které KV koupit?

Uživatelský avatar
Seddy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 04 lis 2012, 13:45
11
Lokalita: Ostrava

které KV koupit?

Příspěvek od Seddy »

Zdravím, sem tady nový a chtěl bych poradit. Už delší dobu uvažuji o koupi nějakého RC tanku a nakonec sem se ze všech dostupných rozhodl pro KV-1. Co sem hledal tak sem narazil na Ehkranami a Heng long, jestli se nepletu. Takže se chci zeptat jestli je mezi nimi nějaký rozdíl. Dále bych chtěl verzi s kovovými pásy. Dostupné jsou dvě verze z nichž jedna má nějaké infra, nikde sem se nedočetl k čemu slouží? Ještě by mě za jímalo jestli tyto verze dělají při výstřelu zvukový a světelný efekt jako u modelu od Tamiya? Předem diik za info...
Uživatelský avatar
Seddy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 04 lis 2012, 13:45
11
Lokalita: Ostrava

Re: které KV koupit?

Příspěvek od Seddy »

Ahoj dík za info... takže který by si mi doporučil? Ale nějaký co se prodává u nás, nechci to kupovat z německa. Ještě mě překvapilo, říkal si 4tis tank + 2 tis pásy, myslel sem že ocelové pásy už jsou v ceně tanků? Ještě prosím co to je ten zákluz? Sorry sem nováček... :-)
Uživatelský avatar
Seddy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 04 lis 2012, 13:45
11
Lokalita: Ostrava

Re: které KV koupit?

Příspěvek od Seddy »

Dík za tip... o tomto webu sem nevěděl. Asi koupím kv verzi Infra, ten zakluz se mi líbí, kuličky střílet nepotrebuji. Akorát sem počítal s tím, že už to bude mít kovové pásy. Tolik peněz najednou asi neobjetuju, takže koupím zatím asi jenom základní model. Je to moc špatné s těmi plastovými pásy?

Btw: jestli by si mi mohl popsat výhody nevýhody těch pásů. Do budoucna bych si je koupil...
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: které KV koupit?

Příspěvek od honza kadrmas »

Seddy píše:Dík za tip... o tomto webu sem nevěděl. Asi koupím kv verzi Infra, ten zakluz se mi líbí, kuličky střílet nepotrebuji. Akorát sem počítal s tím, že už to bude mít kovové pásy. Tolik peněz najednou asi neobjetuju, takže koupím zatím asi jenom základní model. Je to moc špatné s těmi plastovými pásy?

Btw: jestli by si mi mohl popsat výhody nevýhody těch pásů. Do budoucna bych si je koupil...
Zdravím podle mých zkušeností infra stojí za prd a ten zákluz co tam je taky je nereálný a ke všemu to je dražší já mám verzi na kuličky u které jsem ten paskvil co ty kuličky střílí vyměnil za lepší zákluz (prodává se jako tuningový díl) a nebo je možnost když se namontuje elektronika el mod tak tam dát servo což nemá chybu.Ale i ten tuningový zákluz je dost realistický ale záleží na co se model bude používat jestli se bude dělat model jako že model(zbarvení patina atd.)nebo jen na vyřádění venku na to jsou lepší kuličky infra je bez druhého tanku na nic ale záleží na tobě ;)
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: které KV koupit?

Příspěvek od honza kadrmas »

hiffson píše:
Seddy píše:Dík za tip... o tomto webu sem nevěděl. Asi koupím kv verzi Infra, ten zakluz se mi líbí, kuličky střílet nepotrebuji. Akorát sem počítal s tím, že už to bude mít kovové pásy. Tolik peněz najednou asi neobjetuju, takže koupím zatím asi jenom základní model. Je to moc špatné s těmi plastovými pásy?

Btw: jestli by si mi mohl popsat výhody nevýhody těch pásů. Do budoucna bych si je koupil...
Infra má diodu v hlavni. Kuličková má hlaveň dutou a kovovou, vypadá to lépe. Kovové hlavně budou mít asi obě verze. Plastové pásy jsem zkoušel jen po bytě, jezdilo to pěkně. Tank je ale lehčí a má mnohem menší odpor tak má takové rychlejší reakce. Při náročnějším použití venku by asi došlo rychle k přetržení pásů. Ty ocelové jsou oproti plastu asi o 1/4 masivnější přitom by to mělo být obráceně. Vlevo kov. https://hiffson.rajce.idnes.cz/KV-1_RC_ ... G_2503.jpg já měl ještě plastové špatně pospojované čepy a zůstávaly jakoby zatuhlé v sobě. Na funkci to ale nemělo vliv, jen se nahoře neprověsily mezi kladkami.
U Kv jsou plastové pásy velmi odolné jezdil jsem na nich rok v písku, blátě, kamínkách a nepřetrhl jsem jediný článek kovové jsem poté zakoupil kvůli maketovosti ;) ;)
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
Seddy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 04 lis 2012, 13:45
11
Lokalita: Ostrava

Re: které KV koupit?

Příspěvek od Seddy »

Máš to pěkné, už sem se díval v jiném topicu. Takže ty pásy co prodávají v baemi za ty 2 tisíce nejsou ty které máš ty že? Ty tvoje se dají koupit jenom v německu? Btw: u některých tanků sem viděl u výstřelu z děla efekt výstřelu i s kouřem, to už sou speciální dodělávky modelářů, nebo jsou to nějaké profi modely?
Uživatelský avatar
Seddy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 04 lis 2012, 13:45
11
Lokalita: Ostrava

Re: které KV koupit?

Příspěvek od Seddy »

Honza kadrmas: dík za tip... Koupím teda tu verzi air soft a vyměním časem za tuning zákluz. Jinak tank bych chtěl časem hlavně zpracovat do co možná nejreálnější podoby. Takže proto se hlavně ptám co a jak... takže za každou radu a tip díky...

Btw: samo, že si s tankem budu chtít zařádit hlavně venku... jinak ta KV dvojka vypadá fakt luxusně, škoda že se tady neprodává...
Uživatelský avatar
Seddy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 04 lis 2012, 13:45
11
Lokalita: Ostrava

Re: které KV koupit?

Příspěvek od Seddy »

Hiffson: však ten tank sem chválil tobě a ptal sem se na ty pásy tebe. Já sem od Honzy tank neviděl. Takže ty máš jiné než ty od Baemi jo? Vzhledem k tomu, že chci mít tank co možná nejreálnější jsou kovové pásy nevyhnutelné, ale nerad bych koupil něco za 2 tisíce abych nebyl spokojený...
Uživatelský avatar
Seddy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 53
Registrován: 04 lis 2012, 13:45
11
Lokalita: Ostrava

Re: které KV koupit?

Příspěvek od Seddy »

Já sem teď na noční na mobilu a nemecky neumím, takže doma ještě musím mrknout jestli by se mi neoplatilo koupit už s ocelovými pásy z celý tank z německa, ale mám strach, že když se mi s tím něco stane tak reklamačka bude problém...

Škoda že ta věž KV2 co se dá dokoupit nemá ten systém se zákluzem... asi bych do toho šel, ten tank sem vždy obdivoval. :-)
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: které KV koupit?

Příspěvek od sakulajda »

Nechci do toho kecat, ale neupravená plastová vana a na ni kovové kola a kovové pásy je "kravina".

Já jezdím komplet na plastu (podvozek, kola, pásy) a nemám sebemenší problémy. Ale je pravda, že po tanku nevyžaduji žádné extrémy.

A když už kov, pak z Asiatamu komplet kovovou vanu s torzními tyčemi a k ní kovové kola a kovové pásy (píši kovové, ale jsou to slitiny v žádném případě to není ocel)

Stačí se podívat na videa jak full-metall prohání Balcin, Milan, a další

Pozor na různé typy kovových pásů a k ním poháněcích kol. V prodeji jsou různé rozteče a nejenže nesedí na převodovky,ale můžou být problémy s hnacím kolem.
Je dobré koupit kompletní sadu a pak je po problémech.

Není dobré skrblit. Lépe je půl roku šetřit a pak koupit pořádný funkční model.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „KV-1/85/2 (MT-1)/2/3/4/5“