něco o něm

Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: něco o něm

Příspěvek od Milan »

DSCN0075.JPG
Tak nevim.Mám ale spousty fotek co se spíše podobají tomu čínskému.
Nejsem znalec amerických tanků.
Stejně bych počkal až jak ve skutečnosti bude vypadat.
Na tom odkaze ten tank vypadá trochu jinak než tvoje fotografie.jde taky o to zda tvoje fotka je tanku 1:16 nebo 1:35 nebo ......
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: něco o něm

Příspěvek od Milan »

Schválně jsem si otevřel knížku Sherman firefly vs Tiger a opravdu jsou tam ty tanky více podobni té první tvoji fotografii.Kdoví kolik typů se dělalo.Mohou být správné obě fotky.
pajak7

Re: něco o něm

Příspěvek od pajak7 »

Milan píše:Schválně jsem si otevřel knížku Sherman firefly vs Tiger a opravdu jsou tam ty tanky více podobni té první tvoji fotografii.Kdoví kolik typů se dělalo.Mohou být správné obě fotky.
Jojo Milo ty Čínský budou nějaky poslední verze konec války a začátek Izraelského Konfliktu
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: něco o něm

Příspěvek od mrst »

já mám pocit, že to plácali, kde bylo co ve skladech(když začínali s novou verzí....zkusil bych Bowington!!!
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: něco o něm

Příspěvek od mrst »

podívejte se ještě na
www.modelforum.cz
pajak7

Re: něco o něm

Příspěvek od pajak7 »

Tak by to mělo být jak jsem psal konec války označeni Sherman M4A3E8 Poslední a nejlepší z celé rodiny tanků Sherman, M4A3E8 byl vyzbrojený výkonným kanónem ráže 76mm. Oproti svým předchůdcům se odlišoval taktéž zcela jinak koncipovaným zavěšením kol, tzv. HVSS.
http://en.wikipedia.org/wiki/M4_Sherman
A dokonce ho budu muset udělat protože se taky jako muj Pershing dostal do Plzně
A tady je důkaz:
8th_shrm.jpg
A tady je již zmiňovaný Pershing
8th_M26.jpg
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
14
Lokalita: vých čechy

Re: něco o něm

Příspěvek od tankan »

Shermen nafotografii je M4A3 což je verze se svařovanou korbou a s 75mm kanonem.Tank 1:16 je sherman M4A1 76mm což znamená odlévanou korbu a novou věž s 76mm kanonem,což byla výkonnější zbran,delší hlaven vyšší ustová rychlost a tímvětší průraznost.Kanon 76mm byl výkonmější než ruský 85mm kanon v T34.
tankan
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 219
Registrován: 11 dub 2009, 12:51
14
Lokalita: vých čechy

Re: něco o něm

Příspěvek od tankan »

pajak7 píše:Tak by to mělo být jak jsem psal konec války označeni Sherman M4A3E8 Poslední a nejlepší z celé rodiny tanků Sherman, M4A3E8 byl vyzbrojený výkonným kanónem ráže 76mm. Oproti svým předchůdcům se odlišoval taktéž zcela jinak koncipovaným zavěšením kol, tzv. HVSS.
http://en.wikipedia.org/wiki/M4_Sherman
A dokonce ho budu muset udělat protože se taky jako muj Pershing dostal do Plzně
A tady je důkaz:
8th_shrm.jpg
A tady je již zmiňovaný Pershing
8th_M26.jpg
Tank sherman M4A1 76mm se dostal taky do Plzně,dokonce jsemv časopise HPM,kde je o tom jak američané bojovali o naše opevnění sherman v olivové kamufláži a maskován větvemi.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: něco o něm

Příspěvek od mrst »

pavle nejsem odborník na Plzeň, ale připadá mi ten tank z fotografie s jiným podvozkem HVVS
pajak7

Re: něco o něm

Příspěvek od pajak7 »

Vláďo já taky nejsem žádný odborník a když tak prohlížím ty Shermany tak se nemůžu zbavit dojmu že ty Amerikáni montovaly co zrovna měly poruce .
Asi to bylo tím že byla Válka a oni dělaly vše proto aby se toho co nejvíc bojeschopného pohybovalo
Odpovědět

Zpět na „M4 Sherman“