdninách dotisk menší série, ale asi k tomu nedošlo, neboť mi slíbili, že mě budou informovat a kde nic tu nic. prázdniny jsou už dávno v tahu..............
116. Panzer division Windhund
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Kanóny a děla z papíru - měřítko 1/16.

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj

Díky za informaci. Poslal jsem ti SZ.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“