nálezy

Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: nálezy

Příspěvek od Milan »

Tak rez uvnitř kanystru jedině nasypat dovnitř štěrk a třepat a třepat.
Venku záleží co od toho očekáváš.Když chceš zachovat barvu,tak chemie odpadá.Potom už mě napadá jedině jak dělám staré hračky : Dremelku a jemný nylonový nástavec .Jsou to takový štětinky s obsahem brusiva - dvě zrnitosti.Výsledek naprosto skvostnej.Odstraní rez a barvě neublíží.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: nálezy

Příspěvek od mrst »

jak to vypadá...pošli odkaz - díky
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: nálezy

Příspěvek od Milan »

http://www.bosch-zlin.cz/dremel-sc-511- ... s-828.html
Hrubší - asi lepší pro tvé potřeby.Nutno dokoupit tu bajonetovou stopku.
http://www.bosch-zlin.cz/dremel-sc-512- ... s-829.html
Tento je dost zbytečně jemnej.
http://www.bosch-zlin.cz/dremel-sc-402- ... -1476.html
To je ta stopka.Možná ji už máš.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: nálezy

Příspěvek od mrst »

díky za info... :)
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: nálezy

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
odpovědˇ na to jak ho vyčistit vevnitř: tězko :P Pokud ho "vymeleš uvnitř štěrkem" , tak stejně nevydrbeš vše a navíc riskuješ , že začne někde , kde je koroze už hlubší sáknout a to není v autě nic příjemného a už vůbec bezpečného srol .Po osobní zkušenosti s ním ,kdy začal sáknout na korbě Garanta plnéno lidí - kuřáků :lol: jsem ho vyměnil za nový ,ale funkční. A to v něm byl v době nálezu vyjetý olej, tak by člověk problém s korozí ani nepředpokládal.
Mám taky pár takových mohykánů doma W-D, SS, WH , něm. autoklub. Jeden i s podpisem řidiče .
Barvu ti dnes namíchají i ve válečných odstínech a je lepší ho stříknout ,než složitě konzervovat nálezový stav.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: nálezy

Příspěvek od mrst »

před 14 dny...jsem byl vyhodil trávu ve sběrném dvoře a dorazil pán a vyhodil tento kanystr plný nového oleje...já jsem netušil jak je starý a tak jsem se oleje hned zbavil a nestačil jsem se divit...vnitřek v super stavu
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: nálezy

Příspěvek od honza kadrmas »

Ahoj skoukni stránky kde renovují veterány mám dojem že ty nádrže opískují a pak to vylijí nějakou pryskyřicí ahoj
Váš Šaryk
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: nálezy

Příspěvek od mrst »

Díky za informace...jsou velmi užitečné, ale jsem modelář ;) . Určitě v nich nebudu nic přepravovat. Důvody jsou hned dva. Přepravuji benzín v malém kanystříku pouze do Anglie z důvodu vlastní elektrocentrály a jinak vše tankuji u čerpaček. O transport nejde. Když bych to nechal opískovat, tak ztratím tu původní originál barvu a ta se nedá žádnou soudobou (novodobou) barvou nahradit, tím i ztratí vše na historické ne hodnotě, ale originalitě.
Takže bych to viděl na drátěný kotouček a potom na olejíček proti korozi. Asi tak jako brnění mé manželky (pozn. pro znalce). :lol:
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: nálezy

Příspěvek od LK88 »

když se manželka bouchne do brňavky, a pak má brnění jo ? :D ...ne já vím, viděl jsem ;) ty máš asi na tyhle nálezy čuch ,já se pohybuji dost často ve starých objektech ale moc jsem toho nenalezl, na pár vyjímek...jinak jak říkáš, větší zásahy bych na kanystrech nepáchal
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“